Skocz do zawartości

Testy porównawcze QW i QD - ADBL, Good Stuff, Soft99, Megs, Funky Witch.....


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

[ref]Strus[/ref], ja po korekcie maski w swoim aucie z ciekawości bez cleanera, przetarte tylko ipą z resztek pasty położyłem QD1 i polałem myjką. zrzut wody był mocny w porównaniu do gołego lakieru natomiast kropelek to nie było, tzn były ale nie odróżniłbym na ich podstawie gdzie jest zabezpieczenie a gdzie goły lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przypomnę fakty - maska od czasu położenia ostatniej czwórki do testów nie widziała ani IPA ani cleanera. Całą pomazana 10 dni temu Megsem bo akurat miałem pod ręką. Następnego dnia padało i kropli zero. Sieczka w tej kwestii totalna. Wczoraj rano umyłem auto i na maskę poleciał QD1.

 

 

Kilka godzin później.....

 

QD1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć że po UQW nie było kropli na drugi dzień po aplikacji ? z całym szacunkiem ale czytam od dawna te twoje testy i w sumie sam rózne cuda widziałem ale nie ma takiej opcji aby bo UQW nie było kropelkowania. UQW jest jednym z najlepiej kropelkujących quik waxów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no to magia. U mnie to wygląda tak, sorry za jakość ale robione cegłą, auto pryśnięte UQW 4 dni temu, w między czasie popadała jakaś mżawka i narobiła water spotów, nie czyściem tego tylko bezpośrednio prysnąłem wodą. Podejrzewam że jakby powierzchnia była idelanie czysta krople by były jeszcze lepsze, aktualnie u mnie leje więc kiedyś po myciu pstrykne jeszcze raz. Pod ani na UQW nie ma nic, pryskane na goły lakier

 

 

48a67140cb23c6d0med.jpg

 

 

3b59868e6028a03emed.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem również, e coś dziwnego widzę w tych testach . UQW jest jednym z najlepszych szybkich wosków .Używam go od dawna,często,na przemian z Aqua Waxem Duraglossa. Krople poUQW ( nie jest to dla mnie najważniejsze,wolę efekt jaki daje) zwarte,mięsiste,regularne po dmuchnięciu przesuwaja się po lakierze jak kulki.Czytam ten test od początku i nigdy nie widziałem u nikogo więcej takich szkaradnych kropli po UQW Megsa. Kładem go na goły,jałowy lakier,na cleanery ,na inne woski i zawsze było pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to już w ogóle się pogubilem w tym twmacie.

Wspominales już może skąd masz te produkty ? (Gdzie kupione i kiedy) jak były przechowywane itp?

Co do zakupu to chodzi mi czy jakieś sklepy czy od kogoś z forum ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i co ja mogę ? Lepiej się lakieru przygotować nie da. U mnie jest jak jest i kropka

 

 

tak jest że po nałozeniu UQW nie ma wogóle efektu hydrofobowego ? nie ma takiej możliwości albo masz coś nie tak z produktem albo...albo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], doradzasz tak wszystkim te Megsy, a ja teraz przesiadłem się na QW od ADBL i jak dla mnie Megs może się schować przy tym produkcie. Chodzi mi o wygląd, krople, bo o trwałości jeszcze się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

715620 Co do zakupu to chodzi mi czy jakieś sklepy czy od kogoś z forum ?

 

Wszystko pochodzi z zaprzyjaźnionego sklepu lub z forum.

 

715621

tak jest że po nałozeniu UQW nie ma wogóle efektu hydrofobowego

 

Raz jest raz nie ma. To samo z QD1 - 2 dni temu sliczne kropelki a poprzednio kicha zamiast kropli. Z Amuletem sytuacja taka sama. Krople raz były, raz ich nie było..... Loteria normalnie

 

Tylko ADBL QW zachowuje się w każdej sytuacji jak powinien się taki produkt zachowywać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Strus napisał:

Idziemy dalej. Mycie dzisiaj. Znów tylko QD1

U mnie jest zawsze tak, ale stosunkowo krótko. Maksymalnie taki efekt wytrzymał mi miesiąc w październiku i to przy prawie braku jeżdżenia w deszczu. Także wreszcie wyłania się z tego coś, co wyłonić się powinno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus zmyj to wszytsko wodą z ludwikiem chyba że masz jaką IPE pod ręką i zrób test jak Bóg przykazał bez pryskania jednym na drugie bo tak mieszsz że sam nie wiesz co ci kroplekuje a co nie :)   nie pryskaj po myciu niczym tylko sprawdzaj jak z odpychaniem wody. UQW powienien ze trzy mycia wytrzymać, na bezdotyku myśle że wiecej. Pryśniesz czymkolwiek co ma w sobie jakiś wosk to zawsze poprawi to kropelkowanie, w tym nie ma żadnej magii akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, W1Michal napisał:

Strus zmyj to wszytsko wodą z ludwikiem chyba że masz jaką IPE pod ręką i zrób test jak Bóg przykazał

A czytał temat od początku ? Bo jak czytał to wie że to już przerabiałem.

6 minut temu, lolomanolo napisał:

Przecież test był robiony na conajmniej prawidłowo przygotowanej masce

Nie sposób się nie zgodzić.

 

Jak dla mnie

- mój egzemplarz Megsa to kicha totalna i nie nadaje się do niczego. Chyba że przez kilka dni po korekcie

- Good Stuff , Funky Witch Amulet to bardzo podobne produkty. Good Stuff daje ciutkę więcej połysku

- Luxury Gloss u mnie nie zachował się w ogóle ;)

- ADBL QW - funkcjonuje jak trzeba i nic dodać nic ująć

 

QD1 - raz działa jak trzeba raz nie bardzo. Zaczynam myśleć że to kropelkowanie zależy też od wody jaka ma kropelkować :) Jeśli coś pod nim jest to spisuje się świetnie. Jeśli nie ma (jak inni koledzy też zauważyli) to kropelek niet ale look to wynagradza.

 

I koniec testowania jak dla mnie. Dla tych co szukają dziury w całym - Water Block leży prawie 2 miesiące i kropelkuje pięknie. Na całym aucie. A dach nie widział ani IPA ani cleanera ani korekty od sierpnia zeszłego roku.

Jeśli produkt jest dobry to działa w każdych warunkach. Jeśli jest dupny to nie działa. I nikt mi nie wmówi że jest inaczej.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli doszedłeś do wniosku że UQW nie daje wogóle kropelkowania ?  a moje foty widziałeś które wkleilem ? nie rozumiem po co takie dyrdymały pisać, to że tobie niby nie odpycha wody nie znaczy że jest do du*py. Piszesz "mój egzempmlarz megsa" - jaki problem wziąć drugi nowy ze sklepu i sprawdzić niż krzywdzić bądz co bądz świetny quik wax i pisac że wody nie odpycha jak u każdego on kropelkuje tak jak powinien co zresztą ludzie pisali w tym wątku. Kupiłeś może jakąś uzywke gdzie ktoś dolal jakiejś wody aby wyszło wiecej i tyle, raz tak kupiłem perfect polish używany tyle że z innego forum i był trefny ewidentnie. Co do wmawiania to raczej ty usilujesz nam wmówić że coś z tym UQW nie halo, mimo że kilka osób pisalo że daje zrzut wody i to na świetnym poziomie a u iebie jednego nie działa i stwierdzasz że jest do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strus napisał:

Jeśli produkt jest dobry to działa w każdych warunkach. Jeśli jest dupny to nie działa. I nikt mi nie wmówi że jest inaczej.

święta racja , tylko powiem Ci , że kosmetyki Megs'a to środki bardzo przyjazne dla użytkowników , nie słyszałem bo ktoś z jakimś preparatem miał problemy . Nie słyszałem też o jakiś problemach z kontrolą jakości ( powtarzalność produkcji ) firma moloch więc nie jest to garażowa produkcja która trochę się namnożyła na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.