Skocz do zawartości

ADBL Interior QD


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem małą butelkę i zamierzam przetestować z nadzieją na jakieś lekkie przyciemnienie plastików. Ostatnio brak czasu więc z chęcią będę mieć coś czym mogę oczyścić wnętrze na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Opiszę swój problem, ale nie wiem czy jest związany z tym produktem. 

Czyszczę kokpit i boczki zgodnie ze sztuką APC rozrobionym. 

Po wyschnięciu, odparowaniu, nakładam Interior QD. 

 

Problem jest taki, że po kilku tygodniach kokpit zawsze lekko się klei, a przeciągnięcie palcem pozostawia widoczny ślad, tak jakby jakąś dziwna warstewka czegoś powstała. 

Na boczkach ten problem nie występuje. 

 

Możecie coś poradzić? 

IMG_20201114_124128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobrygigusAle po wyczyszczeniu APC to się kładzie dressing a nie QD. Interior QD to jest do pielęgnacji kokpitu na którym leży dressing, do zbieraniu kurzu i lekkich zabrudzeń z niego. Po APC powinieneś zastosować coś pokroju np. Interior WOW.

 

Czemu się to potem klei? Może rozpuszczony kurz pozostaje na kokpicie bo nie ściągnąłeś QD fibrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dobrygigus napisał:

Opiszę swój problem, ale nie wiem czy jest związany z tym produktem. 

Czyszczę kokpit i boczki zgodnie ze sztuką APC rozrobionym. 

Po wyschnięciu, odparowaniu, nakładam Interior QD. 

 

Problem jest taki, że po kilku tygodniach kokpit zawsze lekko się klei, a przeciągnięcie palcem pozostawia widoczny ślad, tak jakby jakąś dziwna warstewka czegoś powstała. 

Na boczkach ten problem nie występuje. 

 

Możecie coś poradzić? 

 

Moze spróbować po myciu apc, zmyć najpierw wodą (mokrą fibrą), potem na sucho i po wyschnięciu nakładać qd czy dresing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vlodek2532 napisał:

@dobrygigusInterior QD to jest do pielęgnacji kokpitu na którym leży dressing, do zbieraniu kurzu i lekkich zabrudzeń z niego.

A nie. Iqd ściągę dressingi i ma sporą moc o czym było w tym wątku. Ja bym go nazwał onestepem do umiarkowanych szczurków. Na codzień to się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, analyzator napisał:

A nie. Iqd ściągę dressingi i ma sporą moc o czym było w tym wątku. Ja bym go nazwał onestepem do umiarkowanych szczurków. Na codzień to się nie nadaje.

Ok, dobrze wiedzieć bo opis producenta sugeruje coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, dressingi zabija aż miło. Sam byłem w szoku za pierwszym razem. Mimo to przerabiam juz drugą butelkę, bo wszystko inne - wykończenie, antystatycznosc, aplikacja mi odpowiada. Zapach - kwestia gustu, ale po kilku użyciach przestaje przeszkadzać, a wręcz jest całkiem przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MMCzysci napisał:

To raczej nie APC - po prostu QD z przesadzoną mocą.

Jakby qd zdejmował woski to bylo głośno. A to jest we który zdejmuje dressingi. Produkt fajny tylko że to nie qd. Nie sprawdzałem ale ktoś pisał że trwałe brudzi tapicerki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
32 minuty temu, maciek-drummer napisał:

Ja uważam, że jeżeli IQD zaaplikujemy na fibrę i to dosłownie jedno psiknięcie, przetrzemy deskę to nie ściągnie dressingu. 

tak jest, IQD powinno sie tak robić. Nawet zrobiłem kiedys mały test w porownaniu dressingów i przetarłem w taki sposob IQD i nie naruszyło w znaczący sposob dressingów 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jakby myć lakier APC czy truckiem ale trzymać tylko kilka sekund bo ma robić za neutralka 😉

Taki qd do wnętrza to fajnie jakby można nim było przetrzeć z kurzu spokojnie deche, ekran, kierownice po trasie itd. awaryjnie tapicerkę. Na tą chwilę carchem jeździ ze mną właśnie ze względu na odpowiednią moc i wszechstronność. Jest na tyle słaby że po kilkuset kilometrowej trasie jak chcę przetrzeć kierownicę to czasami poprawiam. I bardzo dobrze moim zdaniem w punkt.

Ja nawet lubię iqd ze względu na zapach tylko mój samochód nigdy nie jest na tyle brudny żebym go potrzebował.

Btw K2 Oskar. Do brudniejszych plastików bardzo dobry produkt za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Ja uważam, że jeżeli IQD zaaplikujemy na fibrę i to dosłownie jedno psiknięcie, przetrzemy deskę to nie ściągnie dressingu. 

Dokładnie, to jest detailer a nie dressing a quick detailery maja właściwości - przynajmniej z definicji - czyszczące, odświeżające.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 14.11.2020 o 21:41, analyzator napisał:

 Nie sprawdzałem ale ktoś pisał że trwałe brudzi tapicerki.

Poproszę link do gdzie tak ktoś powiedział. Trwale czyściliśmy nim tapicerki w bardzo różnych autach. O brudzeniu słyszę pierwszy raz odkąd produkt jest na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ADBL napisał:

Poproszę link do gdzie tak ktoś powiedział. Trwale czyściliśmy nim tapicerki w bardzo różnych autach. O brudzeniu słyszę pierwszy raz odkąd produkt jest na rynku.

Hej

Jestem przekonany, że w tym wątku w okolicy maja 2019. Szukaczka działa jak działa to do postu nie przekieruję.

Ale to ciekawe. Napisz proszę więcej i IQD i tapicerce. Na pewno nie plami? Wilgotną fibrą przetarcie i tyle? Akurat mam IQD obok i kanapę obok której przydałoby się ekspresowe odświeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.