Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @Tomas22 za miłą propozycję :good:, lecz nie wytrzymałem i zamówiłem dziś z kolegą na spółkę ostatnią butelczynę na ANB. Relacja @Domel zebrała żniwo :D Niestety na ADBL Black Water spóźniliśmy się :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zacznę sprostowanie kilku punktów.

Po kolei

21 godzin temu, CoolBreeze napisał:

@Domel wszystko piknie, ale... próbowałeś może zapodać tego pre-washa jako pianę z Axel'a?

Z miła chęcią zrobię taki test. Rozmawiałem już z kilkoma osobami na priv.

Testować będę dalej w różnych kombinacjach.

8 godzin temu, Fredi88 napisał:

To są właśnie forumowe trendy :D

Ja nie odstawiam. O ile latem nie jest zbyt ważne ile poleży wosk o tyle zimą w moim przypadku jest, bo nie mam możliwości nawoskować auta 2x w ciągu zimy. Dlatego ja zostaje przy pianie z naturalnym ph :) to że produkt SG nie zjadł piany przy 1 myciu to żaden objaw, że tego nie robi.

Zawsze trzeba sobie zadać pytanie do czego "ja" to potrzebuję i jak będę tego używać.

W warunkach naszych blokowisk dla mnie ten środek nadaje się bardziej niż aktywna piana z opryskiwacza ręcznego.

Aplikując piane z marolexa traci się od 5 minut do 15 na samo pianowanie całego auta. Opryskiwacz trzeba nabijać prawie co panel. Przecież dlatego zrobiłem sobie automat z kompresorem bo mnie szlag trafiał z tym pompowaniem ;)

 

Tutaj z SG mamy konsystencję wodną i praktycznie można zrobić jeden cały bok na jednym nabiciu prostego marolexa.

Nie raz zdarzało mi się aplikować pianę a stojący w kolejce do myjni mieli już czerwone buzie ze złośći że bawię się zamiast wymyć auto w 5 minut szczotą.

Także w obecnej sytuacji panować to ja sobie mogę na działce ale na co dzień na szybkie akcje na bezdotyku to ja wole produkt tego typu.

Opryskanie auta zajmuje 2 minuty. SG czy inny prewash - to jest to czego szukałem. Tym bardziej teraz jak widzę ten efekt. Oczywiscie trzeba potestować sobie stężenia i różne rodzaje brudu.

Ktoś powie mycie kosztem LSP ? Jeśli po bezdotykowym opłukaniu dostaje praktycznie czyste auto to przecież aplikuje sobie spokojnie kolejny raz jakieś QW, QD, Sythetic lub cokolwiek co mam pod ręką i zapominam o ubytkach.

19 godzin temu, krd napisał:

mówiłem, że się nadaje ;)

Muszę pamiętać, żeby zrobić test białej mikrofibry ;)

Tutaj na filmiku nie aplikowałem żadnego LSP, bo nie miałem potrzeby.

Efekt zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Wczoraj na profilu SG pojawił się inny filmik na białym aucie. Efekt też powala.

12 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Po tym filmiku wszyscy odstawią neutralne piany w kąt i wprowadzą nowy trend mycia wstępnego tylko tym produktem skoro nie zjada wosku. :)

 

10 godzin temu, Eidos71 napisał:

że dla większości detailerów taki sposób mycia wstępnego to żadna nowość.

 

Tak jak pisałem wyżej. Trzeba zadać sobie pytanie czy to produkt "dla mnie". Jestem 100% pewny, że nie wszyscy będą zadowoleni. A może nikomu prócz mnie on nie spasuje ? ;)

Bierzcie, testujcie i dawajcie wasze opinie.

8 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Również jestem tego zdania co Fredi. Dlatego zastanawiam się czy delikatnie nie wzmocnić Fruita czy Yeti Citrusem.

Trzeba by sprawdzić czy takie mieszanki - bo to czysta chemia - nie zakłóci struktury atomowej SG i w tedy prewash nie będzie działać tak jak go zaprojektowano.

7 godzin temu, KapselK napisał:

Ja kupiłem tylko z tego względu, że mam u siebie na aucie powłokę. Na zimę będzie w sam raz, latem będzie YETI itp. ;)

Tak jak pisałem wyżej, każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie kiedy i jak go chce używać.

4 godziny temu, BiałyGTi napisał:

@paperson mi sie wydaje ze chodziło bardziej o słabe czyli takie które już sie kończą  :P

 

6 godzin temu, paperson napisał:

Ciekawe, które woski/sealenty zaliczają się do tych słabych...:o"Słaby" dla każdego oznacza co innego. Dla jednych jest słaby, bo nie błyszczy; dla innych, bo nie siedzi pół roku. 

Ciekawi mnie też czy narusza te "dobre", ale słabo położone :D

 

6 godzin temu, SylPio napisał:

zastanawiajace bedzie to jak w prespektywie czasu stosowanie SG zamiast neutralnej piany wplynie na trwalosc LSP (szczegolnie zima).

Fizyki nie oszukasz, prędzej czy później bez podbicia każde LSP zostanie usunięte.

 

Dzięki Panowie za wasz pozytywny feedback. Licze także na sugestie jak poprawić video edycje, czy nie usnęliście z nudów i wszystko co może poprawić tego typu testy i video relacje.

Moje uszanowanka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu producenta wynika że pre-wash nie powinien ruszać powłok. Stosował już ktoś Citrus Oil na UNC-R'a ? Wydaje się że na zimę to idealny produkt ale obawiam się trochę że trwałość powłoki jednak na tym ucierpi.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Bakus napisał:

Stosował już ktoś Citrus Oil na UNC-R'a ?

ja mam UNCR na MK1. Będę testował w tym tygodniu. Ale wątpię, że ruszy ją coś a tym bardziej Citrus PreWash. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe, ze kazde LSP padnie w perspektywie czasu tym bardziej bez wspomagania. Mam tutaj na mysli czy SG nie sprawi, ze bedzie to szybciej niz zwykle. W moim przypadku "szybciej" nabiera znaczenia.... ktore trzeba bedzie sprawdzic w testach. Jesli nie bedzie znaczaco wplywalo na trwalosc to mysle, ze spokojnie zadomowi sie u mnie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
58 minut temu, Bakus napisał:

Z opisu producenta wynika że pre-wash nie powinien ruszać powłok. Stosował już ktoś Citrus Oil na UNC-R'a ? Wydaje się że na zimę to idealny produkt ale obawiam się trochę że trwałość powłoki jednak na tym ucierpi.

UNR'owi nie szkodzi mycie mocnym stężeniem APC zamiast szamponu więc w przypadku tego typu produktów byłbym całkowicie spokojny ;)

 

@SylPio, testuj, testuj i jeszcze raz testuj. Każdy inaczej odbiera pewne cechy produktu i każdy ma inne oko ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, robcok napisał:

czyli wychodzi na to ze teoretycznie mozna odstawic 2 wiarda rekawice i szampony po stosowaniu tego prewash..

U siebie aż takiej rewolucji bym w detailingu nie wprowadzał, ale jak komus się to sprawdzi to spoko ;) 

Już kilka osób zakupiło ten produkt na testy to ktoś może pochwali się tutaj swoimi spostrzeżeniami jak z większym brudem.
Ja osobiście na razie się wstrzymałem i męcze piane SG oraz końcówkę Good Stuff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

U siebie aż takiej rewolucji bym w detailingu nie wprowadzał, ale jak komus się to sprawdzi to spoko ;) 

@Grzechu23 moim zdaniem nie jest to rewolucja tylko rozwiązanie na zimowy okres,  którym możemy w prosty sposób umyć auto bez większych problemów na bez dotyku. Wiadomo jak trafi się dzień z temperaturo około +5 stopni to wtedy mycie zgodnie ze sztuką. Z drugiej strony może jest to ciekawa alternatywa dla samych pian;). Temat jak każdy do testowania i wybierania dla siebie najlepszych rozwiązań;):D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem rzucił mi się ten produkt w oczy na FB. Czyżby wystarczyło opryskać przed bezdotykiem i w zimę mamy względnie czyste auto? :) dla kogoś kto nie ma gdzie myć auta, tak jak ja, to może być rewelka.

@Domel , ile potrzeba płynu na takiego Focusa? :) Jest aż tak skuteczny, żeby przelecieć potem QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Cendra napisał:

@Domel , ile potrzeba płynu na takiego Focusa? :) Jest aż tak skuteczny, żeby przelecieć potem QD?

lałem jak szalony poszło z 1,5 litra.

Jutro będę testował na mk1. Mam przygotowane 2l. Zobaczymy ile zejdzie na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Tomas22 napisał:

@ziomson bardziej ma po tym auto wyglądać na czyste a nie być czyste :)

Porządnego mycia nic nie zastąpi. Ale któregoś dnia zrobię tym sluzbowe autko i przejadę fibra z ciekawości :)

Oczywiscie, z definicji to jest PREWASH, wspomagacz :)Wszystko zależy tez od rodzaju brudu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 20.11.2017 o 19:17, Bakus napisał:

Stosował już ktoś Citrus Oil na UNC-R'a ? Wydaje się że na zimę to idealny produkt ale obawiam się trochę że trwałość powłoki jednak na tym ucierpi.

widać coś ? o tyle o ile światło było ;)

Trzeba by zrobić wielomiesięczne testy - kiedy SG zje powłokę - ale na chwilę obecną UNCr trzyma i zrzuca jak szalony :) SG mu totalnie nie zaszkodził a mam wrażenie, że nawet odetkał :)

Filmik:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.