Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakieś opinie na temat: peugeot 307 1.6ben oraz 207 1.4 ben 8 i 16V? Czytałem, że 207 1.4 to najlepiej wybierać wersje 77 i 90 KM a omijać VTi (95), które ma problemy z rozrządem. 307 czytałem, że lubi mieć problemy z elektryką. Auto do kobiety na krótkie trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 znane z całej gamy PSA jako TU5JP4. Silnik ogólnie dosyć udany, ale nie pozbawiony drobnych wad. Mam jego najmocniejszą wersję TU5JP4 z "mitycznym" S na końcu w C2ce. Konstrukcja prosta, nieskompikowana, 16 zaworów, jedynym "udziwnieniem" są dwa wałki rozrządu. Napewno trzeba dbać o stan cewek i świec. Nie lubi w tym zakresie oszczędności, i po czasię się to mści. Czasami miewają problemy z gaśnięciem, nie trzymaniem wolnych obrotów. Z uwagi na brak silniczkaka krokowego, trzeba dbać o czystość przepustnicy. Fabryczne interwały oleju to 30 kkm, więc zdecydowanie do skrócenia. Dostęp do rozrządu mało ciekawy, więc nie dawać robić byle komu bo  trzeba dobrze ustawić. Spalnie względnie niskie (7-8 litrów), o dynamice się nie wypowiadam bo inna wersją mocowa i buda, ale w C2ce jest dosyć przyjemnie 😉 Jeżeli chodzi o elektronikę to bardziej polecana poliftowa na szynie CAN, u mnie w zasadzie bez większych problemów 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 06:57, grabek246 napisał:

Ze względu na to że poprzednie auto idzie na złom szukam następnego. Budżet 25tys

Myślę o Astrze J. 1.7 diesel lub 1.6 benzyna z LPG

 

Ktoś coś podpowie o tym aucie ?

Ciężko o Astre J w tych pieniądzach wartą zachodu (ja miałem budżet ~32k zł 2 lata temu i nie znalazłem). 1.4 i 1.6 miałem okazję się przejechać i ... jak lubisz żwawszą jazdę to omijaj. Szwagier ostatnio kupił z silnikiem 1.4 Turbo ale też poza Twoim budżetem, dość dobrze sobie radzi z tą masą, w zależności od wyposażenia waga auta zmienia się chyba od 1300 do prawie 1500 kg. Zobacz sobie Chevroleta Cruze, mi bardzo podpasował, jest to tak jakby kuzyn Astry, na tej samej płycie, większość części pasuje od Astry lub Insigni. Silnik 1.8 Pb albo 2.0 Diesla to dość dobre jednostki (1.6 podobnie jak w Astrze może być za słaby), w tej kasie na pewno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grabek246
Astra J sam jestem użytkownikiem tej z silnikiem 1.4 turbo 140km.wersja kombi.
Jeśli szukasz czegoś w miarę w pl możesz zerknąć w zafiry.gratka u Andrzeja Malinowskiego. Nie zachęcam nie odradzam. Jak wszędzie bywa z autami roznie. Rozumiem że 25 tys to kwota tylko na samochód nie licząc pakietu startowego...
Wracajac do Twoich preferencji jeśli chodzi o LPG silnik 1.4 turbo jest tym czego szukasz. Opel wypuszcza te silniki z fabrycznym LPG.
Jeśli chodzi o diesla nie będę się wypowiadal.
W silnikach 1.4 znajdziesz skrzynie M32... Warto sprawdzić podczas jazdy testowej oraz na dzień dobry po zakupie wymienić w niej olej i zalać prawidłową ilość. Odpwoietrzenie skrzyni korbowej to dość częsta przypadłość tego silnika. Koszt nowej pokryry zaworów ok 1100 zł. Regeneracja 400.
Dodatkowo regeneracja kolektora ssacego 390.
Warto sprawdzić turbine.
Miałem przyjemność przejechać się 1.6 115 km i stwierdzam że 1.4 turbo jest lepsza opcja.
W 1.6 nie ma chyba hydrauliczne regulacji luzow zaworowych... Jeśli dobrze kojarzę. Zerknij za forum astry. Tak znajdziesz mnóstwo odpowiedzi na swoje pytania.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.06.2019 o 22:10, ewkapasik napisał:

Ja zastanawiam się nad kia ceed z 2013 roku, mam na oku fajną okazję, ale nie wiem czy warto.

A czemu nie? Ale to wszystko i tak zależy od ceny i stanu auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś opinie na temat: peugeot 307 1.6ben oraz 207 1.4 ben 8 i 16V? Czytałem, że 207 1.4 to najlepiej wybierać wersje 77 i 90 KM a omijać VTi (95), które ma problemy z rozrządem. 307 czytałem, że lubi mieć problemy z elektryką. Auto do kobiety na krótkie trasy. 

Moja kobieta użytkuje takie 307 1.4 75km na codzień od kilku lat, a kilometrów tłucze sporo, bo jakieś 20k rocznie. Autko samo w sobie raczej bezawaryjne, ma swoją bolączkę pt. instalacja elektryczna świateł (wiecznie przepalające się żarówki - dopóki się tego nie porobi, to klasycznie raz na kilka tygodni wymieniasz postojówkę albo od mijania). Poza tym są to już wiekowe samochody, nasz jest z 2001r. i 2018/2019 to zdecydowanie lata inwestycji - maglownica się rozszczelniła, wentylator zdechł ze starości itp. coś tam w zawieszeniu trzeba zrobić, ale jest w miarę pancerne i sprawdza się na polskich drogach i bezdrożach.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mumins napisał:

dopóki się tego nie porobi, to klasycznie raz na kilka tygodni wymieniasz postojówkę albo od mijania

Porobi to znaczy? 

Jesteśmy już zdecydowani na 207 z roczików 2007-2011 w 1.4 benzynie. Żona wsiadła i jej pasuje, 307 trochę za duże. Generalnie ciężko kupić dobry egzemplarz ze sprawdzonym przebiegiem bo ludzie nie chcą się tych aut pozbywać a jeździ tego po ulicach dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, stawek napisał:

Koledzy macie może kogoś sprawdzonego kto sprowadza pewne auta zza granicy ?

vitoocars, autka.pl. tutaj dwa ostanie auta kupiłem, u jednego i drugiego akurat mondeo mk4 🙂 poza tym są jeszcze świetni sprowadzone.de 🙂 i TRADE-LUX. oraz sprowadzam.pl 🙂 wszyscy na fb 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Przymierzam sie do zakupu samochodu uzywanego do 50 tys typu SUV lub crossover, benzyna lub benzyna+lpg. Rocznik minimum 2013. Na celowniku mam Opla Mokka 1.4 turbo i Chevroleta Traxa 1.4 turbo. Moze ktos jezdzi tymi samochodami z tym silnikiem i sie wypowie. Lub cos innego polecicie

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję Leon 3, w benzynie 1.4 tsi.

Pytanko do tych co wiedzę maja, bądź takie fury posiadają - na co zwracać uwagę przy zakupie, co jest awaryjne?

Wiem, że na minus jest hacząca skrzynia biegów, problem z trzecim swiatlem stop i pękającymi lampami z tyłu. 

Czy coś jeszcze w tym temacie?

Jakie ogólnie macie wrażenia co do tego autka? Wygoda? Spalanie? Koszta eksploatacyjne?

Bo silnik 1.2 110 koni to troszkę dla mnie za mało 😜

Wiem, że koledzy @Fredi88 i @powalla takie wozidła mają. Coś powiecie? 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 ojciec ma jette z silnikiem  właśnie 1.4 125km. Więc na temat silnika coś ci mogę powiedzieć,  średnie spalanie miasto to jest około 6.2l

Raz jechałem nią do Warszawy cały czas prędkości 160-140km/h i spalanie według dystrybutora wyszło 5.9l(W obu przypadkach tankowane na tej samej stacji)

Jeśli szukasz Leona to szukaj z pakietem fr, o wiele lepiej to auto wygląda. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - na pewno macie styczność z fordowskim dieselem 2.0 180 KM. Powoli myślę o zakupie S-Maxa z 2015-2017 r. z takim silnikiem (popularny i chyba wystarczający do auta o takiej masie/wielkości). Jakie bolączki ma ten silnik ? Poczytałem/posłuchałem o tym silniku w sieci, ale opinie rzeczywistych użytkowników są dla mnie cenniejsze, niż recenzje testerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, damiano2007 napisał:

kurde, ostatnio picowałeś petem 53 wiśniowego Leona 😜 mój błąd

Nic się nie stało ale znów masz błąd tzn. że picowałem coś woskiem , bo w woski dawno się przestałem bawić i oferuję swoim "klientom" tylko powłoki (nie było zapotrzebowania na fajny wosk ) , a po drugie to robiłem w swoim garażu tylko chyba 2 seaty leony ale były to tzw jedynki i na dodatek było to z 2-3 lata temu, tak więc na temat nowych seatów nic nie wiem 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.