Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiem kiedy nazbierało się tyle nowych pędzli. Nie wiedziałem, którym pracować, no może poza blackiem.
Ogarnięte wnętrze i odkurzone, plastiki APC, czekam na położenie dressingu.

 

380fad3339c47fc8c10a4701ae58423e.jpg136687e189705471add3c922ebc258d6.jpg49ee052ce4d757714fb07063aafb3b61.jpg

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięta na szybko komora silnika, brakuje jednej osłony na filtr powietrza ale już do mnie jedzie;) używałem hardcor'a od rrc, trochę greengine od Adbl, motor cleaner od proelite a i zmywacz do hamulców 🙂 na koniec karcher na niskim ciśnieniu i na bogato cartec motor fresh

IMG_20190413_190737.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku znowu nawoskowalem swoje auto. Wcześniej przejechałem polowe jednym glazem druga połowa drugim i poszczególne elementy 3 różnymi woskaki żeby zobaczyć różnice w aplikacji docieraniu i później w zachowaniu. :)

Bohaterowie

fff618216a48f927fdacfe83fb66bf5c.jpg

Tutaj różnica między prima amigo ( dach pasażera ) a cherry głaze ( dach kierowcy ) - oba niedotarte

b1ad2142ac6a9fab1e58b79f2b0ca27a.jpg

I efekt

28a2bdec2543fe1df55b291ce9ad2459.jpg

Dodatkowo naprawiłem oryginalny podłokietnik uwaga po przebiegu 130tys km :D przed

0412bdad09be2f5c76554451e6c8b1de.jpg

Po

e930c5401e78db6c7ad68d3d66aa2995.jpg

0be0e05c689d4f1fd6c5d469414c14a6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I jakie wnioski?
Jak Ci sie sprawdza Samurai? Czemu zdecydowałeś sie na niego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Zadowolony jestem. Zdecydowanie najciężej aplikacja i docieranie manufaktura wosku. Miałem tez ulepszona wersje tester jodido i zdecydowanie lepiej ale nie poziom sv. Sv kontra wosk od Arka bardzo podobnie. Aplikacja delikatnie lepiej sv za to o dziwo docieranie delikatnie łatwiej od Arka. Z sv jestem bardzo zadowolony. Miałem kiedyś tester onyxa, dla mnie samuraj to to samo. Kupiłem bo chciałem coś innego niż onyx a ze auto japońskie to sobie wziąłem samuraja. Taki wosk na lata co by się działo to ze mną zostanie. Co do wosku od Arka. Produkt mega, dla mnie ma jeden minus. Słaby zapach średnio wyczuwalny. Przy pozostałem trójce wypada blado. Poprawiłoby zapach i dla mnie mógłby kosztować 200zl + i byłby dobrym wyborem. Trzeba pamiętać ze woski są z bardzo rożnej Polki cenowej. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie mycie, odkurzanie w środku i ogarnięcie wnęk APC, aluxem i BSD. jakieś patenty na wnęki że by ich nie rysować? Nie wiem czy od pędzla czy od piasku i zabrudzeń (pewnie to i to) ale z delikatnych rysek wyszły solidne sznity na wnękach... Z daleka ok ale z bliska gorzej. 
IMG_20190420_181720.jpg.f24d98b93278dab2c5127986a5150297.jpg
IMG_20190420_181713.jpg.b5b0c6fd2496a8011e14cfdc28eeae9e.jpg
Piana na wnęki najpierw. Dokładne oplukanie a potem czyszczenie dobrze pieniacym się apc i będzie w miarę bezpiecznie. Pędzelkiem najlepiej nie szorowac w bok tylko tak jakby "stukać" od góry ten brud żeby tylko go wzruszyć a reszta zejdzie już pod ciśnieniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lukaso napisał:

Jak wnęki pod ciśnieniem? Naleje się wszędzie 

Jak nie masz wprawy przy pracy z myjką ciśnieniową to sobie po prostu rozłóż większy ręcznik na boki foteli żeby zasłonić aż do progów wewnętrznych i będzie git 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wnęki pod ciśnieniem? Naleje się wszędzie 

Weź sobie końcówkę ogrodową do podlewania i wybierz tryb „shower” ;) Robię tak i się sprawdza. Nie musze potem wycierać auta w środku czy zabezpieczać przed wodą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz użyłem produktu na insekty Allegrini Go Go Insect i gąbki do usuwania insektów od Sonax. Później po myciu auta wyglądało to tak jakby położone tydzień temu Soft99 Fusso12 zniknęło tam gdzie przejechałem gąbką. Czy to GoGo jest tak mocne czy gąbka Sonaxa? Jakieś pomysły?

 

hydro 1.jpg

hydro 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 @Michał126 tego się bałem. Co to za pomysł? Zaczyna się sezon na robale a ja prawie co weekend robię trasę Warszawa - Wrocław - Warszawa po której przód wygląda jakby był zrobiony z robali to chciałem sprawdzić czy Go Go dobrze działa  😉 

Teraz już wiem, żeby na lakierze tylko spryskać i spłukać na bezdotyku, a gąbką tylko na szybie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę serwisowych spraw. W końcu zdecydowałem się na przesiadkę z 10w40 na 5w40, czyli na taki jak zaleca producent. 

- Płukanka Millersa

- Przesiadka z Valvoline MaxLife 10w40 na Millers Trident 5W40 + na dniach zaleje Archoil 9200

- Filtr powietrza + oleju

- Wymiana podstawy filtra oleju na nową (używaną) z własnoręcznie przerobionym zaworkiem zwrotnym oleju

- Wymiana uszczelki podstawy filtra i kilka oringów.

- Wymiana przewodu olejowego Vanosa wraz z nowymi podkładkami

 

Uszczelki i inne duperele

IsqZK79.jpg

 

Stary zaworek wytarty, przepuszczał olej, uszczelka też twarda i plastikowa.

MaMtXNJ.jpg

 

Gniazdo po zaworze rozfrezowane na średnicę pod zawór z silnika M43, pasowanie ciasne aby było jak najszczelniej. 

aaofcxu.jpg

USbCL1e.jpg

 

vh291iN.jpg

 

Podstawa solidnie wymyta Tenzi Truck, nowy zaworek dla pewności dostał jeszcze dodatkowe uszczelnienie. Na to nowa uszczelka podstawy filtra i problem z głowy 🙂

oISqktb.jpg

 

Po co się bawić? Nowy zaworek nie występuje jako osobna część, trzeba kupować całą podstawę w aso, o cenę lepiej nie pytać. Poza tym lubię własny wkład w tego starego złoma 😛 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.