Skocz do zawartości

Zymol


Rekomendowane odpowiedzi

@ghost Wielkie dzięki za odpowiedź. Czyli słoik starczy raczej na długo - chciałem wiedzieć dla siebie orientacyjnie co ile trzeba kupić nowy. 
 

Jak duzy to na 30 woskowan spokojnie :-) ogolnie to nie szybciej niz za 5 lat
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Itala: jest typowym Zymolem,tzn. lepiej nie zwlekać z docieraniem,chyba że na śniadanie jesz sterydy, za to zrzut wody i krople są także typowe dla zymola-1 liga.

Zapach: arbuzowe curry

Trwalość: w aucie pod chmurką na pewno wytrzymywał 2 mce (po tym czasie smarowalem swieżym woskiem) z tym, że zawsze po każdym myciu (ok 1 na tydzien) używałem qd (najczęsciej Field Glaze'a albo SV lotos). Zawsze w komplecie z HDC.

Używałem go na grafitowym metaliku i szczerze powiedziawszy efekt po nim był najmniej fajny spośród innych 'podstawowych' Zymoli. Przy czym np. Glasur też mnie nie zachwyca,a jest wychwalanym woskiem. Więc może to ja jestem problemem,nie wosk 😉

Na mojej liście przebojów Zymola wygląda to tak: Concours>Carbon,którego uwielbiam>Titanium>Glasur i Ital.

Nie chce powiedzieć, że jest kiepskim woskiem,ale są takie prodkukty,na których sie troche zawiodłem, np. wychwalany AF Finale i właśnie Ital. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ad.am napisał:

Na mojej liście przebojów Zymola wygląda to tak: Concours>Carbon,którego uwielbiam>Titanium>Glasur i Ital.

 

Zymol Concours ależ on dawał look na moim BMW 😎

IMG_4550.JPG.d559bfe4fd8133eaaa17d7effb12e2ec.JPG

Bardzo miło wspominam również titanium, czasami żałuje że go sprzedałem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Birkhof napisał:


Dzięki za info - arbuz z curry nie brzmi dobrze 😐

Z tym, że arbuz dominuje w tym bukiecie 😆, zapach nie jest oczywisty, nigdy się do niego nie przekonałem,co przy sumie wszystkich rzeczy, o których pisałem powoduje, że wosk stoi w kącie szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się ostatnio w Zymola Concours + HDC i mam dwa (może dziwne) dylematy. Do tej pory miałem na aucie położonego Collinite 476, który trzyma się wytrwale już od pół roku. Nie mniej jednak odczuwam wewnętrzną potrzebę ponownego nasmarowania czymś auta (daily car, garażowany). 😏

- Jest sens aplikować go teraz, w okresie jesiennym czy może lepiej zabezpieczyć samochód BiltHamberem Finis Wax, a z Zymolem poczekać do wiosny?

- Czy podbijanie looku Concoursa po każdym myciu ręcznym Elixierem ma sens? Czy lakier może jednak stracić na wyglądzie względem „czystego” Zymola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanchez771. Możesz go połozyc ale Concours to on raczej gora 1.5 miecha polezy. A będziesz miał pozniej czas I warunki na polozenie wosku?. 

2. Co do drugiego pytaania to dla mnie nie wiem czy jest sens bo Zymol raczej z Hdc da kozacki wygląd. Smalcuj eleixirem jak bedzie już umieral. A Ty nie będziesz mial czasu na pelne smalcowanie☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss Dzięki za odpowiedź!

No właśnie, że warunki mam średnie. Auto myję sobie ręcznie na dwa wiadra na bezdotyku, od którego co prawda dzieli mnie jakieś 200m, ale przy niskich temperaturach jest to jednak uciążliwe. Resztę „zabiegów” wykonuję w ogrzewanym garażu podziemnym.

Czyli chyba najrozsądniejsze będzie nałożenie w cieplejszy weekend Bilt Hambera i (nie)cierpliwe wyczekiwanie wiosny. 😟

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanchez77 Proszę, no to sam już sobie odpowiedzialeś☺😁. Bilt Hamber Finis nie jest zly. Ja bym powiedzial ze jest ekstra fajniie się rozprowadza takie maselko ten wosk. Nie trzeba go dużo a spory element mozna zrobic. I wyglad też zostawia elegancko☺😁. Sporo osób go poleca. Ja też ci go polece z czystym sumieniem. ☺😁. A jaki masz kolor lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss No właśnie zakupiłem tester BH po przeczytaniu licznych pozytywnych opinii, a Colli już mi się przejadł 😏.

Kolor to jasny szary metalic, także ciężko o efekt wow 🙁. Aczkolwiek przynajmniej łatwo utrzymać go w czystości i nie widać aż tak mikrorys.

 

0F23914B-C4CD-4CD0-9E87-4B130DF9F94B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie elixira na woski zymola to profanacja dwa różne światy a już na concours podwójna profanacja. Jeśli qd to tylko z linii czyli field glaze. Concours jak sama nazwa wskazuje jest używany w odpowiednich i do odpowiednich warunków a polska zima i jej aura do takich nie należy pomijamy tu całkowicie trwałość kupując ten produkt liczysz się z jej brakiem z uwagi na patrz wyżej. Jak pokazałeś na fotce w odpowiednich warunkach oświetlenia, aury, scenerii, dobrym aparacie i z uwagi że to świeże auto połysk jest na wysokim poziomie nie używając zymola a w takim wypadku subtelne różnice zauważy wprawne oko.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej Wam, 

Mam pytanie, mam zakupiony Carbon i czarny lakier. Pytałem chłopaków na myjni w biurowcu u mnie o opinie i powiedzieli, że ogólnie bardzo trudny temat bo ciężko wosk z karnaubą spolerować z czarnego lakieru żeby nie zostały smugi - że maskę ręcznie będę robił 3 godziny minimum.... to za dużo, bo założyłem 3 godziny na woskowanie całego auta. 

Jakie są Wasze opinie i doświadczenia w tej kwestii?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dejnasm napisał:

listwy czarny połysk wokół szyb też można tym woskiem

Do tego Zymol ma w swojej ofercie wosk Detail , ale spoko możesz zrobić to Carbonem . A i nie zostawiaj na zbyt długo wosku na lakierze , najlepiej jak np. woskujesz maskę , błotnik lewy , błotnik prawy , polerujesz maskę , nakładasz na drzwi , polerujesz błotnik lewy , nakładasz na kolejne drzwi , polerujesz błotnik prawy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.