Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Slovak napisał(a):

Ale mi się E46 w coupe podoba, żeby tylko dało się dostać egzemplarz w dobrym stanie i rozsądnych pieniądzach.

Szczerze to sam jest w szoku co się porobiło na rynku ostatnio. Kosmiczne pieniądze za ładne polifty, a w tym wszystkim masa ulepów. Przez chwilę były w dobrych cenach i szybko się rynek zdrenował. Niby zwykłe E46 a co chwilę mnie ktoś zaczepia, bo niestety ładnych sztuk bez „tuningu” już jest mało. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Śmigol napisał(a):

@xBaanaan Jakiego rinselessa użyłeś ? Jak wrażenia ?

DIY. Dopiero pierwsze moje użycie, na razie nie mogę za dużo powiedzieć. Dopracuje technikę mycia i wtedy będę mógł więcej powiedzieć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 14:20, lukeu napisał(a):

Szczerze to sam jest w szoku co się porobiło na rynku ostatnio. Kosmiczne pieniądze za ładne polifty, a w tym wszystkim masa ulepów. Przez chwilę były w dobrych cenach i szybko się rynek zdrenował. Niby zwykłe E46 a co chwilę mnie ktoś zaczepia, bo niestety ładnych sztuk bez „tuningu” już jest mało. 

A dostać ładne cabrio e46 w rozsądnych pieniądzach....? Ładne w sensie nie pognite i R6 + automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu przepraszam, ale… HAHAHAHA

Naprawdę znalazłby się ktoś kto za 20 letniego szrota byłby gotów zapłacić 120kafli? Jezusie… gdyby to chociaż były jakieś modele specjalne produkowane w limitowanej ilości, a to jest zwykły cywilny samochód


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS w kwestii aut terenowych sky is the limit. Wszystko zależy od stanu napędu, ramy oraz wszelakich modyfikacji no prawda taka, że w przypadku LC 300k km nalotu to przysłowiowy murzyński a nie przebieg. Niestety po roku 2005 nie produkuje się już praktycznie terenówek (gówna do podjeżdżania pod wyższy krawężnik to nie terenówka) więc rynek radzi sobie tym co jest dostępne a tych z roku na rok jest coraz mniej a wojna na Ukrainie ten stan jeszcze pogłębiła i stąd takie ceny. Goła zdrowa baza kosztuje krocie a  porządnie zmodyfikowane wozy, regularnie serwisowane są w astronomicznych cenach. Pełna skatowanych gruzów a podstaw pod dobry projekt jak na lekarstwo. W skrócie masz hajs to się bawisz, nie masz to zamulasz. Dziś most od Patrola potrafi kosztować 30k

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adrian89 napisał(a):

Naprawdę znalazłby się ktoś kto za 20 letniego szrota byłby gotów zapłacić 120kafli?

O ile z ceną oczywiście się nie zgadzam, bo jest kosmiczna to określenie 20 letni szrot to też gruba przesada. Wpadnij i dam Ci sie przejechać moim 21 letnim „szrotem” to zmienisz zdanie o motoryzacji z tamtych lat. Oczywiście jeśli auto jest w świetnym stanie, a to jest różnica od ulepów, które poznam po dwóch zdjęciach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako blokers muszę nocami jak nietoperz atakować bezdotyk żeby przygotować swoje auto, chyba śmiało mogę nazwać się (jak i inni pasjonaci mieszkający w blokach) Batmanem detailingu 😂

Wleciało pełne oczyszczanie lakieru a jutro będzie smalcowane 🥰😍

IMG_9502.jpeg.d5a5b6d2eda23700a1135a014983e0a4.jpegIMG_9503.jpeg.e9a00aa0ff5fb0848d22afea1a462c03.jpegIMG_9504.jpeg.8ca753f233bf7a07c2af886c01548b65.jpeg

  • Lubię to 14
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu  Mam 34letniego szrota też zapraszam 😅

Co do ceny, nie znam się na E46 więc nie wiem.

Rok temu kupiłem VW T4 za 50k zł 

Nie jest idealne, trzeba wpakować 20-30 tys ( z dużym własnym wkładem robocizny) żeby było w zadowalającym stanie. Więc ceny "starych szrotow" mnie nie dziwią. Większość nie zdaje sobie sprawy, do czasu aż sami nie chcą kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile z ceną oczywiście się nie zgadzam, bo jest kosmiczna to określenie 20 letni szrot to też gruba przesada. Wpadnij i dam Ci sie przejechać moim 21 letnim „szrotem” to zmienisz zdanie o motoryzacji z tamtych lat. Oczywiście jeśli auto jest w świetnym stanie, a to jest różnica od ulepów, które poznam po dwóch zdjęciach. 

Kolega zobaczy zdjęcie w mojej miniaturce - to mój 27 letni szrot rocznik 1997 szrot mojego ojca będzie w tym roku w lipcu będzie kończył 60lat… moje pierwsze auto było z rocznika 2005… znam auta z tamtych lat szrot to bardziej pieszczotliwe określenie i chociaż fanem marki BMW zdecydowanie nie jestem i nie rozumiem hype’u to wiadomo - gusta są jak odwłok, każdy ma swoje i nie mi to oceniać

Moje auto nie jest warte 1/3 kwoty, za którą ta beemka została wystawiona, mimo, że jest w kondycji igła i zainwestowałem w nie praktycznie dwukrotność jego obecnej wartości. I to pomimo tego, że jest to jeden z BYĆ MOŻE kilkunastu egzemplarzy tej generacji w kraju, JEDYNA sztuka tej wersji w Polsce, jeden z ~3500 egzemplarzy tej wersji wyprodukowanych w ogóle kiedykolwiek i prawdopodobnie na palcach u rąk możnaby policzyć ile jest ich w całej Europie. Stąd też moja konsternacja co kieruje rynkiem cenowym w przypadku tego BMW, bo umówmy się, to nie jest żaden szał, ot zwykłe auto kupione przyzwoicie wyposażone jako nowe. To nie jest nawet M3, zwyczajny zwyklak, tyle, że w cabrio w ogóle 20 letnie auto to najgorszy wiek, bo już jest to auto zjeżdżone a jeszcze nie youngtimer…

P.S. to chyba zły dział na taką bajerkę, jak ktoś wie gdzie można kontynuować tą pogawędkę bez ryzyka to bardzo chętnie, tylko prosiłbym żeby zawołać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk mi
  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

Na Giełdzie Klasyków wystawili 30 letniego Land Cruisera z nalotem 300 tys. za 160 tys.

FJ80 to trochę inny LC, ta cena - jeśli deklarowany stan jest prawdziwy - nie jest z sufitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, Adrian89 napisał(a):

w ogóle 20 letnie auto to najgorszy wiek, bo już jest to auto zjeżdżone a jeszcze nie youngtimer…

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-focus-ford-focus-mk1-2004r-trzymany-pod-kocem-detailingowany-ID6GicIo.html 😄

  • Super 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Omujborze, a mk1 nie miał mieć dożywocia u Ciebie?

Btw. Auto może być zadbane, może być utrzymane, nie musi być upalane ani mieć miliona przebiegu - po prostu w tym wieku wymaga już inwestycji, żeby taki stan rzeczy utrzymać a w większości przypadków nie jest tego warte. Jedyną wartością może być sentyment bądź pasja ale to są rzeczy za które rynek nie płaci chyba, że to wartość kolekcjonerska…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Adrian89 napisał(a):

Omujborze, a mk1 nie miał mieć dożywocia u Ciebie?emoji33.png

Miał, ale życie weryfikuje postanowienia 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Kuba1 napisał(a):

@Domel Sprzedałem samochód taty 2 lata temu, nie był aż tak błyszczący. Ale w stanie ideolo nowe opony itd. Do dziś mnie boli jak sobie pomyślę że to zrobiłem 😭

Ja do dziś "tęsknie" za Punciakiem 1.9 JTD zonki 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.