Skocz do zawartości

Testy porównawcze QW i QD - ADBL, Good Stuff, Soft99, Megs, Funky Witch.....


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

popatrzylem na te twoje krople po UQW i jak dla mnie to coś jest nie tak. UQW kropelkuje znakomicie a u ciebie to są krople jak po jakimś QD który nie zawiera w sobie wosku. Szkoda że mi sie skończył UQW bo bym sie pofatygował i zrobil element i zrobil fote jakie krople są na UQW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], ja się domyślam że krople powinny być przynajmniej w przypadku wosków znacznie lepsze. Tylko 2 rzeczy nie dają mi już spać :mrgreen:

1 - dlaczego QW od ADBL sobie świetnie radzi podczas gdy reszta leży i kwiczy ?

2 - co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz orginalne opakowania czy jakieś odlewki itp ? zrób jeszcze jeden test na jałowym lakierze, nie koniecznie na masce, nagrzewa sie nie równomiernie może mieć to jakiś minimalny wpływ na trwałość itp (jak juz podchodzimy a aptekarską precyzją aby dojść co jest nie tak) najlepiej zrobić drzwi, każde innym produktem osobną fibrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co do tej pory poszło na test jest z ori opakowań poza QW od ADBL. Tu otrzymałem tester. I ten właśnie działa jak powinien :shock: JAk widać wszystko aplikowane osobnymi fibrami..... O nagrzewaniu nie ma co dyskutować bo na myjnię mam 1km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wlasnie bawilem sie ADBL QW na szczurku - rewelacja. Docieranie bajka, krycie miniminimalne nie to co SG MD, ale aplikacja szybka i prosta.562a699001782a12ddc98eb75ac7d9d5.jpg

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czyli nowa formua ADBL QW jest poprawiona i nie ma problemu z docieraniem?

 

 

 

 

jezeli chodzi o qw to juz od paru miesiecy nie mamy go w dystybucji po to by wszyscy partnerzy zdazyli sie z niego wyprzedac. i dipiero wtedy wprowadzimy poprawioną wesję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Panowie ? Ktoś coś dorzuci ? Najlepiej opcje na nie przygotowanym lakierze ? JA mam nadzieję jutro one-stepa zrobić i tym razem zamierzam na maskę po korekcie rzucić tylko 4 QW

- ADBL QW

- Good Stuff QW

- Megs UQW

- i jeszcze raz chcę dać szansę Funky Witch Amulet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dorzucę coś od siebie. Pacjent to Hyundai i30

W ndz. umyłem autko , smoła, rdza, piana. 2 wiadra osuszenie.

Nie było dużo czasu, więc poszedł QW FW Amulet ( jedyny który posiadam ).

Poniżej zdjęcia z poniedziałku chyba rano :P ale już nie pamiętam.

 

7e86d46920fabae2gen.jpg

 

20575d98e4227c65gen.jpg

 

741a3ebbd0133b77gen.jpg

 

szału nie ma, ale nie ma tam żadnego wosku pod spodem, wszystko gdzieś już sobie zniknęło, a brak czasu zrobić porządku... :( ale dobre i cokolwiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno, bo nie napisałem.

Podczas osuszania wyraźnie było czuć różnicę między maską ( poślizg ) a dachem ( silne tarcie ). Co za tym idzie dach wymaga glinkowania, a maska niekoniecznie, jednak różnicy w kropelkowaniu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, szybka korekta ogarnięta. Jałowy lakier. Zapraszam do kropelek :)

Jeśli chodzi o aplikację. Pełne słońce. Bardzo ciepła maska. Najtrudniej było z GS i FW (buć może za szczodrze aplikowałem). Potem ADBL i najłatwiej Megs. Przyciemnienie widoczne na pierwszy rzut oka tylko ADBL. Reszta... trzeba by się mocno wpatrywać. Do do "szajnu" to jak dla mnie wszystkie są bardzo podobne. Ciężko różnice zauważyć. Może za dzień , dwa coś więcej powiem. Wygląda na to że Good Stuff ma najlepszy zrzut wody. ADBL jako jedyny kropelkuje dość ciekawie - bardzo bardzo bardzo dużo małych ładnych kropelek. Pozostałe porównywalnie.

 

Na resztę auta poszedł Water Block więc w miarę upływu czasu zobaczymy jak pod względem trwałości wypadną te 4 QW na tle "zwykłego wosku"

 

 

test14.jpg

 

test15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wciąż zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro są to produkty typu Quick to przygotowanie lakieru w ogóle nie powinno być brane pod uwagę. Dlatego mam takie oto przemyślenia:

 

Jeśli kładziemy QW lub QD na

- wosk / umierający wosk ale jeszcze leży - produkty zachowują się jak powinny

- jałowy lakier bez przygotowania - z testowanych tylko ADBL QW zachowuje się jak powinien

- jałowy lakier z przygotowaniem pod "normalny" wosk - wszystkie testowane produkty zachowują się jak powinny

 

 

Wniosek (mój) - ADBL QW zachowuje się jak powinien w każdej sytuacji a reszta z testowanych w extremalnej opcji niestety się poddaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.