Skocz do zawartości

Testy porównawcze QW i QD - ADBL, Good Stuff, Soft99, Megs, Funky Witch.....


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio leciałem z qd1 na aucie które od nowości czyt. 110 tys km i 6 lat, nie widziało glinki, wosku, t&g ani deironizera, tylko szampon i szczota, krople po QD1 były jak po świeżo nałożonym wosku, wiec nie wiem w czym problem. Próbowałeś wymieszać butelkę przed użyciem? bo na górze ładna warstwa wosku się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... zabrałem się dzisiaj za całokształt.

 

Maska zdeironizowana (Tuga zielona), odklejona i odsmolona (Nielsen), umyta (FX Protect Nano), osuszona (Geyeon Silk), przejechana cleanerem ręcznie (Good Stuff Rhino Horn (całkiem fajnie tej cleaner maskuje) na zielonej gąbce Roayal Pads). W tym momencie maska wyglądała całkiem nieźle i nieźle prezentowali się zawodnicy

 

test4.jpg

 

test5.jpg

 

test6.jpg

 

test7.jpg

 

test8.jpg

 

 

 

Wszystkie nakładane w ten sam sposób - strzał na fibrę i strzał na panel. Ponieważ looku się raczej nie da na zdjęciach uchwycić to będą tylko moje wrażenia.

 

ADBL QW Edition 2 - najmocniejsze przyciemnienie ale utrata blasku, dociera się dobrze

Good Stuff - w zasadzie zero przyciemnienia za to fajny połysk, dociera się bez żadnych problemów

Megs UQW - przyciemnienie bardzo przyzwoite, zbliżony do ADBL QW, shine całkiem fajny, dociera się najsłabiej z tej trójki

 

ADBL QD1 - przyciemnia bardzo fajnie i nie gubi blasku w przeciwieństwie do QW, aplikacja banalna i bezproblemowa

Soft99 - Przyciemnienie zbliżone do QD1, ogólny look i aplikacja również, naprawdę bardzo zbliżone preparaty

 

 

To teraz to z czym był problem - kropelki. Komentarza nie będzie bo jak juz wiecie maska przygotowana w/g sztuki więc żadnych ale być nie może. Każdy sam wyciągnie wnioski

 

test9.jpg

 

test10.jpg

 

test11.jpg

 

 

 

 

 

Na koniec mojej działki chciałbym podziękować

ADBL - za udostępnienie próbki QW Edition 2

Sławkowi ze sklepu Detail'It z Łodzi za udostępnienie Soft99 i Good Stuff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stwierdzić, że amerykański produkt wypadł blado na tle produktów Made in Poland ;)

Posiadam QW Gold Class od Megsa, tak więc za jakiś czas wrzucę tu porównanie do Wolf's od Good Stuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu taki jeden co chwali te Megs-y, a jak widać za załączonych obrazkach d... nie urywają ... ;)

 

706898 Można stwierdzić, że amerykański produkt wypadł blado
706905 Faktycznie megs slabo

 

 

Taaa, a QD1 to jeszcze gorzej tyle że nie wypada o tym mówić, czy co? :o

 

Tylko, że QD1 to jest Quick Detailer, a Megs Ultimate to Quick Wax i tu jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706908 Taaa, a QD1 to jeszcze gorzej tyle że nie wypada o tym mówić, czy co? :o

Wydaje mi się, że bardziej pewnie wypada porównać QW do QW, stąd porównanie przez kolegów ADBL QW, GS Wolf's i właśnie UQW.

QD1, Soft99 LG porównać można np do UQD lub innych QD z megsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706913 Wydaje mi się, że bardziej pewnie wypada porównać QW do QW, stąd porównanie przez kolegów ADBL QW, GS Wolf's i właśnie UQW.

QD1, Soft99 LG porównać można np do UQD lub innych QD z megsa :)

 

 

Dlatego właśnie celowo lekko je na masce rozdzieliłem :)

 

 

706908 Taaa, a QD1 to jeszcze gorzej tyle że nie wypada o tym mówić, czy co?

 

Jak wyżej... Sam się właśnie definitywnie przekonałem o pewnych wyraźnych różnicach pomiędzy QW i QD. QD1 jest tym drugim typem więc żadnego sensownego kropelkowania się nie ma co spodziewać. Ale może nie zwróciłeś uwagi że dociera się QD lepiej niż Megs, przyciemnienie nieco gorsze w QD1 ale shine powiedziałbym bardzo podobny ze wskazaniem na QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
[ref]Domel[/ref], Dostał poprawioną wersje QW od ADBL (łatwość aplikacji)

wkurzyłem sie. i co mam se w "edyszon 1" zrobic? wylać do zlewu ? ehhh

Jak mam rozpoznac E1 od E2 ? to pisze na etykiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyszyn jeden po prostu już kompletnie nie działa. :D

 

Z tego co wiem obecnie wszystko będzie już wychodziło od ADBL w nowej wersji. Nic ze starszej już nie mają. QD1 tez ponoć został w między czasie poprawiony i co ? Nie dramatyzujmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
706985 Po co ci aż 12l QD1? :shock: Tak dużo zużywasz?

LOL nie uwierzysz ale srogo się dupłem rok temu robiac zakupy i do koszyka wleciało to zamiast innej bańki i tak juz zostało ;):wallbash: Bardzo go lubię mimo ze mam inne. Dlatego tym bardziej sie "wkurzyłem" ze nagle od forumowiczów dowiaduję się ze receptura będzie zmieniona... no coż ale nie zmarnuje się na pewno. Niektóre produkty mam na półce od 4 lat i dalej świetnie działają. Jakbyś był w okolicy to wpadnij to ci odleję bo w wysyłki się nie bawię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706942 i co ? Nie dramatyzujmy

nikt nie dramatyzuje. Tylko jeśli edyszon 2 jest "lepszy" od ediszon 1 to będę musiał chyba z utylizować jakoś 12 litrów QD1 i 3L QW ... :D

Ponoć poprawili tylko docieranie, więc jeśli tak jak ja nie miałeś z tym problemu do tej pory to nowa wersja nie koniecznie musi być dla Ciebie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706989 LOL nie uwierzysz ale srogo się dupłem rok temu robiac zakupy i do koszyka wleciało to zamiast innej bańki i tak juz zostało ;):wallbash:

No nieźle :) cóż zdarza się...

 

706989 Dlatego tym bardziej sie "wkurzyłem" ze nagle od forumowiczów dowiaduję się ze receptura będzie zmieniona...

Nie ma się co wkurzać skoro z dotychczasowego efektu byłeś zadowolony :good: Jak znam życie różnica będzie niezauważalna, lub będzie się po prostu łatwiej docierał (choć ja nie miałem z tym żadnego problemu).

 

706989 Jakbyś był w okolicy to wpadnij to ci odleję bo w wysyłki się nie bawię ;)

Kurcze lecę z AT do PL (Pleszew) w czwartek i z powrotem 7 maja. Zjeżdżam z A1 na Tarnowskie Góry więc w sumie daleko nie jest, ale jednak 8-9h trasy to trochę jest i nigdy nie ma czasu na zjazd w bok, żeby po coś podjechać czy kogoś odwiedzić bo zawsze goni czas. W każdym razie wspieram Cię w użytkowaniu i nie żałuj produktu... nim dzieci będą pełnoletnie opróżnisz wszystkie baniaczki :D:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jaka jest roznica pomiedzy QW a QD ? Nazewnictwo ? Kiedys QD to byl naprawde QD, a teraz bez puchatej mf do nowoczesnego QD nie podchodz ... a kiedys QW mozna bylo rekawem koszuli nalozyc ;)

 

Ciężko aktualne środki nazywać "quick". Ja np. bardzo lubię korzystać z last toucha od megsa który nie jest wymagający i jest to prawdziwy Quick detailer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.