Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie to wstawić, ale na pewno pasuje w tym temacie :good: 

ADBL Snowball

snowball.jpg

WP_20171104_12_12_40_Rich.jpg

WP_20171104_12_13_41_Rich.jpg

WP_20171104_12_24_51_Rich.jpg

UNC-r pierwsze konkretne mycie po 5 miesiącach. Widać, że już zapchany delikatnie

WP_20171104_12_42_20_Rich.jpg

 

Na brak piany i zapach nie mogłem narzekać :D

WP_20171104_12_44_21_Pro.jpg

WP_20171104_12_44_39_Pro.jpg

WP_20171104_12_46_20_Pro.jpg

 

Szampon świetnie domywa, odtyka ;) Musiałem polewać wodą i szybko robić foto, bo krople spierniczały :mrgreen:

WP_20171104_13_04_06_Rich.jpg

 

Ale na wszelki poleciałem APC - TFR od Koch Chemie Green Star. Na zimowy film drogowy kozaaak, dzięki za polecenie @ShiningCar.

WP_20171104_13_12_38_Rich.jpg

Black Water od @ADBL

WP_20171104_13_56_17_Rich.jpg

blackwater.jpg

Dla porównania Mamba Shine u mnie

zdj_cie_44.jpg

Tutaj 2 dni od aplikacji (efekt jak po Gyeon Tire na moje)

zdj_cie_2222.jpg

Finalnie

zdj_cie_33.jpg

A u mnie standardzik na zimę - Bilt Hamber :good:

zdj_cie_4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Arkeolowy napisał:

Ale na wszelki poleciałem APC - TFR od Koch Chemie Green Star. Na zimowy film drogowy kozaaak

jako co, pre wash ?

9 minut temu, Arkeolowy napisał:

Black Water od @ADBL

jak wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel na powłokach stosuje jako pre wash 1:5/1:10 -> myjka i jest glanc. Tutaj zrobilem Piana -> dwa wiadra -> i na wszelki jeszcze 1:10 Green Star.

Black Water - fajnie pachnie, łatwość aplikacji i efekt moim zdaniem ten sam co po gyeon tire. Świetny produkt - poziom aplikacji co mamba shine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, Arkeolowy napisał:

Black Water - fajnie pachnie, łatwość aplikacji i efekt moim zdaniem ten sam co po gyeon tire. Świetny produkt - poziom aplikacji co mamba shine.

a trwałość w porównaniu z ADBL Tire albo Gyon Tire ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, kempus napisał:

Szkoda tylko, że na ten moment BW i Snowball jest w 5L baniakach, co dla kogoś, kto ma jeden samochód jest bezsensowne. 

ja bym tam nawet kupił te 5l ale dopiero jak beda jeszcze oryginalne małe nowe buteleczki - co być miec łądny komplet a nie jakies przelewowe spreje ;)  

26 minut temu, Arkeolowy napisał:

@Domel na powłokach stosuje jako pre wash 1:5/1:10 -> myjka i jest glanc. Tutaj zrobilem Piana -> dwa wiadra -> i na wszelki jeszcze 1:10 Green Star.

czemu na koniec po dwóch wiadrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, niby są zawsze w domu 2-3 auta do ogarnięcia ale 5l szampon/dressing to chyba z 3 full sezony tak obficie lejąc. 'Noł łej' :)
Czekam na mniejsze pojemności. Z przelewaniem w mniejsze pojemności na forum tej 'piątki' tez jest jakieś rozwiązanie, ale jednak człowiek cieszy się z każdego nowego oryginalnego opakowania na półce. Czekamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisała to można było auto ogarnąć. Pre-wash adbl yeti, mycie właściwe FX Protect Nano Shampoo, koła K2 Roton + Excede tire and rubber cleaner, na opony lidlowy dressing w sprayu. Jakiś miesiąc temu nałożony Fk 1000p, odświeżony o SG Morning Dew. Planuje położyć testowo jeszcze PB World Ex-p na jednym elemencie, zobaczymy ile poleży. Nie pracowałem jeszcze z tym środkiem. Fota niestety jedna, może uda się jutro coś zrobić to dorzucę.c9a83b7e6fc8d9adec176c7ee3097036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowanie każdego nowego produktu ADBL to jakiś imperatyw? Skoro nie chcą zarobić na przeciętnych detalistach, to niech nie zarabiają! I nie trafia do mnie rozwiązanie, o którym nawet od nich czytałem - żeby kupować te duże pojemności i się dzielić. Abstrahując od finansowej sensowności takiego ruchu, to jest to cokolwiek słabe. Rynek szamponów jest ogromny, a przez forum ostatnio często przetaczają się stwierdzenia, że dobre produkty bronią się przez wiele lat, zatem jest w czym wybierać. Osobiście cieszę się, że nie ulegam takiemu owczemu pędowi, kupując rzeczy, które co najmniej od kilku miesięcy są na rynku i zdążyły przez ten czas zostać sprawdzone, co ogranicza ryzyko wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michał126 napisał:

Czy kupowanie każdego nowego produktu ADBL to jakiś imperatyw? Skoro nie chcą zarobić na przeciętnych detalistach, to niech nie zarabiają! I nie trafia do mnie rozwiązanie, o którym nawet od nich czytałem - żeby kupować te duże pojemności i się dzielić. Abstrahując od finansowej sensowności takiego ruchu, to jest to cokolwiek słabe. Rynek szamponów jest ogromny, a przez forum ostatnio często przetaczają się stwierdzenia, że dobre produkty bronią się przez wiele lat, zatem jest w czym wybierać. Osobiście cieszę się, że nie ulegam takiemu owczemu pędowi, kupując rzeczy, które co najmniej od kilku miesięcy są na rynku i zdążyły przez ten czas zostać sprawdzone, co ogranicza ryzyko wtopy.

Przecież było powiedziane, że wejdą inne pojemności wraz z nowymi butelkami :) Czy adbl czy nie... ja chętnie kupuję nowości bo lubię potestować, porównywać. Nie lubię tylko zachwytu w momencie premiery a po pół roku narzekania. Niestety takie tendencje są tu dość pospolite :) Dlatego na każdy produkt wyrabiam własne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było o butelkach, ale jeśli mam być szczery, to trąci mi to januszostwem ze strony producenta. Te produkty nie kosztują tyle co mojeauto i nie do tak płynnej grupy są adresowane, żeby trzymać się rachunku ekonomicznego tak kurczowo. :)

Myślę, że jeżeli wiadomości o bardzo dużej ilości piany i sporym poślizgu będą się powtarzać, to go kupię, może i baniak - ot, żeby mieć coś, co da podczas mycia taki bezbrzeżny komfort psychiczny, ale myślę, że świadomy konsument nie powinien reagować entuzjazmem na wieść o produkcie, który nie dał się poznać. :) I dlatego duże chapeau bas dla tego samego ADBL za dostrzeżenie takiej potrzeby w zeszłym roku, kiedy na półki trafił Yeti - też tylko w baniakach, ale w asyście dużej ilości testerów. Produkt został rozpoznany z każdej strony, konsumenci kosztów prób nie ponieśli i trwale zapisał się wśród opcji pian (a takiego Tenziego to w ogóle zdepopularyzował, jak widzę po postach na forum). Sam przytuliłem wtedy 3,5 litra i dopiero teraz to kończę (mam jeszcze ze 150 ml Tropical Night i po troszeczku z pozostałych). Uważam, że ten produkt bardzo dobrze znam i nie tylko z przyczyn marketingowych mogę go polecić wszem i wobec. :)

Co do tego, że wpierw super, a potem be - pełna zgoda. Też to obserwuję. Ale jeśli mam być szczery, to po jakimś zakupie wpierw sam jadę na cudzych opiniach, a dopiero później nabieram spostrzeżeń, by wyrobić sobie własną. Innymi słowy, każdemu polecanemu produktowi daję kredyt zaufania. Zwykle ten produkt ów kredyt spłaca, ale czasem nie i np. Black Mambę (starszą, matową) zdetronizowałem do roli zabezpieczenia opon na czas leżakowania, bo uważam, że jej wartość użytkowa jest mocno przerysowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj położyłem fk1000 na felgi, jutro drugi raz go dotrę i położę drugą warstwę. Tak myślałem czy jeśli bym od środka nie docierał go, to czy dłużej by wytrzymał chociaż może bardziej łapać brud ..., tylko nie róbcie zaraz offtopu . Taśmą zabezpieczyłem oponę i aplikator żeby nie brudził się, bo smarowałem każdy mm, nawet rant przy oponie, jak detaling to na całego . Aplikator wyprany suszy się będzie gotowy do nowej pracy. e1a3a64d8dbbe519a8fe10ce0f1a55a6.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.