Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomocy a w necie tyle opinii co ludzi więc może na forum ktoś ma więcej wiedzy. 

Temat hamulców, tarcze ori z aso, zamiennik typu zimmermann brembo a może coś jeszcze droższe i ebc?

Cenowo to wygalda tak że kpl aso 1600, zamiennik 700, ebc 1600.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adi1509 napisał:

@Tataradek Po co od razu na fusso wrzucałeś qd?

A bo wiesz, jak masz czegoś za duzo to potem się przewraca w głowie 🤣 

A tak na poważnie myślałem ze coś jeszcze podbije, ale chyba fusso już nieda się podbić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zwirek03 napisał:

@Crasher miałem brembo w 308 GTI, dla mnie strasznie irytujące czytaj piszczały jak wściekle bardzo bardzo długo, i pyliły mega, od jakiegoś czasu zakładam ATE tarcze i klocki jestem zadowolony 

Akurat nie o klocki pytanie, tutaj wrzucę ebc red stuff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, penkus5 napisał:

@Tataradek Da się podbić... ale po miesiącu od aplikacji dopiero 😂

Dziękuje za info, właśnie po to tutaj jestem, żeby zbierać wiedzę 🤓

Pogoda dopisała wiec ogarnąłem środek po zimie i szybkie mycie bo wczorajszej zabawie na śniegu 😉

Fotele do wyprania ale to jak już będzie ciepło 🤓

24179611-5E12-4A87-BB66-6BB06200A882.jpeg

3AFFF235-D98A-4D70-AF9E-22C250351D94.jpeg

C018CF85-1D0A-49AF-8963-568E8C3D9FB6.jpeg

@Crasher  jak wymieniałem u siebie czytałem dużo i dopytywałem się to lepiej kupić komplet (tarcze i klocki) od jednego producenta, kupiłem ate i jestem zadowolony, dobrze hamują i mało pylą. Brembo są przereklamowane, a zimmerman lubią pękać, a ori jeśli chodzi o tarcze i klocki to jak dla mnie za dużo kasy, a nie potrzebne są ori. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Crasher napisał:

Szukam pomocy a w necie tyle opinii co ludzi więc może na forum ktoś ma więcej wiedzy. 

Temat hamulców, tarcze ori z aso, zamiennik typu zimmermann brembo a może coś jeszcze droższe i ebc?

Cenowo to wygalda tak że kpl aso 1600, zamiennik 700, ebc 1600.

 

Pozdro

Ja poszedłem w stronę Zimmermanna, kolcek ds 2500. cupra LE 310
gdybym miał zakładać to jeszcze raz założyłbym ten zastaw, śweitnie się sprawuje

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, udało mi się podziałać przy aucie wkońcu. 

Na początek przedstawiam butelki z Ikei. Bardzo fajny kszałt, idealne do torby, bo są mega ustawne a do tego mają miarkę na boku 😉

IMG-5146.jpg
IMG-5148.jpg
IMG-5150.jpg

 

No i auto 😄 Myte ręcznie już chwilę temu. Po ostatnich 400 km w bardzo trudnych warunkach "byle jaki" bezdotyk, aby nagrubsze zeszło. Ładne ślady po lancy zostały 😄 


IMG-5155.jpg


IMG-5156.jpg

Klasyka wchodzi. Ajj @Tomas-sg ale siedzą te etykiety ❤️ 
IMG-5157.jpg

Na testy do kół Cleantech. Bardzo fajny WC, choć ja tam jakichś wielkich różnic między nimi wszystkimi nie widzę.
IMG-5158.jpg
IMG-5159.jpg

 

No i w sprawie piany też test. Szukam nowego zawodnika na 5l w moim arsenale i ten koleżka ma duże szanse. 1:10 to za mocne stężenie i robi się za ciężka piana (wszyscy o tym pisali, ale sam chciałem sprawdzić). Super zapach. Leży dłużej od Cleantecha. Ładnie domywa, ale będę testował dalej (dziś 2 auta ładnie ruszyła z zimowego syfu). 

IMG-5154.jpg

IMG-5154.jpg
IMG-5162.jpg
IMG-5163.jpg
IMG-5166.jpg
IMG-5167.jpg
IMG-5168.jpg

Do podwozia i nadokoli kątowa lanca. Uwaga - nie da się utrzymać jedną ręką. 
IMG-5171.jpg
IMG-5172.jpg
IMG-5174.jpg
IMG-5175.jpg

Piana ładnie odtyka.

IMG-5178.jpg
IMG-5177.jpg

Mycie właściwe. Moja ulubiona, najlepsza 4ever rękawica Microfibre Madness oraz CarPro Reset. 
IMG-5198.jpg
IMG-5180.jpg

Doły wróciły do żywych, choć delikatnie taflują. Akurat na nich jest Collinite, na reszcie Swissvax. 
IMG-5181.jpg

No i największy test tego mycia. Duży BigBoi. No i to jest prawdziwy "game changer" imprezy. Byłem mega zadowlony z czajniczka Metrovac, no ale to jest po prostu inna liga.
IMG-5183.jpg 

Ciężko było zrobić zdjęcie, bo już z daleka od lakieru ściąga wodę 😄 A jak się przyłoży i włączy na full to jest kosmos. 
IMG-5185.jpg
IMG-5187.jpg
IMG-5188.jpg
IMG-5191.jpg

Szybka akcja i suchutkie wszystko bezdotykowo. 
IMG-5194.jpg

Wlatuje mój ulubiony "mocny" qd. 
IMG-5195.jpg

Pięknie to wygląda ❤️ (oprócz tarcz 😄 )
IMG-5197.jpg



Miłego wieczoru 😉

  • Lubię to 9
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 13:58, Tataradek napisał:

@Crasher  jak wymieniałem u siebie czytałem dużo i dopytywałem się to lepiej kupić komplet (tarcze i klocki) od jednego producenta, kupiłem ate i jestem zadowolony, dobrze hamują i mało pylą. Brembo są przereklamowane, a zimmerman lubią pękać, a ori jeśli chodzi o tarcze i klocki to jak dla mnie za dużo kasy, a nie potrzebne są ori. 

Raz w życiu kupiłem tarcze brembo i skończyły się na pierwszych klockach (TRW). Dodam, że była to tylna oś w aucie przednionapędowym. Teraz głównie ATE lub TEXTAR - jeszcze się nie zawiodłem. Jak ktoś szuka performance'u to dobre opinie słyszałem o tarczach Rotinger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ad.am napisał:

@rombinik ostatnio widuje coraz więcej nowych  bmw z taką zielenią. No chyba, że producent/ dealer próbuje wylansować ten lakier (zdjęcia z placu tego samego dealera).

 

 

Chyba nie tylko BMW gra w zielone. KIA , Lexus i Audi też mocno promują zielony odcień na reklamach i autach testowych. Jednak trzeba przyznać,  że kolor bawarki jest bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem dziada. Pogoda zaczęła dopisywać, zdrowie po Covidzie powoli wraca do akceptowalnego poziomu.

Było ciężko. Lekkie słońce podsuszało przednie panele i utrudniało mycie. Wymagało to pośpiechu, a to było jeszcze dość męczące.

Udało się przy okazji wypróbować kilka rzeczy z półki.

Oprysk z ValetPro Snow Foam. Bardzo ładna, gęsta piana z PA. Zalecane dawkowanie 1:20. Dość grubo i mało ekonomicznie dlatego następnym razem sprawdzę 1:30 albo 1:50. Zmiękczyło ładnie to co przywarło do lakieru i większość syfu dało się spłukać myjką. Auto i tak było za brudne aby poprzestać na tym.

Szampon CG V07. No nie mogę z tych Chemików. Przelałem tego już pół butli i nie mogę się doczekać końca tej znajomości. To już kolejny produkt tej firmy, który tak rozczarowuje. Zapach wyśmienity, pianka nędzna, poślizg mierny (muszę podwajać zalecane dawkowanie do 2oz/5gallon) i mam wrażenie, że coś po sobie zostawia. Niestety informacje o produkcie u producenta to jakiś żart. W kółko te same formułki, ochy, achy, żadnych konkretów. Nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć jakichś dobrych produktów z tej stajni poza VRP, i Zesty Lime Odour Remover.

Felgi pomiziałem 3D Yellow Degreaser. Szału nie ma. "Robi co trzeba" ;) Nie śmierdzi, badziewny trigger i butelka. Pieni się umiarkowanie... ale czyści całkiem dobrze. Felgi są zabezpieczone SSW więc nie były jakoś mocno unurane, ale brud i piach lubi się do nich kleić jak diabli. Bardzo ładnie sobie z tym zadaniem poradził owy produkt i chyba go potestuję jeszcze w przyszłości. W dobie gdy niemal każdy środek do felg ma w sobie marketingową dozę inhibitorów korozji jest to jakaś odmiana.

Wypróbowałem nowy wąż Flex do Karcher K5. O ja ******. Niebo, a ziemia względem starego, sztywnego guana. Teraz używanie myjki to przyjemność. Nie jest to może poziom Kranzle, ale dajcie mi jeszcze trochę czasu ;)

Na czterotygodniowy Fusso wpadł Meguiars UQD. Produkt nienowy, ale pierwszy raz nim psikałem. Całkiem ładnie się dociera. I efekt przyciemnienia na dobrym poziomie. Polubiłem.
A propo Fusso. Leży raptem 4 tyg, a doły mocno taflują. Myty w tym czasie tylko dwa razy (pogoda nie rozpieszczała). Po myciu większość paneli się odetkała jednak doły były nadal rozczarowujące. Listwy u dołu drzwi i progowe są z plastiku i tam wleciał KC Nano Magic Plast Care. Ten trzyma jak dziki i wciąż ładnie kropelkuje, a miał z pewnością gorzej niż wyżej wymienione doły. Dziwna sprawa do obserwacji.

W planach była jeszcze NW ale... się zsapałem i zrobię jutro.3bdacfa9efbd831f022c5f9f6fd1c28f.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.