Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Lukaso napisał:

ile siadło

Ok. 5 cm. Nie tyle martwię się tym że usiadło co doszły dodatkowe koszty. Kierownik powiedział że chłopaki zrobią jakąś opaskę na budynku. Nie znam się na tym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Lukaso @Tomas-sg z tego co mi wiadomo to sie nie zbroi ale na srodku badz na całości mozna dac siatkę podłogowa np o prencie 2,5mm i wtedy nic nie pęka ani sie siada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Lukaso az tak sie nie znam 😛 na budowlance ale pewnie jest tak jak piszesz. Ja pod Garaz wylałem od 30 do 35 cm. Moze sie kiedys czołg trafi do detailingu to nie bedzie strachu wjechać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomas-sg napisał:

A Ty nie masz przypadkiem płyty fundamentowej?

WUJAAA ŻADNE OPASKI ! 

U mnie w rodzinie w 2 domach było w ten sposób jak u Ciebie... "Słabo zagęszczone" nie daj się nabrać na pitolenie kierownika budowy i innych paprochów. U każdego w rodzinie siadło tak bardzo, że popękane płytki, zarwana podłoga, inne cuda nie widy to norma w każdym z pokojów na dole. I to wszystko w przeciągu 5 lat. Nie daj sobie ściemy wmówić! 

Kosztów później w cholere więcej! Teraz to chudziak w pizdu, ubić dobrze, zagęścić ponownie i wylewać od nowa. Ktoś kto sparolił niech naprawia. 

Uwierz mi wiem co mówię! Jak teraz siadło 5cm to siądzie przez lata kolejne 10 albo i więcej jak w przypadku domów rodzinnych u mnie. Ziemia pracuje, woda w gruncie również robi swoje i często podmywa nam podsypkę <--- często gęsto o tym nie wiemy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wywal chudziaka posypka piachu a wcześniej dobre zagęszczenie tego co pod chudziakiem i żadna płytowa tylko i wyłącznie skoczek!
Na to piasek uzupełnienie zagęszczenie j.w. i na nowo chudziak. Później będą problemy jak tak zostanie. Buduje swój dom sam i kierownik mówi czasami że przeginam z ostrożnością i asekuracyjnymi dodatkami ale to dla mnie niewielki nakład pracy i kosztów a względne bezpieczeństwo przed fuszerkami.
Po całości zazbroił bym chudziak antyskurczowo siatką zbrojeniowa oczka 15cm .
Ale najważniejsze to dobrze zagęszczony grunt.
Ja swój grunt dodatkowo zamulałem wodą przed zagęszczeniem. latem więc odparowała i wyschła. A i tak wiem że można było to zrobić lepiej niż zrobiłem. Ale na razie nic nie pęka i modlę się by tak zostało

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę was po kolei wymianial bo brak "@" to utrudnia 😁 ślę dzięki wielkie za rady! 

Panowie ta wymiana Chudziaka I ubicie gruntu wydawało mi się tak oczywiste że o tym nawet nie wspominałem 😉

Opaska wokół budynku mä mnie głównie uspokoić. Sama konstrukcja będzie dzięki temu stabilniejsza itp itd. Co do mojego kierownika budowy to go powinienem na rękach nosić ( bardzo dobry znajomy). I jeśli podczas inwestycji kierownik pojawia się 5 razy na budowie to mój już był 50 razy a dopiero strop wylany 😁

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomas-sg napisał:

Panowie ta wymiana Chudziaka I ubicie gruntu wydawało mi się tak oczywiste że o tym nawet nie wspominałem

ufff i bardzo dobrze zrobisz. Kuchnia czy tam salon to wykończysz se jak chcesz. Fundamenty muszą obowiązkowo być zrobione na tip top. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek umyłem sobie zimówki (kompletne koła ze stalowymi felgami), zabezpieczyłem felgi hydrowoskiem i postawiłem je pod wiatą, żeby dobrze wyschły. I jak dzisiaj, chcąc wydressingować opony i je schować, najpierw poczułem, a potem zobaczyłem, że mój mądry (inaczej) pies mi je oszczał, to myślałem, że się wzruszę. Na szczęście na oponach zrobiłem mały "bonnet" tire cleanerem i mokrą mikrofibrą, a felgi, cóż, pozostawiłem oszczane. 😛

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę was po kolei wymianial bo brak "@" to utrudnia ślę dzięki wielkie za rady! 
Panowie ta wymiana Chudziaka I ubicie gruntu wydawało mi się tak oczywiste że o tym nawet nie wspominałem
Opaska wokół budynku mä mnie głównie uspokoić. Sama konstrukcja będzie dzięki temu stabilniejsza itp itd. Co do mojego kierownika budowy to go powinienem na rękach nosić ( bardzo dobry znajomy). I jeśli podczas inwestycji kierownik pojawia się 5 razy na budowie to mój już był 50 razy a dopiero strop wylany
 
Mam identyczną sytuację. kiero wpada wtedy kiedy chce ja a nie kiedy może i to nawet nie znajomy.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek jadę w długa trasę. Mówię dobra założę zimówki nigdy nie wiadomo co mnie złapie jadąc w nocy. Założyłem zimoweczki i jak letnie składałem na stojaku to patrzę co tam leży na ziemi- a tam ok 20 odważników do felg.... tak tak odkleiły się od zimowek. Także jutro mam jeden dzień żeby ktoś mi wyważyl koła.... a do roboty trzeba iść....

Tak swoją droga pierwszy raz w życiu odkleiły mi się odważniki o to w takiej ilości... nie wiem czy to wina jakiegoś słabo wypłukanej preparatu to mycia felg który był użyty na wiosnę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradzież pieniędzy z rachunku bankowego - wyprowadzone za pośrednictwem allegro do jakichś oszustów, którzy sprzedają lewe klucze do windowsa. Dowiedziałem się przez smsa z banku o przekroczeniu dziennego limitu płatności kartą. Ustawcie sobie dwustopniowe logowanie i najlepiej nie miejcie na stałe przypiętej karty. Wiem, że zaraz mogą pojawić się mądrale od bezpieczeństwa w sieci, ale po allegro się tego nie spodziewałem. Na szczęście straty nie są duże (437,50 zł) i choć allegro po dobroci nie odda, to liczę na chargeback z banku (Śląski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej koleżance z roboty zawalili z konta kasę przez podpięcie apki do facebooka, z którego ona nawet nie korzysta. Podpieli tam kartę ktora zostala zeskanowana przy wypłacaniu w bankomacie. Wiem że otrzymała zwrot z banku, nie pamiętam tylko czy całej kwoty.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce mi się denerwować. Straty na szczęście takie, że pod most nie trafię, no ale i tak liczę na odzyskanie kasy. Mam nadzieję, że moja natychmiastowa reakcja przekona bank lub allegro do zwrotu kasy - szczerze mówiąc, to mam w dupie to, kto tego dokona. Cieszę się, że mam chociaż taką naturę, że na wszystko musi być kwit, a jak wiem, że mam rację, to do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.