Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jesteście przy Win 10, to czy można zrobić jeszcze darmową aktualizację z Win 7 do 10? Gdzieś na necie przewinęło mi się ze chyba jest to jeszcze możliwe ale wolę zapytać czy może ktoś robił coś takiego w ostatnim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy Lee gdzieś ktoś podawał nawet link do legalnego źródła Windows 10 ver. 1803, zapewniając, że bez problemu można taką aktualizację przeprowadzić. Może @StreamHD @xadamxwiedzą jak jest naprawdę i czy jest to w pełni legalne?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dziwna. Niby okres darmowego upgrade-u już się zakończył ale... Nadal można dokonać upgrade z win7, win8 i win8.1 do win 10 i aktywacja spokojnie przechodzi. Mało tego mając win7 nadal można dostać propozycję przejścia na Win10 poprzez usługę Windows update - ostatnio miałem taki przypadek. Dzwoniąc na infolinię MS tylko stracicie czas - oni sami nie wiedzą. Twierdzą, że nie ma możliwości ale jak się spytacie dlaczego w takim razie normalnie można dokonać upgrade to nastaje cisza 😀. Generalnie jak MS daje taką możliwość to ja uważam, że należy korzystać i nie ma w tym nic nielegalnego. 

6 godzin temu, paperson napisał:

@Tommy Lee gdzieś ktoś podawał nawet link do legalnego źródła Windows 10 ver. 1803, zapewniając, że bez problemu można taką aktualizację przeprowadzić. Może @StreamHD @xadamxwiedzą jak jest naprawdę i czy jest to w pełni legalne?  

Tylko po co 1803? Normalnie dostępna jest na stronie MS najświeższe wersja Win10. Jest to w pełni legalne źródło. Wpisz w Googlach "Windows 10 iso" i już masz na pierwszej stronie dostęp. 1803 już nie jest dostępna poprzez MediaCreationTool. 

https://www.pcworld.pl/porada/Windows-10-aktualizacja-z-Windows-7-i-8-1-za-darmo-wciaz-jest-mozliwa,412288.html

Artykuł ma już kilka miesięcy ale od tego czasu po stronie MS nic się nie zmieniło. 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam laptopa do 2200zl. Wymagania...matryca 15.6, procesor i3, dysk 256SSD. Czyli nic szczególnego. Przeznaczenie... przegladanie sieci, trochę księgowości. Od zawsze Asus. Jest sens w tym przedziale cenowym szukac w innych markach? Lenovo, Dell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chcesz na i3, ale może lepiej zainwestować w AMD? Kupno sprzętu teraz na Intelu to dla mnie drobne nieporozumienie bo AMD w chwili obecnej oferuje więcej i przede wszystkim taniej.

Zerknij sobie na Lenovo S340  Ryzenie 5 3500U/8GB/256GB SSD/Win10  kod producenta: 81NC0098PB   Laptop wymiarami zbliżony do 14" poprzez bardzo cienką ramkę wokół matrycy. Całkiem nieźle spasowany... a wydajność tego Ryzena można porównywać z i5, więc o i3 nawet nie ma co dyskutować. Piszę to jako osoba pracująca w firmie komputerowej z 14-letnim stażem i laptopa tego mam właśnie przed sobą 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel87

 

https://www.x-kom.pl/p/498108-notebook-laptop-156-hp-15-ryzen-5-3500-8gb-256-win10.html

Bardzo fajna propozycja w tej cenie.

 

Ekran FHD IPS - będzie się komfortowo użytkowało w stosunku do natłoku TN

RAM w DUAL CHANNEL - podnosi ogólną wydajność w stosunku do komputerów pojedynczym modułem

 

Ogólnie wystarczająca moc do codziennego użytkowania - mocny CPU 4 rdzeniowy, grafika dedykowana zintegrowana, SSD NVME montowany przez M2 / PCI-E co jest lepsze niż tradycyjne SATA. 

 

Fajny komputerek ale 200zł musisz dorzucić i poczytać czy jego jakość wykonania, chłodzenie, ekran są warte zakupu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, StreamHD napisał:

Ogólnie wystarczająca moc do codziennego użytkowania - mocny CPU 4 rdzeniowy, grafika dedykowana, SSD

Vega 8 to zintegrowane GPU i to takie raczej podstawowe. Nie mniej do zastosowań o których pisał kolega wystarczające 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek Racja, mój błąd, opisywałem w sumie trzy laptopy ale potem je usunąłem, potem zostawiłem ten konkretny i w głowie miałem co innego, a napisałem co innego. 

Oczywiście Vega 8 to zintegrowana karta ale w zupełności wystarczająca do komputera do multimediów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja może nie stricte o kompa mam pytanie ale o drukarkę.

Nie znam się na tym kompletnie a może jest tu ktoś kto ogarnia.

Urządzenie wielofunkcyjne z jak najtańszą eksplolatacją i jak najtańsze w zakupie. Drukuję tylko cz-b od czasu do czasu. Zdaje się że są sprzęty które korzystają jedynie z czarnego do druku i wówczas wystarczy kupić jeden tusz a nie 2.

Może ktoś coś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od czasu do czasu to najlepiej laserową bo tusz może zasychać. Mam w domu rodzinnym urządzenie wielofunkcyjne firmy Brother i jest spoko. Tylko czarno białe, toner starcza na 1000 stron i jest bardzo tani na Alle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś używaną Laserówkę kup gdzie są zamienniki tonerów (czyli coś starszego, używanego).

Jakiś hp 1102? Toner za 150zł pozwala na wydruk 6000 stron przy 5% zapelnieniu (papier drozszy od tonera)

 

Jeśli atramentowe to np.  Canon mg5550 - ciocia ma, tylko zdjecia leca.

Komplet tuszów (5 szt) 10-15zł - zamienników.
Nie ma problemu z wysychaniem czy wyciekaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd hp są drogie w utrzymaniu. 

Ten brother co mam to model DCP-1510e, toner zamiennik kosztuje 18,99zł i na aukcji pokazuje że jednak 1500 stron, u mnie tylko na takim tonerze pracuje już z 3 lata około i bezproblemowo. Wcześniej miałem też brother ale atramentową i również tusze zamienniki były bardzo tanie ale po kilku latach się zepsuła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Brothera DCP-J105 i jestem całkiem zadowolony. Raz miałem tylko dziwny przypadek, że nagle przestał chcieć drukować, bo coś się zrypało w połączeniu z komputerem, ale ogarnąłem. Sprzęt na tusz, ale z funkcją samooczyszczania - nigdy nie miałem problemu z zasychaniem. Wydruki na dobrym poziomie. Ma skaner - bardzo przydatna rzecz. Polecam.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z Brotherów od zawsze, najpierw DCP 135, potem DCP 165, teraz 2x J105 mam. Żaden nigdy nie odmówił posłuszeństwa, tusze ? tanie jak barszcz .. jakość druku w porządku, oczywiście nie są to drukarki do zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W zeszlym miesiacu aktualizowalem 2x PC z win 7 do 10, jednego lapta Dell Inspiron, wszystkie za pomoca Media tool creation, poszlo gladko, wczoraj poswiecilem dobre 12 godzin na aktualizacje lapka (dell inspiron) i juz nie mam pomyslu jak ta 10 zainstalowac, zachowujac pliki uzytkownika i aplikacje, jest ich troszke. Za kazdym razem przy 57 % uruchamia sie system i wyskakuje komunikat trwa przywracanie zmian wprowadzonych w systemie i wraca windows 7. Po uruchomieniu widze okno z info o bledzie 0x800707E7 - 0x3000D, instalacja nie powiodla sie w fazie FIRST_BOOT - podczas operacji wystapil blad MIGRATE_DATA.

probowalem juz aktualizowac recznie strowniki kart sieciowych, graficznych. Nic sie nie zmienia. Instalacja z nosnika, za pomoca media tool creation, doslownie nic nie pomaga. Nie probowalem instalki na czysto, czyli bez zachowania aplikacji, ale skoro na trzech kompach poszlo to czemu na czwartym nie idzie? 

zastanawiam sie czy jakis zainstalowany program robi ten problem? Czy moze od maja nie ma juz mozliwosci darmowej instalki 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w netplwiz czy nie masz nadmiarowych użytkowników i włączonego automatycznego logowania. Pokazuj użytkowników których nie potrzebujesz i wyłącz automatyczne logowanie jeżeli jest włączone. Potem spróbuj jeszcze raz. Spróbuj się odłączyć od netu i instalować bez dostępu do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiotrekS napisał:

 wczoraj poswiecilem dobre 12 godzin na aktualizacje lapka (dell inspiron) i juz nie mam pomyslu jak ta 10 zainstalowac,

Powiem Ci tak... z własnego doświadczenia jako pracownik firmy komputerowej... skopiuj wszystkie ważne dane z tego komputera i zainstaluj na świeżo win 10. Skoro aktualizacja teraz nie przechodzi to nawet jak za którymś razem Ci się uda to wcześniej czy później coś się wykrzaczy i dopiero będziesz miał problemy. My zawsze na świeżo robimy aktualizację z win7 na win10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie podszedlemmdo tematu inaczej. Obecnie mam system na ssd 240 gb, dane sa na drugimmdysku 2 Tb. Stwierdzilem ze dysk z systemem wymienie na wiekszy ssd 1Tb i tam zrobie klona malego. Tak tez zrobilem, wszystko dziala. Problem pojawil sie przy probie aktualizacji do 10 ale wreszcie sie udalo, po sugestii 

3 godziny temu, alfaJersey napisał:

Sprawdź w netplwiz czy nie masz nadmiarowych użytkowników i włączonego automatycznego logowania. Pokazuj użytkowników których nie potrzebujesz i wyłącz automatyczne logowanie jeżeli jest włączone. Potem spróbuj jeszcze raz. Spróbuj się odłączyć od netu i instalować bez dostępu do internetu.

Usunalem konto goscia i poszlo, wylaczylem rowniez dostep do neta i windows update, ale te dwa ostatnie tematy cwiczylem wczesniej i tez nie szlo. Stawiam ze wylaczenie konta goscia pomoglo. 

Nie ukrywam, ze majac klon windowsa 7 moge sprawdzic czy na 10 wszystko dziala i gdyby byl problem to wkladam dysk z dzialajaca 7. Na nowo postawic system zawsze moge, wiadomo wiecej roboty ale do zrobienia, irytowalo mnie to, ze nie moglem zainstalowac 10 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.