Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Posejdon napisał:

W ASO Skoda Krotoski Koszalin za przełożenie opon z felg alu usłyszałem około 140zł:shock: tam chyba dają platynowe wentylki:D

 

7 godzin temu, kolo100 napisał:

Ja wymieniłem za 70pln, paragonu, faktury nie brałem i chyba nikt nie bierze.
Pracują 4 osoby po dwie na stanowisko...
Pytając w ASO, 150pln...

W ASO tyle kosztuje, bo tyle wychodzi z roboczogodzin. Chyba, że jest jakaś oferta. Np. w "moim" ASO Skody tak jest. Nie ma co się śmiać, po prostu ASO mają taki sposób organizacji działalności.

Co do paragonu - nie biorąc sami siebie oszukujemy. Przedsiębiorca ma obowiązek rozliczać się z fiskusem. To, że sytuacja w Polsce jest jaka jest, jest w dużej mierze pokłosiem tego, że państwo traktuje się jak intruza, który tylko chce kłaść łapę na dochodowych biznesach swoich obywateli, a nie jako właściciela dróg, szkół czy szpitali (w dwóch ostatnich przypadkach pośrednio, ale "darmowa" opieka zdrowotna organizowana jest przez państwo). Niewystawianie paragonów/faktur jest po prostu nieuczciwe, a w razie "W" taki gumiarz ma święte prawo stwierdzić, że on takiego klienta na oczy nie widział i bądź mądry i pisz wiersze.

7 godzin temu, kamykmm napisał:

pracuje obecnie w serwisie który zajmuje się również wulkanizacją i jeśli mam być szczery to wymiana za 60zł to robota praktyczne bez zarobku...

sam VAT z tej kwoty to 15zł, wiec zostaje 45zł z tego trzeba opłacić ludzi (u nas zawsze robią we 2 wymianę), pokryć koszty lokalu, mediów i amortyzacji sprzętu...

wbrew opinią co po niektórych, kokosów się nie zarabia na tym...

No właśnie.

Wydaje mi się, że trzeba odróżnić warsztaciki, gdzie wulkanizator to zarazem właściciel lub współwłaściciel geszeftu, od firm, gdzie trzeba zatrudnić ludzi, a na dodatek uczciwie się rozliczyć. Fakt, u mnie we wsi też są tacy, co do 15" na stali robią za 45, ale szczerze, to nigdy tam nie byłem, jakoś zawsze miałem taką rezerwę. Ogólnie jak jest firma z renomą, to wołają i 80 i też wydaje mi się to realną ceną. Dlatego postanowiłem pozbyć się kłopotu. W przyszłym roku kolejne felgi się zamortyzują, a jak będą niepotrzebne, to je sprzedam i odzyskam pieniądze. Wydanych na przekładki odzyskać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak zakładałem letnie na 14

* zdjęcie starych opon

*wrzucenie nowych

*Wyważenie 

 Płaciłem 50 za wymiane i 15 złoty za wentyle😀. Robiłem to w dużym serwisie zajmującym się też wulkanizacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to gratulacje cena ja na wiosnę zmieniłem 2 opony, bo bania wyszła z boku... Gość za 2 skasował mnie 40 zł, bez zakładania na auto. Mówię co tak drogo zawsze płacę max 60 ze zmianą wentyków I z założeniem na auto a gość mówi że im więcej roboty ma tym taniej, jak będę miał komplet plus założenie na auto będzie taniej ... Debil 5 lat do niego jeździłem i to był mój ostatni raz, co mnie bardzo cieszy bo serwis się psuje, jak zwróciłem mu jeszcze uwagę że jego pracownik felgi mi obdarł, ranty na maszynie to się głupek śmiał i mówi panie to tylko felgi ... Poszedłem i nie wrócę bo szkoda mi nerwów... Coś musi być z gościem bo pracowników bardzo często zmienia.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności wypad na gokarty do Racing Center. Pierwszy raz jeździłem no i już zaplanowane mam minimum 2 wypady na gokarty w miesiącu :)  Ktoś musi te rekordy toru pobić :D 

No i sytuacja wieczorem, kumpel posiada Grande Punto i strasznie irytował go sygnał akustyczny jak się nie zapnie pasów. Jako, że w Punto mamy ostatnio wyłączałem ten sygnał przez laptopa zaproponowałem, że możemy go wyłączyć. 10 minut minęło, sygnał wyłączony - gra gitara. Ale przy okazji miałem wyłączyć prawą poduszkę, żeby dziecko mogło jeździć z przodu. Okazało się, że poduszkę wyłącza się poprzez komputer pokładowy... tak samo jak i sygnał akustyczny od pasów :D więc nie potrzebne było podpinanie laptopa :P Nie powiem, trochę z tej sytuacji "śmiechłem" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23, kiedyś znalazłem gazety Wprost z lat 1997-1999 i tam jest mnóstwo reklam samochodów. Pomijając przyjemne niuanse prezydentury Kwaśniewskiego i rządów AWS, zostawiłem te gazety właśnie przez reklamy. Np. Fiat Bravo za 29 tys. zł. A to segment C. Ja wiem, że inflacja, ale... gdzie się podziały te ceny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli segment c jakieś 100% podrożał... bo takie najbiedniejsze kompakty to chyba koło 60kzł kosztują, a żeby się tym dało jeździć to cena pod stówkę podchodzi... z resztą teraz żadnym wyczynem jest skonfigurowanie segmentu B powyżej 90kzł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi nie powiesz, ze średnia w latach 90 to była inna średnia niż teraz? Średnia to jest średnia czy ktoś zarabia poniżej czy powyżej to już nie wnikam. Fakt jest taki, ze mimo drożejących aut dzisiaj na nowe auto stać sporo więcej osób niż 20 lat wstecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Mówię sobie, przy piąteczku zaaplikuje wycieraczkę na samochód.
Chwyciłem butelkę, a z niej nic nie leci, spoglądam, nie ma korka :lol::lol:

Wiecie jaki dziś porządek w firmie? Nagle nikt nic nie chce z samochodem zrobić :lol::lol:
23469368_1616868398378127_1725683025_o.jpg.5ed31666a4de137bbad8b7f487db7b1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.