Skocz do zawartości

MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nigdy nie miałem niczego w typie powłokowym to kwestia szamponu wydawała mi się tu mało istotna. Korzystam tylko z zielonego FX Protect'a. Czy spokojnie można go stosować na Moonlighta i nic nie przytka ?

TSM kupiłem głównie z myślą o okresie zimowym gdzie zasadniczo często auto jest tylko opianowane i spłukane albo leciane chemią z myjni. Zastanawiam się też jaki to może wpływ na TSM. O ile wiosna/lato/jesień myję auto na bezdotyku szamponem z wiadereczka o tyle zimą niestety często temperatury uniemożliwiają taką pielęgnację. Czy TSM może się zatkać od myjniowej chemii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20419]paperson[/mention] Na pewno odpuścił bym szampony typu właśnie bathe + czy tam Koch Chemie Nano Magic. Ponieważ nie będziesz widział czy kropelkuje "powłoka" czy właśnie szampon. Do codziennego mycia obojętnie jaki szampon Ci się podoba z neutralnym ph. Sporo szamponów przerobiłem i czym bardziej dokoksowany różnymi dodatkami wspomagającymi śliskość czy mega pieniący lekko zapychał na czas mycia. 
Może być też valet pro jak kolega wyżej zaproponował jest fajny. Do odtykania adbl shampoo pro czy reset od car pro lub 4detailer ten kwaśny. 

A używanie qd to według upodobań bo przeczytałem że na forum ludzie psikają syntetyczne szybkie woski na powłoki... o czym nie będę się wypowiadał bo szkoda. 
 

Bathe essence fajnie sie sprawdza, bilt hamber autowash, fx protect odtluszczajacy. Vp i clean tech czekają w kolejce.
@pamperson łączę sie w bólu - tez musiałem go odstawić, ale teraz raz na jakis czas teściowi auto umyje to wlasnie po niego sięgam ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Strus napisał:

Czy TSM może się zatkać od myjniowej chemii ?

Czasami zauważyłem ze na czas mycia „mikroproszkiem” na bezdotyku pogorszyło się kropelkowanie. Nie chodzi mi akurat o moonlighta(bo jego nie miałem okazji myć na bezdotyku) ale o inne produkty. Grunt to dobrze potem spłukać ostatnim programem. Nie przejmuj się tym bo po chwili wraca wszystko do normy. Lepiej auto umyć na bezdotyku niż mieć brudne i czekać na wiosnę.

 

@Birkhof fakt bilt hamber auto wash również fajny szamponik. Powiedz mi ten bathe essence to działa tak samo jak zwykły bathe tylko bardziej skoncentrowany? 

 

Musze chyba próbować tego szamponu fx odtluszczajacego skoro tak polecacie.  Ciekawe jak się ma do car pro reset albo adbl shampoo pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] fakt bilt hamber auto wash również fajny szamponik. Powiedz mi ten bathe essence to działa tak samo jak zwykły bathe tylko bardziej skoncentrowany? 

Musze chyba próbować tego szamponu fx odtluszczajacego skoro tak polecacie.  Ciekawe jak się ma do car pro reset albo adbl shampoo pro


Essence to wg opisów i mojej obserwacji nie to samo (tylko mocniej skoncentrowany). Zwykłego zużyłem na 5 myć i odsprzedałem. Bathe essence ma pH 6, zamiast 7 i wg. opisów nie dodaje żadnych odzywek, boosterow, itp. A wiec Czyste czyszczenie :-)

Fx na równi z adbl ale reset dałbym jedno oczko wyżej.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Birkhof napisał:

Essence to wg opisów i mojej obserwacji nie to samo (tylko mocniej skoncentrowany). Zwykłego zużyłem na 5 myć i odsprzedałem. Bathe essence ma pH 6, zamiast 7 i wg. opisów nie dodaje żadnych odzywek, boosterow, itp. A wiec Czyste czyszczenie :-)

Dzięki za info, również posiadałem zwykła wersje bathe i dość szybko odsprzedałem. Sprawie sobie może tego essence, ale i tak dalej mam sporo innych szamponów 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2016 o 16:04, Eidos71 napisał:

W formie "bezzdjęciowego" update: na Skodzie CarPro Reload coś tam jeszcze ledwo kropelkuje, Gyeon Cure umarł już dawno, a Moonlight ma się całkiem dobrze - może nie wygląda jak "świeżynka", ale wyraźnie widać, że nadal jest. Właścicielka Renault twierdzi, że na masce jej auta jedynie część Moonlight-a trochę odpycha wodę i kropelkuje - pozostała powierzchnia maski jest taflą.

 

Tak popatrzyłem na daty kiedy kładłeś i kiedy pojawił się komunikat że już ledwo ledwo działa to wychodzi na to że posiedział 2 miesiące. Zgadza się ?

Jak zatem ma się to do poniższego?

W dniu 30.11.2017 o 07:15, Eidos71 napisał:

na pewno było to kilka miesięcy i mogę zapewnić, że jest produktem trwałym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem samochód na który aplikowałem moonlighta miesiąc temu. Samochód przejechał przez ten czas coś lekko ponad 3tys km. Akurat było jakiś czas po deszczu i auto stało zaparkowane. Więc są dość ładne kropelki, ciekawe że na masce najładniejsze. Wiadome że auto fajnie było by umyć bo podejrzewam że przez cały miesiąc nie był myty. Zobaczymy co będzie dalej 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie ogólne - kładę Essence. Jako że auto pod chmurką to się przykurzy przez kilka godzin utwardzania się Essence. Jakim szamponem go przemyć przed położeniem Moonlighta żeby nie zaburzyło wiązania Moonlighta z Essence ? FX Protect pomarańczowy ? A może tani RRC się też nada ?

Mam tylko FX zielonego więc zakładam że on się do tego raczej nie nada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, Birkhof napisał:

Hmmmm... jest to ciekawa opcja na koła 😄

Na pewno bardzo uniwersalny produkt "do wszystkiego". Pięknie przyciemnia plastiki i grille np w Audi i Mercedesie. Na reflektorach i lakierze też ładnie siada.

Na kołach dłużej niż się spodziewałem.

Choć nie wiem czy na koła nie szukałabym czegoś "śliskiego" np. Duragloss ngcc.

Może warto też dać coś śliskiego jako top coat np. Artdeshine Ngps V3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, Strus napisał:

Ani razu nie myte ? Przez 2 i pół miesiąca ?

 

Oczywiście że nie, to nie jest mój samochód a znajomej. Oddaje mi go raz na rok auto do ogarnięcia grubszego 😜 Czasami umyje go ona na bezdotyku i tyle. Mówiłem jej że wypadało by go umyć ba nawet jej szamponu odlałem swojego.

Nie wszyscy tak się przejmują samochodami jak my 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem combo TS Moonlight + ArtDeShine NGPS v3 

a tu się okazuje, że powstał odcinek o innej kanapce TS Moonlight + Gyeon Wetcoat jako najlepiej zabezpieczający zestaw

 

PS @Eidos71 miesiąc temu poleiciłeś mi NGPSv3 i się skusiłem, póki co bardzo fajny slow-detailer/top coat 🙂 ponoć wyszła kolejna wersja v4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

ponoć wyszła kolejna wersja v4

🤔 Muszę pogrzebać w Necie, bo nic o tym nie wiedziałem... Ciekawe, co zmienili in plus..? Większa trwałość i połysk..?

Edit: nic nie znalazłem. Skąd masz takie info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.