Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Eidos71 napisał:

Powodzenia. 👍

Prawie moja. Utargowalem świetna cenę tylko muszę przekalkulować sobie cenę przywrócenia do pełnej świetności i może utargować ciut więcej 😁 jutro final day. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się trochę wyciszyć skrzypiącą belkę tylnej rolety. Jeszcze skrzypi trochę (raz minimalnie bardziej, raz mniej) ale zdaje się, że znalazłem faktyczne źródło skrzypienia. Po lekturze kilku for BMW okleiłem niektóre części plastikowej obudowy belki filcem żeby plastik nie tarł o plastik . Dało to już jakiś efekt. Do tego jeszcze okleiłem dolną krawędź szczeliny, z której wychodzi materiał rolety bo on tez potrafi tam skrzypieć ale już jakiejś znaczącej poprawy nie zauważyłem.  Tak mniej więcej wyszło:

4oyawRJ.jpg?1
4nbkOA6.jpg?1
Ne3yEL2.jpg?1

Generalnie wydaje mi się, że największym powodem skrzypienia są kołki rolety, które opiera się w prowadnicach słupków C (po otwarciu klapy lub samej szyby roleta podjeżdża do góry). W prowadnicach są również plastikowe "sloty", na których opierają się te kołeczki. Obstawiam właśnie to miejsce bo kiedy roletę wyczepiłem z prowadnic to w aucie już nic nie skrzypiało. Roleta jak jest wpięta to na końcu jest usztywniony pas ( "płetwa"), w którym jest uchwyt na rękę i ta płetwa podczas jazdy lekko się porusza góra-dół przez co powoduje obrót kołków, które trą o te oparcia w prowadnicach. Dziś podejdę jeszcze do auta z jakimś smarem silikonowym lub taśmą parcianą i na próbę zaaplikuje to na ów kołki - mam nadzieję, że to da pożądany efekt. O ile w ciepłych okresach nic nie skrzypiało to od czasu kiedy temperatura się obniżyła zaczęło denerwująco skrzypieć i dla mnie jest to nie do przyjęcia bo auto fajnie wyciszone a z tyłu skrzypi jak stara drewniana podłoga.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywałem dziś w rejonach @Domel i wpadłem do M1 w Czeladzi na zakupy. Odstawiając kosz spotkałem w wiacie nieco żulowatego starszego pana, który akurat oddawał mocz. Zapytałem: - nie ma pan innego miejsca do szczania? - a ten na to: - kurde, panie, tak mnie przymusiło, że, kurde, już bym dalej nie dał rady! - z promiennym uśmiechem na twarzy.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomas22 napisał:

@alexander.p boże drogi okolice 5 minuty to była inspekcja z latarka i po tym aplikacja powłoki ? Matko bosko 😁

i przyjechał przedstawiciel od powłoki... 😉 Wyszyscy zadowoleni i zarobieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę 😄 moja luba raz na dwa tygodnie też strzeli mi blaszke 😄

Humor poprawiła mi sytuacja z wczoraj. Szukałem sobie iPhonea 8. Trafiłem na ofertę która od razu śmierdziala mi lewactwem. Dziewczyna podjarana mowi że wymyślam. Dziś przyszła wiadomość z olx, że jeśli dokonałem wpłaty, mam zgłosić się na policję w celu ustalenia szczegółów przestępstwa i zablokowania przelewu w banku. 😄 uważacie na takie OKAZJE 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karbo napisał:

Zazdroszczę 😄 moja luba raz na dwa tygodnie też strzeli mi blaszke 😄

Humor poprawiła mi sytuacja z wczoraj. Szukałem sobie iPhonea 8. Trafiłem na ofertę która od razu śmierdziala mi lewactwem. Dziewczyna podjarana mowi że wymyślam. Dziś przyszła wiadomość z olx, że jeśli dokonałem wpłaty, mam zgłosić się na policję w celu ustalenia szczegółów przestępstwa i zablokowania przelewu w banku. 😄 uważacie na takie OKAZJE 🙂

Po 1. IPHONE 😕 😞 

Po 2. Jak OLX, to nigdy nie przelewam takiej kasy z góry . Jak już to przez allegro  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo niskich temperatur umyłem auto (podziwiam ostatnie testy Kolegi @rygryss). Mycie na dwa wiadra (szampon Duragloss 901) oraz ogarnięcie alufelg (ExceDe UWC). Opony wystarczyło opłukać, gdyż od wiosennej wymiany siedzi na nich Gyeon Tire i nie chce zejść:

596019062_pomyciu.jpg.fc828f7e6493d701ed35492a6c7370e8.jpg

UWC.jpg.ad32f5f4eb363b974b9574fd836ab967.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.