Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Domel napisał:

Ozonowanko dziś 🙂

 

 

Też ostatnio robiłem, ale powtórzyłem proces sprzed kilku miesięcy, tj:

- Przedmuchanie kanałów sprężonym powietrzem, ozonowanie + godzina wietrzenia,

- Oprysk parownika klimatyzacji pod ciśnieniem produktem biobójczym pewnej polskiej firmy,

- Czyszczenie mechaniczne parownika,

- Pianka biobójcza tego samego producenta podana bezpośrednio na parownik,

- Wymiana filtra kabinowego z aktywnym węglem,

- Ponownie ozonowanie.

Ale u mnie trwała walka z nieprzyjemnym zapachem z nawiewów, tym razem chyba już zwycięska. W trakcie pracy wspierałem się endoskopem i oglądałem sobie parownik i jego okolice w poszukiwaniu resztek syfu. Polecam każdemu taką zabawę 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak dzięki 🙂

Co do dywaników to na tych z Berlingo trochę jest ślisko, ale to dlatego, że one są takie jakby bardziej plastikowe niż gumowe. Na typowo gumowych w Golfie w ogóle nie jest ślisko. Produkt dla mnie super, zapach ma taki w sumie chemiczny i przy aplikacji trochę męczy, ale szybko się ulatnia. Ja nawet na przykurzone dywaniki czasami go prysnę i się robią od razu przyjemne w wyglądzie. Trzeba mu dać chwilę na odparowanie, ewentualnie przetrzeć.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowe mycie dzisiaj popełniłem i właśnie skończyłem przed 20 minutami. Teraz piorę fibry i chciałem się pochwalić tym iż nie jestem zadowolony z dzisiejszej zabawy. Przypomniałem sobie że mam dressing Waxaddict z drobinkami "złota" który kiedyś mi nie spasował a na tych oponach go nie kładłem więc stwierdziłem że najwyższy czas po niego sięgnąć. Pomijam fakt że to "złoto" jest średnio widoczne ale tak jak on się świeci to kurna po prostu żywy smalec czego osobiście nie lubię. Więc niebawem szybkie mycie aby się go pozbyć to to jednak nie moja bajka. Dodatkowo na felgi i zresztą na całe auto Tonyin Graphene Spray Cooting. Poniżej próba uchwycenia tego złota i pokazanie jak oponki się "świecą" Auto przed nałożeniem Tonyin'a bo chciałem zrobić fotki jak jeszcze było w miarę jasno a jak go skończyłem w garażu nakładać to już było ciemno.

xc053m2.jpg.646584aea2f3633689234a5aab070a87.jpg

xc054m2.jpg

xc055m2.jpg

xc056m2.jpg

  • Lubię to 8
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor Na chwilę obecną niewiele mogę ocenić gdyż to było moje pierwsze tete a tete z tym mazidłem. Ale to co zaobserwowałem podczas używania już piszę.

Śmierdzi jak powłoka więc tutaj nie ma co się napawać i wciągać tylko działać. Ja go nakładałem właśnie jak jakieś powłoki, czyli psik na pad gąbka obszyta fibrą i na lakier. Tutaj spryskiwacz mnie wpieprzał bo nie rozpyla a po prostu psika strużką. Na lakier łatwo się kładł i tworzył taki tłusty film. Docieranie łatwe, na początku lekko stawiał opór ale dwa ruchy fibrą bez jej obracania i już szło super. Robiłem panel i dopiero po tym nałożeniu od razu docierałem. Nie zostawały smugi ale ja mam biały lakier i tutaj mało kiedy jakieś smugi widać. Nakładałem go na wszystko co jest na aucie prócz szyb i tutaj plastiki niemalowane te chropowate super i nie było co się spieszyć z ich docieraniem. Nawet jak bym nie docierał to wydaje mi się że by nie było widać nierówno nałożonego towaru. Na plastiki na lampach trzeba było nieco szybciej zadziałać z dotarciem bo po d kątem było widać na jednej lampie jak poczekałem smużenie i ciężej było dotrzeć, więc poprawiłem mokrym padem ze środkiem i od strzała przetarłem i gitara. Śliskość po użyciu Tonyin'a bardzo fajna w stronę już tych naprawdę śliskich środków. Przyciemnienia na białym lakierze nie idzie zauważyć a na plastikach nie zwróciłem uwagi bo już byłem zmęczony po całym dniu w pracy a potem przy aucie. Z resztą na plastikach mam Dlux'a nałożonego niedawno więc, tutaj i tak pewnie by niewiele przyciemnił. 

Konkludując - jestem naprawdę zadowolony z efektu śliskości i ze szklistości ale na aucie jest powłoka więc to może być złudne. Z nakładanie również jestem zadowolony i jedyne co mi nie spasowało to jego smród. Co się będzie działo dalej to się okaże więc jak by było coś nie tak lub coś bardzo na tak oczywiście dam cynk.

Aaa i na koniec - auto wymyłem CarPro Reset i osuszyłem bez dopalaczy w formie jakiegoś QD. Nie przecierałem żadną IPĄ ani innym plynem - po prostu po myciu i wysuszeniem zaaplikowałem na auto towar.

 

edytka:

Sam Tonyin Graphene Spray Cooting bardzo fajnie zapakowany w tekturowe pudełko z naklejką w formie plomby. Na wyposażeniu oczywiście triger i fajna fibra z krótkim włosiem, ale bardzo delikatna w kolorze szarym. Nie używałem tej fibry do docierania a moją ulubioną do wosków czyli Profi Polish Blue Heaven.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie + QD

Szkiełko ten TAC robi konkret! Zero przyciemnienia.

20220515_155528.jpg.aa0247c69e7a0210409777adb30feae1.jpg

Szyba doczekała się również NW

Jakby ktoś szukał aplikatora do fajnego oczyszczenia szyby to śmiało polecam ten niebieski Honey Combination. Najtwardszy. Robota idzie, aż miło.

20220515_165517.jpg.328658a91842965862584db1a05d72a9.jpg

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pimpssuper opisałeś produkt, dziękuję 😉 Daj znać jak z trwałością.

 

Apropo produktów z grafenem to ostatnio pare razy aplikowałem Aqua Graphene i tez zauważyłem że to przetarcie aplikatorem po tych 10-15sec idzie tępo, ale po dotarciu śliskość petarda. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gardor napisał:

@Pimpssuper opisałeś produkt, dziękuję 😉 Daj znać jak z trwałością.

 

Apropo produktów z grafenem to ostatnio pare razy aplikowałem Aqua Graphene i tez zauważyłem że to przetarcie aplikatorem po tych 10-15sec idzie tępo, ale po dotarciu śliskość petarda. 

 

13 godzin temu, Pimps napisał:

@Gardor To prawda, po dotarciu lakier jest super śliski 👍

Dajecie na to jeszcze Booster-a czy pozostawiacie jako samodzielne zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx Ja dałem booster bo padał deszcze. Ale ja co mycie i tak coś na auto nakładam a są to z reguły QD'eki z SiO2 więc na aucie mam kanapkę z takich samrowideł. Teraz kładąc na auto tego Tonyin Graphene Spray Cooting wymyłem auto CarPro Reset'em ale na 100% nie ściągnął tej kanapki z auta bo tam tego jest grubo 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xadamx napisał:

Dajecie na to jeszcze Booster-a czy pozostawiacie jako samodzielne zabezpieczenie?

Staram się zawsze żeby auto z powłoką odstało to 24h w garażu po aplikacji. 
 


 

Dam tutaj ciekawostka odnośnie innej powłoki. Car craft auto detailing sprawdził że Gyeon Wax co niby można kłaść na świeża powłokę w celu ochrony  w pierwszych dniach(tutaj akurat puro evo)a hydro mega szybko umarło a na solo powłoce działa dobrze.

Tak że nie ma chyba co przesadzać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Gardor nawewt kiedys zrobiłem test na masce i dałem aqua i aqua+booster gdzie aqua z boosterem posiedział zdecydowanie krocej niz sama aqua. Wiec wnioski nasuwaja sie sama jak ma sie czas to lepiej nie aplikować nic na powłoke i zeby sobie odstało w garazu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł fajny mód do eSKi. 
wkurzało mnie ze audi zaniedbalo temat hamowania który w nowszych wersjach jest już poprawiony. Tak wiec postanowiłem z pomocą internetu i znajomych ogarnąć temat Swapa hebli. 
wpadl zestaw zacisków od sq7

7EF2A095-87DA-49A0-9BE9-255D3C69C2AB.jpeg

DBD1A093-686A-4211-BD72-B4C11760AB87.jpeg

  • Lubię to 20
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nic nie zrobiłem przy aucie ale w ciągu ostatniego tygodnia coś tam się działo 😄 

Na początku XC90 dostało tuleje poliuretanowe w przednie wahacze, auto wcale nie jest twardsze niż na zwykłych gumach a prowadzenie i trzymanie drogi zauważalnie lepsze 🙂

1653210946003.jpg.8fac29b388bce12e5c8a89168cdf1acb.jpg

Następnie dwa dni zabawy z czyszczeniem i malowaniem zacisków (przód i tył), jak na domową regenerację nie wyszło najgorzej 🙂 Do tego nowe klocki ceramiczne na przód Jurid White oraz na tył Bosch. 

1653210871894.jpg.11ce5a22fc3825c1f341773b75ca121b.jpg

1653210871633.jpg.ba45eec73bff6e41760ed341e0fda07a.jpg

Później zbieżność i serwis olejowy, standardowo komplet filtrów i olej Valvoline Synpower 5W40.

1653210921610.jpg.9646f47af323fa03cb175a25f8989077.jpg

Na koniec mycie 😄 

1653210871865.jpg.0374527cd87ce4a2cfeb642891eafba8.jpg

 

Wczoraj wziąłem się za auto drugiej połówki, całe auto było zalepione syfem z drzew. T&G, VL tego nie ruszał, dopiero Koch Eulex na szmacie zdjął ten syf. Do tego mycie Meguiar's Car Wash Plus. Na auto docelowo mam zamiar położyć Aqua Graphene ale auto czeka wizyta u lakiernika, malowanie zderzaków, do tego muszę zrobił porządną korektę, dlatego na razie położyłem wosk Fireball Graphene Wax (na przednie błotniki z ciekawości Zymol Titanum i GS Show Wax 😛). Oponki standardowo Ultracoat.

1653211028953.jpg.672cff5a9b1746f0c73df9df04a90151.jpg

1653211001026.jpg.ed999701c7b1c0cc31a7837a02f0aff8.jpg

  • Lubię to 12
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marros napisał:

@Rafal9304 że tak zarzucę klasykiem, do do poliuretanu 'A nie mówiłem" 😄 

Robi robotę, jeszcze tylne zawieszenie czeka taki sam zabieg 😄

18 godzin temu, psemo napisał:

@Rafal9304 czym malowałeś zaciski?

Boll lakier do zacisków w sprayu, wcześniej dokładnie oczyszczone włosami murzyna, szczotką drucianą, papierem ściernym.

18 godzin temu, zeea napisał:

Mam obawy, że ta farba długo nie posiedzi na zacisku. Mogłeś dać od razu w piasek i proszek. Obym sie mylił 👍

Jest taka opcja, nie wiedziałem jaki kolor robić, srebrny czy czarny, nie było czasu na demontaż, montaż, odpowietrzanie, przy proszku pasuje rozebrać zaciski do zera i później poskładać na nowych gumach. Zobaczymy ile wytrzyma, jak będzie schodzić farba to wtedy zrobi profesjonalnie. 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy swoim, ale też się liczy 😉 

Obiecałem szwagrowi, że ogarnę mu nowy nabytek, więc weekend był mocno pracowity.

Mycie
Pełna dekontaminacja
Sonax EX 04-06 + pady ADBL One Step
Gyeon CanCoat

Udało się dłużej popracować i zapoznać z maszynką LE V4000 15mm - fajny sprzęt w tej klasie 😉 

20220522_200019.jpg.d30a4f5f207d18ec57452ace52481bce.jpg

20220522_185735.jpg.256a4b88c3ad8fde76f4e1b7c519d8a3.jpg

20220522_185705.jpg.c2312e8c0f8b093c72a6d37b9fbb0e2e.jpg

  • Lubię to 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.