Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Ahhh świetnie wyglądają Wasze prace wykonane maszynką kovax, dużo szybciej systemem na sucho się pracuje niż na mokro? 
 

Ciekawe czy ręcznie na sucho kovaxem by się dało podziałać, nie ukrywam że cena Kovaxa maszynki trochę spora jak na osobę co w roku robi z 3-4 komplety lamp. 
 

Czajniczek jest sztos do regeneracji 🙂 Zdecydowanie lepszy niż polerka + powłoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ahhh świetnie wyglądają Wasze prace wykonane maszynką kovax, dużo szybciej systemem na sucho się pracuje niż na mokro? 
 
Ciekawe czy ręcznie na sucho kovaxem by się dało podziałać, nie ukrywam że cena Kovaxa maszynki trochę spora jak na osobę co w roku robi z 3-4 komplety lamp. 
 
Czajniczek jest sztos do regeneracji  Zdecydowanie lepszy niż polerka + powłoka. 


Jak dla mnie na sucho wygodniej i szybciej. W lakiernictwie też praktycznie wszystko robię na sucho, taki w sumie teraz trend jest i moim zdaniem całkiem prawidłowy.

No cena trochę odstrasza, ale ja kupowałem głównie żeby sobie pomóc przy docieraniu podkładów czy bezbarwnego po lakierowaniu.

Ciekawe że np K2 poleca nakładać powłoki ceramiczne dopiero po 10 dniach. Ja nałożylem po godzinie tylko wcześniej wygrzalem trochę lampy promiennikiem. Na razie nic złego się nie stało, a siostra mówi, że dużo lepiej teraz świecą światła.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor ręcznie dasz radę, nawet producent ma w ofercie jak się nie mylę klocek do ręcznego szlifowania z rzepem pod papier. Ja u siebie również mam papierki Kovaxa, a maszynkę podobną na powietrze od Naszych skośnookich kolegów i powiem, że sprawdza się ten patent nawet dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bienek napisał(a):

Ciekawe że np K2 poleca nakładać powłoki ceramiczne dopiero po 10 dniach.

FX Protect zaleca odczekać 2 miesiące w przypadku nowych powłok lakierniczych. Myślę, że czajniczek możemy podpiąć pod tę definicję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zeea napisał(a):

ręcznie dasz radę, nawet producent ma w ofercie jak się nie mylę klocek do ręcznego szlifowania z rzepem pod papier.

A jak panowie wygląda żywotność takiego papierka na sucho? Często wymieniacie na nowy? Pytam bo papiery kovaxa nie są za tanie 😄
W przypadku pracy na mokro dość często zmieniam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, nervus napisał(a):

No nie. To rozbudowana seria 😉

No to pora ogarnąć czeluścia bo tak mówi jedno z czeluści 😉

Razem tworzycie Funky team więc mógłbyś odpowiedzieć chłopakom jak to wygląda. Chyba że w rozbudowana seria oznacza QD dodatkowo i chyba cleaner ? To wtedy ile mnie pamięć nie myli 1000 zł 

Ktoś chce mieć customowy wosk to któregoś dnia postaram się zebrać wszystkie możliwości w jednym temacie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomas-sg napisał(a):

No to pora ogarnąć czeluścia bo tak mówi jedno z czeluści 😉

Razem tworzycie Funky team więc mógłbyś odpowiedzieć chłopakom jak to wygląda. Chyba że w rozbudowana seria oznacza QD dodatkowo i chyba cleaner ? To wtedy ile mnie pamięć nie myli 1000 zł 

Ktoś chce mieć customowy wosk to któregoś dnia postaram się zebrać wszystkie możliwości w jednym temacie. 😉

To że byłem/jestem w Funky Team niczego nie oznacza. Nie wiem jak reszta ekipy, ale ja tylko staram się pomóc przy WPS i nie tylko. Grosza z tego nie mam nawet. Funky Witch to jedna osoba, i do niej trzeba uderzać. Ja się staram już nie mieszać w tematy marki, bo gdyby coś miało być po mojemu tam to „delikatnie” inaczej by wyglądało kilka tematów. Mam ważniejsze i większe tematy na głowie. Nieważne zresztą.   

Generalnie zamysł sui generis to wosk na zamówienie, a czy cena jest sztywna, pewnie nie. Bo raczej sui generis z pyłem diamentowym w podstawowym wydaniu za 750.- nie będzie. Rozbudowana wersja to większy box, glass cleaner trochę inny od magicznych jaj, Cleaner o zapachu banana, szampon (świetny jest, miałem okazję go testować jakiś czas temu) jak dobrze pamiętam. Aplikator i fibra z papierem są w obu zestawach. I chyba naklejki. Ale tak jak pisałem wyżej, to sprawa indywidualna, więc najlepiej u źródła się dowiedzieć. W praktyce Ci co chcą nabyć to cudo, wszystko z Funky Witch ustalają. Obie wersje to słoiki 200ml jak dobrze pamiętam. 

Oczywiście mógłbym napisać wszystko co wiem, tylko nie widzę sensu, bo znów się zacznie robić gownoburza głównie przez osoby, które i tak tego zestawu nie kupią. Już coś tu było kiedyś na FKA o tym. A po drugie trochę chęci brak też. Z udowadniania czegoś na siłę już dawno się wyleczyłem. Alex miał to sprezentowane, jest usytasy, to najważniejsze.

Dawid to największy fan marki, więc on pewnie coś więcej może powiedzieć. Albo Arek. Rafal ma wieczny ogień 🔥

5 godzin temu, Gardor napisał(a):

A jak panowie wygląda żywotność takiego papierka na sucho? Często wymieniacie na nowy? Pytam bo papiery kovaxa nie są za tanie 😄
W przypadku pracy na mokro dość często zmieniam. 

Powiem Ci, że używam nawet moich pierwszych papierów kovax sprzed 5/6 lat jakoś. Co prawda nie mają już tej gradacji jak nowe tylko wyższa, ale dalej coś tam działają. Najważniejsze to podczas pracy na bieżąco czyścić, tak jak pada polerskiego podczas korekty. Praca tymi papierami jest szybka, bezproblemowa i konkretna. Weź już nie dziaduj, jeden papier to kilka złotych xD 😛 😃. Sprawdź, miej własne zdanie 😃

 

ps. Ja pracuje glownie ręcznie tymi papierami, czasem na pxe Flexa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nervus napisał(a):

To że byłem/jestem w Funky Team niczego nie oznacza. Nie wiem jak reszta ekipy, ale ja tylko staram się pomóc przy WPS i nie tylko. Grosza z tego nie mam nawet.

Tylko mi chodziło o to że jesteś pewnym źródłem, osoba z otoczenia. Do tego jedynym w miarę regularnie udzielającym się na forum więc nie wiem czemu z tym wyskoczyłeś ale spoko 😉

 

Godzinę temu, nervus napisał(a):

Generalnie zamysł sui generis to wosk na zamówienie, a czy cena jest sztywna, pewnie nie. Bo raczej sui generis z pyłem diamentowym w podstawowym wydaniu za 750.- nie będzie

Prosta sprawa, 750 cena wyjściowa, reszta wiadomo jak Cię poniesie. Mati pewnie nie wie ale u Nowika cena wyjściowa zaczyna się od 640 ( nalicza rabat "na wszystko ") więc Nowik dopłaca 110 do twojej podstawy 😁

 

Godzinę temu, nervus napisał(a):

Obie wersje to słoiki 200ml jak dobrze pamiętam. 

Tutaj bym raczej podyskutował, wyglądają jak standardowe FW czyli te 100 lub 150 ale też nie pamiętam jaką mają pojemność te regularne a Sui generics na zdjęciach je po prostu przypomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomas-sg napisał(a):

Prosta sprawa, 750 cena wyjściowa, reszta wiadomo jak Cię poniesie. Mati pewnie nie wie ale u Nowika cena wyjściowa zaczyna się od 640 ( nalicza rabat "na wszystko ") więc Nowik dopłaca 110 do twojej podstawy 😁

Tutaj bym raczej podyskutował, wyglądają jak standardowe FW czyli te 100 lub 150 ale też nie pamiętam jaką mają pojemność te regularne a Sui generics na zdjęciach je po prostu przypomina.

No wiesz Daniel. Jak coś kosztuje 1000.- w sklepie to sklep tego za tyle nie kupuje przecież. Musi ileś tam przyciąć. Widocznie Nowik ma mniejszą marżę.  
O jakiej mojej podstawie mówisz ? Sugerowałem się Twoją wypowiedzią 750 PLN, czysty przykład tylko. Jak wchodziły sui generis, to kosztowały w okolicach 500 PLN bodajże. Wtedy były 150ml słoiki, a obecna wyższa cena jest spowodowana słoikami 200ml albo ogólnie „gospodarka”. 

Może pojemność sui generis też jest opcyjna. Są sprawy, na temat których nie chce się wypowiadać po prostu. Bywały już 200, standardowe słoiki to 150 jak pg czy ms, wospowy ubiegłoroczny był 100 przykładowo. I to jedyny 100ml wosk FW. 
Słoik 200 jest wyższy względem 150 trochę, co widać jak się przyjrzymy na przykład  na sui generis Michała z Gdyni. To ten wosk z pyłem diamentowym, pierwszy w Polsce, drugi tak mocno zaawansowany technologicznie w ciągu niemal dekady jak marka istnieje. 

co do Funky Team, może po prostu źle Cię zrozumiałem. Już o tym zapomniałem. Hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, analyzator napisał(a):

czuć wiosnę jak gadamy o woskach

który funky najlepszy? (OT)

Chyba wksazalbym Hipnotic. Jakoś tak mixsie zapisał w serduszku. 😉

Korzystałem w sumie tylko z dwóch, paradise I Hipnotic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztefan24 jak wyżej zostało wspomniane, Kovax. Lampa testowa wyszła całkiem przyjemnie choć oko detailera coś by jeszcze zauważyło do poprawy 😁 potrzebuje więcej czasu na dotarcie się z tym systemem, ale parcia nie mam bo  ogólnie mało reflektorów robię 😜 Inne papiery które mi podeszły to Sunmight 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX Protect zaleca odczekać 2 miesiące w przypadku nowych powłok lakierniczych. Myślę, że czajniczek możemy podpiąć pod tę definicję
No dobra, przy lakierach to trochę co innego. Lakier ma rozcieńczalniki, utwardzacz, grubość 50-60 mikronów. Musi odparować, związać itd. zbyt szybkie "zamknięcie" go faktycznie może mieć jakieś negatywne efekty. A czajniczek to w zasadzie jeden płyn ,który nie ma utwardzacza i podejrzewam że jego grubość po nałożeniu to kilka może kilkanaście mikronów.
Nałożyłem Can Coat godzinę po czajniczku i na razie nic się nie dzieje złego. Będę obserwował, ale wolałbym przy takiej regeneracji od razu zabezpieczyć reflektory, bo zrobienie tego w innym terminie jest kłopotliwe, a nawet czasem może być niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. OT: ostatnio się dowiedziałem, ile trzeba zapłacić za nowe Aygo. Jak mi szczęka opadła, to do tej pory szukam niektórych zębów

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MMCzysci napisał(a):

Fajny. OT: ostatnio się dowiedziałem, ile trzeba zapłacić za nowe Aygo. Jak mi szczęka opadła, to do tej pory szukam niektórych zębów emoji3.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

nie przesadzaj. od 68 tys sie zaczyna bez rabatow. poprostu spoleczenstwo dzieli sie na zamozne i niewolnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gtszudi napisał(a):

nie przesadzaj. od 68 tys sie zaczyna

jeszcze niedawno za mniejsze pieniądze kupowało się fajnie wyposażone auto z segmentu C.... Niestety relatywnie segmenty A i B podrożały najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj. od 68 tys sie zaczyna bez rabatow. poprostu spoleczenstwo dzieli sie na zamozne i niewolnikow.
To była jakaś lepsza wersja chyba. Moim zdaniem kupa kasy za samochód z gołą blachą w środk i litrowym silnikiem...

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AndrewZS napisał(a):

jeszcze niedawno za mniejsze pieniądze kupowało się fajnie wyposażone auto z segmentu C.... Niestety relatywnie segmenty A i B podrożały najbardziej

Myślę, że to niedawno to było jakieś 8 lat temu (właśnie wtedy np. moi rodzice za 65k kupili Ceed'a wyposażonego po kokardę). Z punktu widzenia ekonomii, kryzysów, zmian w świecie, wzrostu płac, to są lata świetlne. 

Co nie zmienia faktu, że faktycznie, dla nas Polaków, dwukrotny wzrost cen przekreśla pewnie z połowę planów zakupu nowego samochodu. Myślę, że coraz bardziej widoczna polaryzacja klas społecznych, o których wspomniał @gtszudi, odgrywa w tym również dużą rolę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.