Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu wolny i ciepły wiosenny weekend mi się trafił, a wraz z nim trochę prac czy nowym furmanku 🥳

Na Mustanga ostatnio wrzuciłem Fireball Graphene wax, to mnie utwierdziło w przekonaniu, że jednak bez drobnej korekty się nie obejdzie, bo sporo brakowało do ładnego looku. Dużo zmatowień, głównie na zderzakach, to chyba były efekty naszych polskich malarzy. Ale i kilka wżerów od ptasiego guana i hologramy na klapie bagażnika. Było więc pewnie kiedyś polerowane, ale żadne LSP nie siedziało na lakierze, także oksydacja lakieru była dość widoczna. Z uwagi na ograniczony czas, padła decyzja, że próbuję onestepa, z nadzieją, że sobie poradzi. Piątek po pracy rozpocząłem oczywiście od mycia, dekontaminacji i całego szeregu prac przygotowawczych.

Sobotni poranek, więc lecimy. Do onestepa użyty poczciwy Hamron i system polerski Zvizzer, jest mega kozacki, porządnie wycina, a i wykończenie na wysokim poziomie. Bardzo dobrze mi się nim pracuje, swobodnie można sobie żonglować ilością pasty/obrotami/dociskiem. Z wżerami sobie nie bardzo chciał jednak poradzić, więc tutaj wpadła pasta tnąca Honey Combination z padem niebieskim od Royal Pads. Z korekty jestem zadowolony, to co chciałem to uzyskałem, defektów się pozbyłem, lakier odzyskał swój blask. Oczywiście pozostawały miejscami ryski, z którymi się liczyłem, ale już nie chciałem z tym walczyć zważając na brak miernika lakieru i jednak amatorskie możliwości. Cała operacja z maszyną w ręku zajęła mi blisko 11h czasu, więc z szybkiego one stepa trochę mi się przedłużyło 😆

Dzień trzeci to powłoka. Na lakier wpadły dwie warstwy CarPro CQuartz UK 3.0 + CarPro CQuartz SiC. Powłoki znane i lubiane tutaj, a dla mnie jako amatora, dość proste i przyjemne w aplikacji. Plastikowe dokładki potraktowane CarPro Dlux'em, a podszybie Owatrolem, bo było już tak szare, że chyba tylko on mógł sobie z tym poradzić. Opony klasycznie potraktowane CarPro Perlem w rozcieńczeniu 1:3. Był plan jeszcze, żeby na szyby rzucić Glaco, ale już czas gonił. 

Po 24h wyjechane z garażu, żeby zrobić zdjęcia i tak się prezentuje. Zadowolony jestem z efektów, lakier odżył i dostał typowo powłokowe szkiełko. Zobaczymy jak hydro, ale po śliskim SiCu obiecuję sobie wiele 😉

Na kolejne podejście muszę się zająć wypraniem wnętrza, bo jest dość brudne, ale zakup odkurzacza piorącego mi się trochę przedłuża... 

Tęskniłem za tym zajęciem przez długie zimowe wieczory 😇

 

1.jpg.2b83c16384fbed39a7fd377b794a2a30.jpg2.jpg.ae9fa8bcd29d39e652029cea068bd8e3.jpg3.jpg.53272080df1bb4334f551442a71d9ae6.jpg

 

Aparat w Ksiaomi chyba trochę nie wyrabiał, ale trudno się mówi 😄 

  • Lubię to 12
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adrian89 napisał:

@Apovsky super robota emoji4.png lubie tą czerwień na VI gen, robi robotę emoji2.png jeszcze tylko emblematy boczne zdejmij i będzie lalka emoji38.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki, też mi się teraz mega widzi 😛 Emblematy to inwencja poprzednika, muszę w końcu zamówić prawidłowe i to ogarnąć 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, ale wczoraj. Waterless mokrymi padami z Ech2o. Potem Water Gold na deser. 

Środek: odkurzanie, plastiki ogarnięte przy pomocy Lucas Oil ID, elementy skórzane rzane: Colorlook Soft i potem zabezpieczone Versiegelungiem. 

Zdjęć mało, bo w środku żona pomagała, żeby szybciej było:) 

IMG_20220514_181313.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem nieco zimówki w MG. Z braku czasu letnie wskoczyły dopiero w tym tygodniu i w sumie też wyglądają fatalnie.

Ogumienie przyjęło ADBL T&RC. Wewnętrzna, nigdy nie czochrana strona wymagała 3 podejść, zewnętrzna bardzo czysta- się dba.

142e130cbd964f894ce83097dfc18fc2.jpg

Na felgi wskoczył najpierw KC MWC. Pięknie się tym pracuje. Czysta przyjemność.

5905f28c40a3c45ffc929f5a4b71d3f5.jpg

Następnie wpadł jeszcze Dragon Breath od VP, który w sumie nie za wiele miał roboty. Moja zdolna sikawkowa postanowiła pomóc nieco z pędzelkowaniem.

2bde899803d09f7cdedd22f181d3f6d1.jpg

Na koniec ostrzał z Citrus Tar Remover od VP, którym zluzowałem te kilka pypci asfaltowych. Po opłukaniu przez sikawkową i osuszeniu wstawiłem je do garażu i oczekują na napływ weny i polerowanie. W dalszym zamiarze Dlux i dressing na ogumienie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer, jest bardzo przyjemny w pracy. Psikasz na mikrofibrę, przecierasz szybę i polerujesz suchą stronę ściereczki. Nie ma z nim żadnych problemów, a w deszczu zachowuje się naprawdę fajnie. Chyba troszkę lepiej radzi sobie z zabrudzeniami od ADBL'owego produktu, ale dawno nie używałem Hybrid Glass. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, KrzysiekT5 napisał:

@nervuspokaż więcej zdjęć tego eskorcika, xr3 może jakieś? 

Ten to akurat ghia z vin z dieslem 1.8 60 koni fabrycznie. Stary poczciwy diesel, ktory zawsze odpali i na wszystkim co tluste pojedzie. Mam jeszcze rsa, Xr3i oraz kombi z klima. Wszystkie to budy mk5/6. Sporo pracy przy czerwonym jeszcze by go jakoś lepiej pokazywać. Nie ma czego w sumie. Błotnik do ogarnięcia i nakładki progowe plus blacha oraz nowy lakier by się przydał. Bo ten typ co lakierowal te auto kilkanaście lat temu chyba zapomniał lakieru wlać do pistoletu 🤣
 

a historia auta jest boska bo 1 wlascielm Kupil w aso i miał go 14 lat. Potem moj kumpel z opolskiego kolejne 14 lat. I teraz mam go ja któryś już rok z rzędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, penkus5 napisał:

@zeea Jaką masz opinię na temat neona?  Zastanawiałem się nad tym produktem...

 Dostałem na próbe i dziś pierwszy raz użyłem. Łatwa aplikacja, na jasnym "kołpaku" zero smug,.. Zapewne wrzuce go na jakis element samochodu, żeby potestować. Na ten moment więcej nic nie wiem poza tym, że dość przyjemnie pachnie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

2022-05-15-19-14-08.jpg


2022-05-15-19-14-13.jpg


2022-05-15-19-14-17.jpg


2022-05-15-19-14-25.jpg


2022-05-15-19-14-29.jpg

Nie wiem czy u was tez takie zapylenie ale 30 minut po wymyciu auto szare ;/ Majowy dramat ;/

W dniu 28.04.2022 o 09:29, peciu napisał:

daj znać jak klocki będą się sprawowały😉

Jak na razie RE WE LA CJA 😄

W weekend zrobione 300km - zero pyłu 😄 szok! RE WEL KA! Czyściutkie felgi!

Przed wymianą wystarczyło kilka kilometrów i pełno czarnych zapyleń - teraz na ceramicznych nic 😄 Hamuje świetnie.

Mimo wszystko zauważyłem wzrost temperatury na feldze i tarczach. Mierzyłem pirometrem temperatury i konsultowałem się z ATE - wszystko w normach, ale zauważyłem ten wzrost. No coś kosztem czegoś, fizyki nie oszukasz.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem pierwszego Rinselessa na tymczasowym daily. Auto uwalone było okrutnie i wpadł oprysk Citrus Foam 1:20. Płukanie i potem OPT i gąbka Softa. Powiem tak: Górne części auta mega fajnie się myje, doły drzwi średniawka. Na aucie jest sporo rys, ale nie wiem na ile to efekt dzisiejszego mycia A ile po poprzednich myciach.

 

Na koniec Water Gold

 

Będę się bawił dalej, ale do lepszego auta z rinselessem póki co nie podejdę.

 

Edit: z jakiegoś powodu nie wczytuje mi foty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paki112 napisał:

Popełniłem pierwszego Rinselessa na tymczasowym daily. Auto uwalone było okrutnie i wpadł oprysk Citrus Foam 1:20. Płukanie i potem OPT i gąbka Softa. Powiem tak: Górne części auta mega fajnie się myje, doły drzwi średniawka. Na aucie jest sporo rys, ale nie wiem na ile to efekt dzisiejszego mycia A ile po poprzednich myciach.

 

Na koniec Water Gold

 

Będę się bawił dalej, ale do lepszego auta z rinselessem póki co nie podejdę.

 

Edit: z jakiegoś powodu nie wczytuje mi foty

 

Nie ma co się zniechęcać, serio. Też byłem sceptycznie nastawiony do tej metody, ale przekonałem się. Po pierwsze, wydaje mi się, że sam mogłeś sobie odpowiedzieć na swoją zagwozdkę: skoro na dolnych panelach była "średniawka" czyt. czułeś, że pod gąbką masz syf, którym mogłeś robić nowe rysy, to:

- Po primo, co jest moim podstawowym wnioskiem z tej metody, pre-wash jest kluczem do sukcesu. Być może nie dostosowałeś mocy - choć CT 1:20 w oprysku kosi już solidnie i poniżej 1:15 w tych temperaturach już bym się na powietrzu nie odważył zejść - albo np. trochę nie dopłukałeś tych dołów (auto uwalone okrutnie). Następnym razem spróbuj tego samego stężenia, ale z ciepłą (40-50C) wodą. 

- Nie ma co się nadmiernie spieszyć. Jak są takie miejsca, w których syfu jest wyraźnie więcej, to ja sobie po prostu przeciągam jeden "pasek" po drzwiach poziomo, odwracam gąbkę, robię to samo poniżej i od razu płuczę. Później dla pewności przejeżdżam jeszcze raz. I tak w tej metodzie oszczędza się kupę czasu więc tym bardziej pośpiech nie jest wskazany. 

Mam ultra-miękki i cieńki lakier w swoim wozie i uwierz mi, że 20 x więcej szkód wyrządziłem na nim samym suszeniem, niż myciem tą metodą 😉 myjąc z głową, będziesz zadowolony.

PS. być może problemem będzie sama gąbką, bo ta z Softa jest ultra-lekka i z automatu trzeba ją mocniej dociskać na pionowych elementach. Tak czy siak, sam nie byłeś w stanie stwierdzić czy to nowe czy stare rysy więc tym bardziej nie ma co się zrażać. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 18:03, Notcon napisał:
Nie dzisiaj, ale wczoraj. Waterless mokrymi padami z Ech2o. Potem Water Gold na deser. 
Środek: odkurzanie, plastiki ogarnięte przy pomocy Lucas Oil ID, elementy skórzane rzane: Colorlook Soft i potem zabezpieczone Versiegelungiem. 
Zdjęć mało, bo w środku żona pomagała, żeby szybciej było:) 
 

@Notcon Jakimi padami/ile sztuk? I ile Ci roztworu wystarcza na mycie padami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.