Skocz do zawartości

CarPro Essence


Rekomendowane odpowiedzi

Już kilkakrotnie trafiłem na opinie, że CarPro Essence i Wolf's Chemicals Nano Glaze (z SiO2) to podobne produkty (z tym, że CPE jest nieco bardziej ścierny). Były nawet podejrzenia (które próbował rozwiać przedstawiciel Wolf'sa), że są to produkty prawie identyczne składem (ktoś na DW miał podobno produkt Wolf'sa z oznaczeniem CarPro na etykiecie). I teraz pytanie do zorientowanych: czy nowy Wolf's Chemicals Hard Body Nano Paint Sealant (z dodatkiem SiO2) będzie się sprawdzał na CarPro Essence ? Skoro Wolf's poleca HBNPS na NG, to czy podkład z Essence nie zmieni/osłabi właściwości HBNPS ? Gdzieś czytałem (chyba na DW, lub Autopii), że CP Reload niezbyt dobrze współpracuje z Wolf's NG - chodzi o niezgodność polimerów w obu tych produktach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidos71, mam nadzieję, że niebawem uda się zestawić oba produkty i zrobić porównanie.

Na pierwszy rzut oka inne są konsystencja/kolor i zdecydowanie zapach, jak to powiedział ostatnio klient, w NG czuć zdecydowanie bogatszy skład :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShiningCar - dzięki za odzew. Mam nadzieję, że jeszcze przed "otwarciem sezonu" uda się dokonać próby ;)

e36ace - ale tu nie chodzi o sprawdzenie WCNG, tylko o sprawdzenie, czy WCHBNPS "nie gryzie się" z CP Essence. Mam ogromną ochotę na zakup WCHBNPS, ale chcę mieć pewność, że nie będzie potrzeby dokupić potem WCNG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie, prawie miesiąc po aplikacji essence + fuso trzymają się bardzo ładnie mimo tego, ze mycie było tylko na bezdotyku (lakier jeszcze "ma śliskość).. czekam teraz na lepszą pogodę i mycie właściwe i wtedy zobaczymy jak jest w "pełnej krasie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie, prawie miesiąc po aplikacji essence + fuso trzymają się bardzo ładnie mimo tego, ze mycie było tylko na bezdotyku (lakier jeszcze "ma śliskość).. czekam teraz na lepszą pogodę i mycie właściwe i wtedy zobaczymy jak jest w "pełnej krasie"

A możesz powiedzieć coś więcej o essence ? Jak Ci się pracowało tym środkiem? Jak oceniasz wygląd końcowy? Jak zakupiłem essence już jakiś czas temu ale niestety nie ma kiedy użyć a jestem ciekawy czego można się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenega, Trzeba było zostawić jakiś mały kawałek z samym essence. Ciekawy jestem ile on sam poleży.

no mogłem, ale trochę się bałem ze nie wytrzyma..

 

no u mnie, prawie miesiąc po aplikacji essence + fuso trzymają się bardzo ładnie mimo tego, ze mycie było tylko na bezdotyku (lakier jeszcze "ma śliskość).. czekam teraz na lepszą pogodę i mycie właściwe i wtedy zobaczymy jak jest w "pełnej krasie"

A możesz powiedzieć coś więcej o essence ? Jak Ci się pracowało tym środkiem? Jak oceniasz wygląd końcowy? Jak zakupiłem essence już jakiś czas temu ale niestety nie ma kiedy użyć a jestem ciekawy czego można się spodziewać.

 

pracuje się tak jak z cleanerami wg mnie, nic trudnego. wygląd essence + wosk przez pierwsze dni porównywalnie do powłok, śliskośc lakieru na bardzo wysokim poziomie, zbytniego przyciemnienia nie zauważyłem, bardzo fajne kropelki (sam fuso chyba az takich nie daje..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak więc, wczoraj od 6 lutego udało mi się pierwszy raz umyć auto jak należy (wcześniej dwa razy na bezdotyku z pianą valet pro) i stwierdzam że combo essence + fuso leży jak złe! zaryzykuje stwierdzenie, że niewiele się pogorszyło od dnia aplikacji.. mam jakiś słaby filmik, jak uda mi się wrzucić to zamieszczę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na testach jest CarPro Essence + CarPro Reload.

 

Takiej śliskości lakieru jeszcze po niczym nie doświadczyliśmy.

2 miesiące i jest jak w dniu aplikacji.

Postaram się o jakiś filmik z mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy jest tu ktoś kto może mi podpowiedzieć w oparciu o doświadczenie:

Na auto kładł będę CQuartz Finest.

Lakier będzie przygotowany w 100 procentach - w końcu po wielu klątwach ogarnąłem metodę, ale kusi mnie pod Finesta nałożyć warstwę Carpro Essence.

 

Motywacja jest taka: chcę żeby ten samochód był czarniejszy niż kosmos :D , i wyczytałem w internetach, że może to podnieść grubość warstw Finesta jako że powłoka łączy sie w jakiś tam sposób z podkładem?

 

Jest może ktoś kto robił coś podobnego? Może ktoś doświadczony Modestą? Bo domyślam się że ich primer działa na podobnej zasadzie. Realny przebieg powłok M?

 

Prosiłbym o poważne komentarze, a nie "spłynie za 3 godziny po pierwszym bąku bo producent napewno kłamie". :good:

Nie mam problemu finiszować raz jeszcze i położyc coś innego pod koniec lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki :)

Sam nie wiedziałem w sumie gdzie to nadać. A szukam pomocy :P

Nie widzę ogromu sugestii, to co, będę pierwszy testujący ? :D

Jutro zmywam pył po cięciu i zaczynam finisz. W piątek pewnie skończę essensa kłaść tak aby w sobotę pociskać powłokę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to działaj, bo i być może że mnie taka opcja będzie czekała, lakier na moim CRXie jest tak miękki, że nawet najdelikatniejsza fibra rysuje, więc jeżeli nie uda mi się umyć bez szkód po korekcie, to też atakował będę opcję z essence..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podziałałem.

Tylko zrobiłem sekcje testowe. Ale od razu widzę że:

 

1. Jeśli zostawisz grubsze rysy spłycone to nie wypełni ich.

2. Jeśli masz pecha takiego jak ja i lakier Twojego samochodu jest totalnie z dupy, to znajdą się takie panele - dla mnie tylna klapa, gdzie gładki finisz po Sonax Perfect Finish i wymyciu przejechany Essence zostawi niewielkie hologramy[czy raczej widać ślady obrotowe po gąbce, co jest dziwne skoro ma wypełniacze co nie?] widoczne tylko pod bardzo mocną lampą i patrząć ze światłem i z bardzo bliska - nie na odbicie.

Próbowałem 3 różnych gąbek w 3 rozmiarach.

Na reszcie jak narazie nie ma takiego problemu, hehe zobaczymy...

3. Szajnu nie dodał, ale jutro sprawdzę dokładnie.

4. Dociera sie super i nie widać mikrorys, które u mnie po wymyciu jakiejś pasty poprostu są - a jak potrzesz mocniej to gwarantowany holos.

 

Kolego Wenega Update!

 

Kładź Essence pod powłokę. Nie powiem Ci nic na temat wytrzymałości, ale wszystkie problemy z mikrorysami stają się nieaktualne. Docieranie powłoki baja. Miałem pewne obawy, że rozpuszczalniki z powłoki rozpuszczą Essence i zacznie się całe to gónwo mazać, różne dziwne mysli zresztą miałem po 50 godzinach z tym lakierem. Ale efekty :good:

Nigdy nie byłem chemikiem nie znam przebiegu reakcji, po 6 godzinach od aplikacji E dałem na górę dwie warstwy cekłarca i wygląda na to że leży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mała aktualizacja, po kolejnych dwóch miesiącach (czyli 4 miechy od aplikacji), drugie mycie jak należy i stwierdzam, że fuso+essence prawie umarło na dachu, masce, i dolnych partiach drzwi. bardzo dobrze trzymało natomiast na błotnikach przednich i o dziwo zderzaku..

 

 

teraz położyłem kombinację z carbonem - zobaczymy ile taki miks wytrzyma (na razie, na samym początku stwierdzam, że na pewno jest gorsze kropelkowanie niż z fuso)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to, to 12 miesięczny wosk z 12 miesięcznym podkładem razem poleżał tylko 4 miesiące? :P:x:-]

Bo powinien 12x12 = 144 miesiące i to lekko!! :kox:

 

To musi być idealny przykład na to co producenci uwielbiają nazywać "Błędem podczas aplikacji" :D

 

(Mam nadzieję, że zrozumiałeś mój humor i to żadne picie w Twoją stronę kolego! :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko looz, czaje ;)

 

i oczywiście, jako że nie jestem alfą i omegą w temacie (jeszcze ;) ), to tak krótki żywot może wynikać z mojego błędu jakiegoś (zwłaszcza, że jak pisałem na błotnikach trzymało się jeszcze prawie tak jak w dniu aplikacji..)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cóż prawie dwa tygodnie po aplikacji, pierwsze płukanie na bezdotyku z aktywną z glorii (jakoś nie chciało się ubrudzić ;) ) i stwierdzam ze kanapka carbon+essence ma takie same właściwości zrzutu i kropelkowania jak fuso i essence.. subiektywnie jednak wg mnie look jest gorszy w tej kombinacji.. zobaczymy jak z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.