Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tego forumowego trendu , jak sięgam pamięcią rok temu każdy hateował Sg za to że ich kosmetyki są beznadziejne i do niczego się nie nadają , a teraz po jednym teście Doświadczonego użytkownika każdy chwali SG i mówi że SG ma sporo dobrych produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrozdekPL, bo te rzeczy są mocno subiektywnie oceniane, zwłaszcza w wątkach typu "Szampon do mycia karoserii" czy "Jaki quick detailer?". Po prostu, jeden szukał czegoś tam, nie znalazł, więc skrytykował, a drugi chciałby czegoś zupełnie innego, jednak wspiera się opinią pierwszego i nie kupuje.

Prawda jest taka, że po pierwsze, to rzeczy powinno się oceniać również przez pryzmat zgodności efektu z przeznaczeniem, a nie tylko widzimisię, a po drugie, żyjemy w określonych realiach ekonomicznych i jeżeli produkt x w cenie n robi to samo, co produkt y w cenie n*2, to działa na korzyść x, a nie y, jak to czasem widuję.

Ja nigdy nie przekreśliłem SG, nie przekreśliłem Sonaxa, Turtle Waxa, nie przekreśliłem nawet Autolandu, który ma trochę prostych, ale bezpiecznych i skutecznych produktów (np. szampon odtłuszczający robi dokładnie to samo i tak samo co ADBL Shampoo Pro).

Ale to jest taka akademicka dyskusja. Lubię w nich uczestniczyć, bo uważam, że mam podejście zdroworozsądkowe. Tylko nie wiem, czy moderacja też je lubi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie i racje ,ale od pewnego czasu odnoszę jakieś wrażenie że dany produkt cieszy się powodzeniem przez np. 3 miesiące ,a potem nagle zaczyna być hejtowany

@Michał126 Ja też nigdy nie przekreślałem tych marek, każdy zawsze cos tam ma np. Sonax deiron do felg + seria Profiline 

@zdrowy_zabIle razy wałkowany był temat np. Morning Dewa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
38 minut temu, DrozdekPL napisał:

a teraz po jednym teście Doświadczonego użytkownika każdy chwali SG i mówi że SG ma sporo dobrych produktów. 

w tym poście wypowiedziało sie dopiero 30 osob na 2000 forumowiczów ;) do tego "każdy" jeszcze daleko ;)

Każda firma ma swoje dobre i słabe produkty albo jednemu pasuje to innemu co innego.

W tym cała zabawa :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co za LSP macie że Wam spływa od lekko zasadowej piany? Bo z tego co u mnie zauważyłem to dobrze zaaplikowany wosk nie dostaje bardzo po dupie nawet na proszku z bezdotyku. Oczywiście w granicach rozsądku czyli wosk konkursowy może zostać nadgryziony. Ja od x czasu używam prewashu z opryskiwacza w różnych stężeniach i jestem zadowolony :D A jak używam piany "neutralnej" to zazwyczaj Magi a akurat teraz mi się skończyła i dorwałem w dobrej kasie Gyeon Foam i zobaczymy co potrafi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, Gardor napisał:

Gyeon Foam

Słabo się pieni. Domywanie ok.

Swego czasu robiłem test:

 

20 godzin temu, DrozdekPL napisał:

Nie rozumiem tego forumowego trendu , jak sięgam pamięcią rok temu każdy hateował Sg za to że ich kosmetyki są beznadziejne i do niczego się nie nadają , a teraz po jednym teście Doświadczonego użytkownika każdy chwali SG i mówi że SG ma sporo dobrych produktów. 

Nie ma producenta na rynku, który wszystkie produkty ma świetnie. No chyba, że ma tylko jeden lub dwa w ofercie :D Jeżeli mówimy o pełnej gamie do wszelkich zastosowań to w mojej paroletniej karierze jeszcze takiego nie znalazłem. Wiadomo, że są lepsze i gorsze siuwaksy w danej kategorii. Poza tym to o czym wspomniał @Michał126 - detailing to hobby bardzo subiektywne. I tak jak ja na przykład nie znoszę kosmetyków o zapachu gumy balonowej tak @Justyna się nimi zachwyca :) Największe pole do popisu jest przy szamponach w tej kwestii. I dlatego nie ma jednego - idealnego. I tu robi się problem bo okazuje się, że mamy 30 szamponów na półce i za cholerę nie wiadomo na co się zdecydować - nie polecam obierania tej drogi :D

Co do Shiny Garage - od początku ich szanowałem za transparentność i umiejętność przyznania się do błędu - czego wynikiem było wypuszczenie kilku wersji tego samego środka. To jest moim zdaniem jedna z najważniejszych cech firmy, która chce być frontem do klienta. Każdemu zdarzają się wpadki - mniej lub bardziej spektakularne. Jedne wyłapią tylko nieliczni użytkownicy bo np. objawiają się w bardzo specyficznych warunkach (a jak wiadomo, producent nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć), a drugie większość - i tu się rodzi poważny problem. Można też dyskutować, które cechy produktu świadczą o tym, że coś trzeba poprawić. Czy blaknięcie koloru w deironizerach to problem? Owszem, słabo to wygląda na półce, ale jak działa tak samo? Przecież nie kupujemy takich kosmetyków by ładnie stały na półce, ale by ich używać (pomińmy piękne słoiczki z woskami SV :D ). Nie podoba mi się polityka firmy, która po zauważeniu niedoróbek zrzuca winę na użytkowników - "nieprawidłowa aplikacja, przegrzany, przemrożony, brak doświadczenia" - wybierz sobie dowolnie... A potem nagle ktoś bardziej dociekliwy zauważa zmianę w recepturze i uprzednio zauważonego problemu nagle nie ma :) No, ale cóż. Jest tego tyle na rynku, że naprawdę mamy wybór ;)

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Witam.

Oto moja kolejna produkcja :D

Trochę przydługa ale chciałem pokazać cały proces. Uczę się video edycji ;) Chciałbym wprawić się w produkcji takich detailerskich VLOGÓW i testów ;) pożyjemy zobaczymy :)

Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana.

 

 

W dzisiejszym odcinku test @ShinyGarageCitrus Pre Wash.

Auto było myte jakieś 2 tyg temu.

Dodatkowo wziąłem pod lupę jakość i trwałość zabezpieczenia @ADBL Synthetic Spray Wax, Angel Wax Elixir, CarPro Dlux - mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa że w tym temacie poruszam te trzy dodatkowe produkty ale uważam, że jest to ważne aby pokazać że Shiny Garage jest bezpieczny dla innych "powłok".

 

Auto było mocno szare i brudne. Deszcze i błoto. Wymyte TYLKO bezdotykiem po aplikacji PreWasha.

Jestem pod ogromnym wrażeniem :D

Zero uszkodzeń w powłoce @ADBL SSW, zero filmu drogowego, piękne kropelki, zero zacieków po 20 kilometrach.

Powiem szczerze żadna piana nigdy nie dała mi takiego efektu :D Zawsze było co zbierać MF...

 

Przed nami długi i ciężki zimowy okres. Podejrzewam, że następne mycie dopiero za miesiąc.

Dodatkowo wkrótce test prewasha na powłoce UNCR w moim mk1.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Polecam zapoznać się z Shiny Garage PreWash :D

Filmik:

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest

 

  • Lubię to 3
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, CoolBreeze napisał:

@Domel wszystko piknie, ale... próbowałeś może zapodać tego pre-washa jako pianę z Axel'a?

nie jeszcze nie :)

aż tyle czasu to ja nie mam :(:(:(

Ale bardzo dobry pomysł :D - challenge accepted :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Domel napisał:

Ale bardzo dobry pomysł :D - challenge accepted :D

To czekam...

SG Pre-wash chodzi mi po głowie, ale głównie jako piana (chociaż twojego sposobu nie skreślam) i jako butla 0,5l - tutaj nie jestem happy, że SG go tylko w 1/5L wypuściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer - przypuszczam, że dla większości detailerów taki sposób mycia wstępnego to żadna nowość. Bardzo często, od dłuższego czasu, zamiast/naprzemiennie typowej piany aktywnej używam oprysku VP Citrus Pre-Wash, a od kilku miesięcy (po zapoznaniu się z opiniami detailerów z zagranicznych forów) również KC Green Star (chociaż moja subiektywna opinia jest taka, że to wcale nie jest taki "super-hiper" produkt do wstępnego mycia, jak opisują to zachodni forumowicze - daje w miarę dobre wyniki, ale nie "powala na kolana"). To, czy na lakier idzie piana, czy też oprysk "bardziej płynny" zależy od czasu (nie zawsze jest czas na typowe pianowanie, zwłaszcza gdy nie można korzystać z PA), warunków (czasami trudny do spłukania osad piany na podłożu nie jest mile widziany) i zwykłego "widzi mi się"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek-drummer napisał:

Po tym filmiku wszyscy odstawią neutralne piany w kąt i wprowadzą nowy trend mycia wstępnego tylko tym produktem skoro nie zjada wosku. :)

To są właśnie forumowe trendy :D

Ja nie odstawiam. O ile latem nie jest zbyt ważne ile poleży wosk o tyle zimą w moim przypadku jest, bo nie mam możliwości nawoskować auta 2x w ciągu zimy. Dlatego ja zostaje przy pianie z naturalnym ph :) to że produkt SG nie zjadł piany przy 1 myciu to żaden objaw, że tego nie robi. Kiedyś katowałem jakiś wosk (chyba dg 111) chemią z myjni. No i zjechał po 3-4 myciach. Myjąc auto normalnie na 2 wiadra wytrzymywał przynajmniej 2x dłużej. Dlatego jeśli ktoś będzie mył kilka razy SG CO auto w ciągu zimy i wosk mu wytrzymie do wiosny bez psikania co mycie BSD :D można stwierdzić, że rzeczywiście nie podjada wosku i przy takim domywaniu to super wybór. Jeśli jednak wosk zjedzie szybciej to dla mnie zastosowanie ma tylko jeśli wiem że będę woskował po myciu auto lub jest lato i nie zależy mi że coś letniego po 3 myciach zjedzie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie widziane juz na forach w innych krajach. Natomiast dla osob, ktore stosuja u siebie woski, zastanawiajace bedzie to jak w prespektywie czasu stosowanie SG zamiast neutralnej piany wplynie na trwalosc LSP (szczegolnie zima).

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producent napisał:

Cytat

Produkt odtyka powłoki kwarcowe i ceramiczne nie naruszając ich struktury, może naruszać słabej jakości woski/sealanty.

Ciekawe, które woski/sealenty zaliczają się do tych słabych...:o"Słaby" dla każdego oznacza co innego. Dla jednych jest słaby, bo nie błyszczy; dla innych, bo nie siedzi pół roku. 

Ciekawi mnie też czy narusza te "dobre", ale słabo położone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.