Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ahhahaya. Astra J.
Co tydzień musiałem jeździć do lasu dof wypalać :)

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

No widzicie a ja Insygnią A 2.0 CDTI w ciągu 5 lat zrobiłem grubo ponad 100k i nigdy problemy nie miałem. Oleje , filtry, hamulce plus rozrząd jak wypadł i latała jak złoto . Komfort jazdy też całkiem niezły jak na hopla.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie a ja Insygnią A 2.0 CDTI w ciągu 5 lat zrobiłem grubo ponad 100k i nigdy problemy nie miałem. Oleje , filtry, hamulce plus rozrząd jak wypadł i latała jak złoto . Komfort jazdy też całkiem niezły jak na hopla.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Złego słowa nie powiem. J bardzo fajne Auto. Look.komfort.prowadzenie.spalanie
Opel i jego ekologia. Co tydzień zadyma z dpf. W mondeo iv, czy 508 nie wiem co to wypalanie. Wszystkie jeżdżą u mnie na diesel premium

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p smoka pompy oleju wymianiales? ile auto miało przebiegu?
Auto sprzedałem jak miało ponad 300k , smok był już wtedy do wymiany. Jest to bolączką Insigni ale koszt naprawy niewysoki. Ja przez cały okres użytkowania oprócz serwisów nie musiałem robić nic extra z samochodem.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, co byście zrobili.

Mam A6 C7 z 2012 2.0 TFSI ze skrzynią multitronic ( któreś auto z rzędu z tą skrzynią , na prawdę spoko skrzynie ). Otóż trafił się pacjent na zamianę na BWM X5 E70 ale z 2007r 3.0d. W sumie przed zakupem Audi , szukałem X5, ale nic ciekawego nie było. Zamiana 1:1. 

Szli byście na taką zamianę :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grechut napisał(a):

ze skrzynią multitronic ( któraś z rzędu , na prawdę spoko skrzynie

Hahaha. Wybacz za offtop ale rozbawił mnie ten wpis. Dobrze zrozumiałem, że to któraś z rzędu w tym samym aucie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xadamx napisał(a):

Hahaha. Wybacz za offtop ale rozbawił mnie ten wpis. Dobrze zrozumiałem, że to któraś z rzędu w tym samym aucie? 

Nie, któraś z rzędu w kolejnym samochodzie. Miałem a Passacie B5 ( który bez remontu jezdzi do tej pory, a ma rzekomo 440k km  i wymiany oleju nie widział ), A6 C6 ( padł sterownik - 600zł naprawa ). Tu póki co cisza 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grechut napisał(a):

Nie, któraś z rzędu w kolejnym samochodzie. Miałem a Passacie B5 ( który bez remontu jezdzi do tej pory, a ma rzekomo 440k km  i wymiany oleju nie widział ), A6 C6 ( padł sterownik - 600zł naprawa ). Tu póki co cisza 🙂

A to cofam to, co wcześniej napisałem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zamienił. Bo i po co. Masz młodsze 5 lat auto, które nie sprawia problemów.

Ale tyle wiemy po twoim wpisie. Może auto kolegi jest w mega wyposażeniu, ma znikomy przebieg a gość na serwis wydał garnek złota nie dlatego, że się psuło ale ma kasę i dba o auto do przesady, wymieniając elementy profilaktycznie 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam czegoś dla rodziny 2+2
Galaxy idzie na sprzedaż. 7 tys km w ciągu roku na 2.0d to za mało, dwa że auto duże a dzieci już przechodzą na mniejszy wózek więc nie potrzeba takiego bagażnika.

Budżet mam jakieś 30 tys. Z możliwością dołożenia jak coś się trafi.

Myślałem nad Toyota Verso Citroen C4 Grand Picasso. Ogólnie auto drugie bardziej na dojazdy praca, żłobek i na miejscu czyli +/- 10 km po miesicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kepa416 masz właśnie te pancerne 1.6 mpi lub młodsze i naprawdę żwawe 1.4 TSI ale to silnik na łańcuchu który trzeba odrazu sprawdzić i w razie potrzeby wymienić co generuje dodatkowe koszta. Trzeba szukać wersji jedynie z turbina a nie turbo + kompresor bo ta wypalała tłoki i żłopała olej jakby była civickiem. Generalnie konstrukcja turbo + kompresor to złom. Wersja na pasku czyli ea211 jest silnikiem wiecznym ale to auto poza budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sztefan24 napisał(a):

@kepa416 masz właśnie te pancerne 1.6 mpi lub młodsze i naprawdę żwawe 1.4 TSI ale to silnik na łańcuchu który trzeba odrazu sprawdzić i w razie potrzeby wymienić co generuje dodatkowe koszta. Trzeba szukać wersji jedynie z turbina a nie turbo + kompresor bo ta wypalała tłoki i żłopała olej jakby była civickiem. Generalnie konstrukcja turbo + kompresor to złom. Wersja na pasku czyli ea211 jest silnikiem wiecznym ale to auto poza budżetem.

wiecznym.. hmm.. te 300-400 tys km zrobi przy dobrym "dbaniu" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotrek305 napisał(a):

wiecznym.. hmm.. te 300-400 tys km zrobi przy dobrym "dbaniu"

Te silniki nadal miewają problemy z poborem oleju ale nie jest to taka skala jak EA111, których należy unikać jak ognia. No chyba, że dla kogoś $$$ nie mają znaczenia. 🙂

Ogólnie EA211 1.4TSI to dość udana konstrukcja, którą zastąpił silnik 1.5TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.04.2024 o 18:05, Armani_91 napisał(a):

Panowie myślę o przesiadce na Renault Laguna Coupe z silnikiem 2.0 dCi. Jakieś opinie o tych wozach? O Lagunach 3 spotkałem się raczej z przychylnymi opiniami ale jednak wolę się utwierdzać w przekonaniu, że będzie to dobra zmiana 😉

Ogólnie bardzo udana konstrukcja o ile nie kupisz padliny. Miałem w polifta w kombi ponad 4 lata z tym silnikiem i złego słowa nie moge o tym aucie powiedzieć. Czy kupiłbym jeszcze raz? TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.