Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Michał126 napisał:

Chcesz twierdzić, że piszę nieprawdę, to twierdź, przecież Ci nie bronię :D

Nie bron Cie panie boże :) Po prosty często gdzie się pojawia jakiś temat aut, silników, opon czy czegokolwiek innego piszesz "mamy takie" "mieliśmy takie" i zastanawiam się kto się kryje pod ta liczbą mnogą i ile osobiście Ty aut miałeś i ile nimi przejechałeś :) Ot bez złośliwości bo mam wrażenie, ze jesteś młodszy ode mnie, a miałeś kilkanaście aut i zrobiłeś miliony kilometrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetta była ojca, NB jest matki, a jeżdżę nim połowę tego co ona. :) Nie doczekałem się szwagra (a bardzo bym chciał, niestety moja siostra twierdzi, że faceci to debile). :)

Teraz, Pływak napisał:

Nie bron Cie panie boże :) Po prosty często gdzie się pojawia jakiś temat aut, silników, opon czy czegokolwiek innego piszesz "mamy takie" "mieliśmy takie" i zastanawiam się kto się kryje pod ta liczbą mnogą i ile osobiście Ty aut miałeś i ile nimi przejechałeś :) Ot bez złośliwości bo mam wrażenie, ze jesteś młodszy ode mnie, a miałeś kilkanaście aut i zrobiłeś miliony kilometrów :)

Powiedzmy, że jestem takim opiekunem floty i mam pod swoją opieką regularnie kilka samochodów różnych marek. Robię to, bo po prostu lubię i między innymi z tego powodu moje hobby skręca ku kosmetyce i tutaj jestem. A że żadne z tych aut nie jest nowe, to inwestycje są dość częste, stąd uważam, że jakieś tam rozeznanie w kwestiach eksploatacyjnych mam. Sam jeżdżę ok. 25 tysięcy rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ma rację w kwestii pierwszych silników tsi.

Prywatnie mam 1.2 tsi 105KM EA111 z 2011 i nagrzewa się długo, praktycznie jak diesel. Ten temat był poruszany na forach użytkowników.

Służbowo śmigam fabią 1.2 tsi 90KM CJZC z 2016 i nagrzewa się dużo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tazman napisał:

Michał ma rację w kwestii pierwszych silników tsi.

Prywatnie mam 1.2 tsi 105KM EA111 z 2011 i nagrzewa się długo, praktycznie jak diesel. Ten temat był poruszany na forach użytkowników.

Służbowo śmigam fabią 1.2 tsi 90KM CJZC z 2016 i nagrzewa się dużo szybciej.

Dlatego w następnym poście napisałem, że tego nie dodał za pierwszym razem... Obecne TSI grzeją bardzo szybko. A w połączeniu z grzanymi du*skami to już w ogóle jest bajka :) Nie wiem jak nowa generacja 1,0 i 1,5, ale te "stare" poprawione konstrukcje na pasku nagrzewają się błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyzu6491 napisał:

:shock: piękne 
wstaw foto jak to na aucie wygląda jak założysz ;)

Na dniach założę jak tylko będzie chwila :)

2 godziny temu, paperson napisał:

@Bruuuum wyszło bardzo ciekawie. Ile płaciłeś za tą usługę?

Normalnie przy 18" biorą bodajże 750 za komplet, mam od tego jeszcze trochę rabatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dzisiaj, ale w weekend w końcu mogłem zabezpieczyć swoje autko na zime.  

Co było używane:
Piana -> Good Stuff White Bear Snow Foam
Mycie właściwe-> szampon (pomarańczowy odtłuszczający) FX Protect Car Shampoo
Tar&Glue Remover -> Nielsen
Deironizery -> SG D-tox / ADBL Liquid vampire
Cleaner -> Dodo Juice Lime Prime / SG Pure Paint Cleaner
IPA
Wosk -> Collinite 476s

Felgi -> Excede Ultimate Wheel Cleaner 1:10 ->  Sonax BSD
Opony -> SG Tire Cleaner 1:4 ->  GS Black Mamba Shine

Szyby -> Autoglym CGP -> Detailer's Magic Glass

Kilka fotek ;)
aDSC6503J_qxheqpq.jpg

DSC0282JP_qxheqhp.jpg

DSC0284cj_qxheqna.jpg
DSC0287JP_qxheqha.jpg


DSC0288JP_qxheqrp.jpg

DSC0306JP_qxheqrn.jpg


DSC0302JP_qxheqxh.jpg

Killa testów na aucie ;) 
1) ktoś zapyta po co tutuaj 2x cleaner? :o
Na prawie całe auto poszedł Dodo Juice natomiast chciałem sprawdzić, czy o polowe tańszy SG jest proporcjonalnie słabszy/gorszy i jak oba obok siebie zwiążą się z 476s. Tak więc, całe auto jak wspomniałem DJ, a SG posmarowany na połowie dachu od strony kierowcy.

2) Wymywać nałożony cleaner IPA czy też nie? Jak to ma się do trwałości nałożonego 476s?
Sam byłem ciekawy i zrobiłem 50/50.
Cała maska dostała DJ Lime Prime. Taśma i jedziem
Strona pasażera wymyta IPA / Strona kierowcy nie -> Nałożony wosk.

3) Czy druga warstwa wosku poprawia jego trwałość?
Również byłem ciekaw (tym razem tył samochodu) taśma 50/50 na połowie klapy bagażnika i lecim z drugim podejściem 476s (pierwsza warstwa położona, odczekane 12h bez jeżdżenia i położona druga warstwa)

Zobaczymy co wyjdzie z tych moich eksperymentów.. :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana spalonej dziś żarówki h7 w cytrynie ( od strony pasażera -- trwała prawie 40min i niewiele brakowało aby zdejmować zderzak :P ) , bo dziś przegląd się kończył i musiałem w ciągu dnia znaleźć kilka min na przegląd. Rok temu policja złapała mnie akurat dzień po przeglądzie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj wypadły przygotowania przed zimowe. Więc samochód umyty dekontaminacja zrobiona, i wleciał wosk sonax extreme. Na szyby auto glym i nw od autolandu. Fajnie działa w porównaniu do Rain X dużo wcześniej i mniejsze kropelki odplywaja. 502c8c2051a19884873c3432f4bac0a5.jpg02176601e762301eccb17713e558a6eb.jpg298cf526988b3305340603212c910e7c.jpg6c88a19fb2b949183d5c9dbb78cf2ecf.jpg

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak sprawdza się ta "szczotka" do felg z Dunlopa?


Do felg w takim wzorze jak w moim megane, są super, wsadzam szczotkę między ramiona, szoruje w środku, wyjmuje i wtedy przesuwam po ramionach i wyczyszczone, wtedy zostaje tylko rant i front ramion , ale od biedy też można tym umyć . Ale myjąc np felgi lewe wzorze "śnieżynek" w Fordzie S-Maxie, ta szczotka nadaje się tylko do wnętrza, bo tak szybciej umyć gąbką.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.