Skocz do zawartości

Testy porównawcze QW i QD - ADBL, Good Stuff, Soft99, Megs, Funky Witch.....


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]Strus[/ref], dobrą robotę robisz. Poniekąd sam znajdowałem takie różnice w zachowaniu poszczególnych QD i QW na różnych powierzchniach, ale nigdy nie wzbudziło to we mnie większej refleksji. Wyręczyłeś mnie. Dodam, że jest jeden QD, który niezależnie od przygotowania "zachowuje się" dobrze - Sonax BSD. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Update kolejny. Auto dziś umyte bezdotykowo chemią z myjni. 5 dni od położenia. Wrażenia z mycia - wszystkie poza ADBL taflują. ADBL zachowuje się bardzo fajnie, nie tafluje, w trakcie spryskiwania wodą pod ciśnieniem tworzą się stróżki wody. Megsa już chyba wcięło..... :shock::D

 

 

test17.jpg

 

test18.jpg

 

test19.jpg

 

test20.jpg

 

 

 

 

 

I dla porównania

 

waterblock1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys do grupy dodal BSD za smieszna kase to moze o ile na poczatku w tym waszym tak lubianym "przyciemnieniu lakieru" by przegral , to trwaloscia i kropelkami by po prostu reszte zmiazdzyl :)

Bsd jest spoko, ale jak już wspomniałeś na kroplach i trwałości kończą się jego z zalety, a fajnie gdyby auto w suchy dzień także wyglądało jak trzeba...

Dla mnie krople znaczą tylko, że lakier coś tak jeszcze jest chroniony i nie muszą być nie wiadomo jak kształtne, natomiast inną sprawą jest, że bsd to nie wosk i mimo dobrego kropelkowania ochrona chyba(?) jest gorsza niż po qw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711279 Jakbys do grupy dodal BSD za smieszna kase to moze o ile na poczatku w tym waszym tak lubianym "przyciemnieniu lakieru" by przegral , to trwaloscia i kropelkami by po prostu reszte zmiazdzyl

Postaram się niedługo na jałowiznę nałożyć QD1, adbl qw i bsd :) zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711331 Czyli umierajace , ba by nie napisac niezywe juz qd biorace udzial w tescie

 

Chyba Ci się testy pomyliły bo u mnie żadnego umierającego albo tym bardziej nieżywego QD nie było.

 

Generalnie w ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi. Może sprecyzuj tak żebym pojął Twoją wypowiedź o BSD. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie żeby sam się przyczynił do rozwoju wątku i coś pokazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711364 Generalnie w ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi

 

Pierwsza fota z wczoraj o 14:17 . Uważasz że oprócz ADBL coś tam "fajnie siedzi" ? Jeśli tak, to weź BSD , a po 3 miesiącach napiszesz " panowie jak tego BSD usunąć ? "

 

Co do "pokazywania" ... uważasz że muszę coś pokazać, by komuś coś udowadniać? To jakiś obowiązek? No i czy uważasz że jeśli ktoś ma inne zdanie niż Ty , to już nie może o tym napisać, bo focha walniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711370 Uważasz że oprócz ADBL coś tam "fajnie siedzi"

 

Pokaż gdzie tak napisałem. Będę zobowiązany.

 

711370 To jakiś obowiązek?

 

Wypowiadanie się w tym temacie również nie jest obowiązkiem tym bardziej właśnie że nie wnosisz nic co dotyczyłoby któregokolwiek z testowanych produktów.

 

711370 No i czy uważasz że jeśli ktoś ma inne zdanie niż Ty , to już nie może o tym napisać

 

Sprecyzuj bo ja nie zauważyłem tu żadnych problemów jeśli chodzi o zdania.

 

711370 bo focha walniesz?

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie. 13 dni minęło od aplikacji. Jedna fotka bo więcej nic nie wniesie do tematu. Tak wygląda maska po umyciu FX Protect Nano i opłukaniu przed suszeniem

 

Każdy pamięta gdzie co było kładzione. Wnioski co do trwałości wyciągnijcie sami. Jak dla mnie król jest jeden

 

 

test21.jpg

 

 

 

 

 

Na koniec maska dostałą OQ1 i ciekawe jestem jak to będzie przy kolejnym kontakcie z wodą wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

712619 Tak wygląda maska po umyciu FX Protect Nano i opłukaniu przed suszeniem

 

Właściwości hydrofobowych nie sprawdza się bezpośrednio po spłukaniu szamponu bo są one zaburzone. Po osuszeniu i ponownym polaniu wodą inaczej by to wyglądało, napewno by nie było całkowitej tafli wody na pozostałej trójce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zrobię jak mówisz. Choć leży tam już qd1

 

Dodane po 4 godzinach 22 minutach 33 sekundach:

Proszę. Opłukane demineralnką. Proszę pamiętać że leży QD1. Kropelkuje tylko tam gdzie ADBL QW. Nic to nie zmieniło w wyniku testu

 

test22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Gdzieś w mojej ocenie jest problem. Jeżeli na wszystko położony został QD1, to wygląda na to,że nie ma po nim śladu :dontknow: . Jednodniowy QD1 sam w sobie powinien kropelkować idealnie. A na twoich fotkach, jedynym podłożem z którym się dogadał jest produkt z tej samej stajni. Albo QD1 tam nie ma, albo zjada wszystko 'inne' :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.