Skocz do zawartości

Zymol


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Godzinę temu, dejnasm napisał:

Mam pytanie, mam zakupiony Carbon i czarny lakier. Pytałem chłopaków na myjni w biurowcu u mnie o opinie i powiedzieli, że ogólnie bardzo trudny temat bo ciężko wosk z karnaubą spolerować z czarnego lakieru żeby nie zostały smugi - że maskę ręcznie będę robił 3 godziny minimum.... to za dużo, bo założyłem 3 godziny na woskowanie całego auta. 

blink 182 wtf GIF Ale Cię w bambuko robią.

Witamy na forum, tutaj dowiesz się konkretów a nie bajek. Zapraszamy do lektury forum 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dejnasm napisał:

Hej Wam, 

Mam pytanie, mam zakupiony Carbon i czarny lakier. Pytałem chłopaków na myjni w biurowcu u mnie o opinie i powiedzieli, że ogólnie bardzo trudny temat bo ciężko wosk z karnaubą spolerować z czarnego lakieru żeby nie zostały smugi - że maskę ręcznie będę robił 3 godziny minimum.... to za dużo, bo założyłem 3 godziny na woskowanie całego auta. 

Jakie są Wasze opinie i doświadczenia w tej kwestii?

oni korzystają z wosku do wróżb andrzejkowych więc się nie przejmuj 😄

do carbona kup zymol hd cleanse w ramach przygotowania

 

jak szybko się uwijasz to mycie, przygotowanie lakieru, woskowanie da radę zrobić ręcznie w 3h w średnim samochodzie.

Minęło kilka miesięcy odkąd zadawałeś pierwsze pytania o carbona. Bierz się do roboty i ciesz z efektów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Freddy napisał:

Na nie ogarnianej furze pełen proces w 3h?
 

W sumie to dwie 😄 Zacytuję swój własny wpis z zeszłego roku:

prewash, deiron, mycie właściwe, cleaner, panel wipe, lsp

(po inspekcji stanu, kroki pominięte świadomie ze względu na brak potrzeby ich stosowania: tg, glinka)

Cytat

 

Dziś prawdziwy speed run:

 

Prewash pianą lekko zasadową

Deiron - nic nie zebrał

Mycie

(No i tu pierwsze zdziwienie, powyższe nie osłabiły Pete's53, który leżał ponad 1.5 miesiąca)

Oczywiście bez glinki.

Cleaner poszedł w ruch McKees's37 Coating Prep Polish ręcznie na tricolorze. 

Choć wiem, że jest super, dla pewności przeleciałem jeszcze IPA 35-40%.

Na deser poszedł Tac System Moonlight nakładany aplikatorem mikrofibrowym. 

Temp otoczenia około 15'C szybkie docieranie po 30-60sec, choć producent zaleca odrobinę więcej.

No i jest rekord, całość w 2godziny ! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam Itala i Titanium. Skupie się na efekcie wizualnym, bo reszta jest wspólna dla Zymoli. Poprzednie auto miało lakier grafit metalik i szczerze na takim lakierze Ital nie zachwycił. Połysk był jakiś stłumiony w porównaniu do innych Z. Nakładałem może z 4-5 razy (zawsze z hdc) i zawsze miałem ten sam niedosyt. Inne woski Z powodowały banana, ten nie. Gdybym miał wybierać wziąłbym Titanium. Być może moja sztuka była jakaś felerna, nie wiem (kupiony jako nowy od osoby prywatnej).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jaki wosk i Cleaner polecilibyście  zamiast Carbona i HDC? Chodzi o wosk tej ligi, ale taki który trzyma bezwarunkowo około 5 miesięcy i nie zostawia śladów na czarnych plastikach. 
 

Inny cleaner, taki z którym się łatwiej pracuje niż z HDC i taki który nie zostawia pyłu na całym samochodzie po starciu, tak jak HDC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dejnasm napisał:

jaki wosk i Cleaner polecilibyście  zamiast Carbona i HDC? Chodzi o wosk tej ligi, ale taki który trzyma bezwarunkowo około 5 miesięcy

Takie rzeczy tylko w erze 😂

Powiedz, że przez te 5 miesięcy samochód nie wyjeżdża z garażu i go nie myjesz.

 

6 miesięcy to Fusso, ale do carbona bym go nie porównywał 🙂

 

Blisko 5 miesięcy normalnego użytkowania Bilt Hamber Finis, i to będzie wybór dla Ciebie. Tester nie jest drogi

 

8 minut temu, dejnasm napisał:

cleaner, taki z którym się łatwiej pracuje niż z HDC

Z tym nie będzie problemu

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dejnasm  bezwarunkowo 5 miesiecy 😁 to masz wymagania,taka trwalosc w normalnych warunkach uzytkowania da Ci tylko fusso,ale to nie ten segment woskow,z tych bardziej trwalych ale blizej konkursowych to moze BH Finish wax lub AW Desirable 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem ze słowem bezwarunkowo, jak będzie 3 realnego trzymania to też będę zadowolony. 
 

Carbon mam wrażenie że przestaje działać po miesiącu, poza dachem i maską 

@Berd jasne szefie, tylko nie mogę znaleźć opcji przenoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś wleciał Titanium na HDC. Mam pytanie odnośnie aplikacji wosku. Nakładałem na element, pół minuty i docieranie. Temp. ok 20'C. Jest sens czekać dłużej przed dotarciem?  Z tego co wyszukałem, aplikacja i w sumie od razu dotarcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowyyy te pół minuty jest ok. Gdyby poleżał całą minutę też nic by sie nie stało (przy czym nie wiem czy dłuższe wiązanie ma przełożenie na trwałość). Natomiast woski Zymola z pewnością nie są z tych co posmarujesz całe auto i potem docierasz. Nie warto zwlekać, bo jak przegapisz moment zaschnięcia to potem lecą jasne kurwy. 

Godzinę temu, nowyyy napisał:

aplikacja i w sumie od razu dotarcie

Ja tak w zasadzie robię, czy tam robiłem bo nie pamiętam kiedy ostatnio smarowałem zymolem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

A czy ktoś z was używał Zymola dedykowanego do szwedzkich samochodów? Jakieś plusy i  minusy względem reszty z  gamy Zymola? 

Pytam, gdyż niedawno wszedłem w posiadanie Volvo. Nie małym zaskoczeniem był dla mnie wosk dedykowany do szwedzkich pojazdów. Zastanawiam się co brać, czy dedykowany, czy któryś inny z rodzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wysoka półka produktów żeby pomóc w wyborze trzeba znać Twoje preferencje bo nie sądzę aby czyjaś być może subiektywna ocena pomogła Ci w wyborze. Aha no i "nabyłem volvo" nie mówi kompletnie nic

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Freddy napisał:

To wysoka półka produktów żeby pomóc w wyborze trzeba znać Twoje preferencje bo nie sądzę aby czyjaś być może subiektywna ocena pomogła Ci w wyborze. Aha no i "nabyłem volvo" nie mówi kompletnie nic

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Nie rozumiem. Po co są w takim razie wszelkiej maści recenzje, porady etc.? W mojej ocenie są właśnie po to, by czyjaś ocena, subiektywna lub nie - pomogła oglądającemu w wyborze. Prawdopodobnie recenzujący wymienił by kilka zalet/wad, lub porównałby produkt do innych. Ot takich opinii poszukuję, co też zostało przeze mnie napisane w pierwszym pytaniu. Aha, sam producent deklaruje, że jest to wosk do szwedzkich aut, m.in Volvo. Nie do czarnych lakierów, nie do jasnych lakierów, ot po prostu do szwedów. Stąd informacja, że takowy pojazd posiadam 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa na tej samej zasadzie jak:

Branie apap noc nad ranem, jedzenie płatków śniadaniowych na kolację, jedzenie konserwy turystycznej w domu i żeby zjeść mieszankę studencką nie musisz być wcale studentem. 😉

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Apovsky napisał:

 Aha, sam producent deklaruje, że jest to wosk do szwedzkich aut, m.in Volvo. 

Do szwedzkich aut są dwa różne Zymolki- Volvo i Saab.

Tak jak koledzy piszą marketing. Ja jak drążyłem temat Zymola Japon , to wyczytałem , że mogą różnić się stopniem lepkości. Do aut japońskich, które mają miękkie lakiery wosk musi być bardziej lepki , żeby łatwiej je rozprowadzić po lakierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ze względu na nadciągające zimowanie auta odświeżę trochę temat, gdyż dzisiaj przypomniałem sobie jak cudownie pracuje się HDC oraz Glasurem i co potrafią zrobić.
Przeleciałem jedynie furę HDC z ręcznym aplikatorem bawełnianym z wax pro i proszę
Przed
IMG_4641.jpg.08f54b6d6ecf434a44031392408d14cb.jpg

Po... Jak na ręczną prace to jest lepiej niż zadowalająco, jeszcze nie ukrywajmy w max 20 minut 🙂

IMG_4646.jpg.5f1cd0a02c0db245356711c7f2f608aa.jpg

I całokształt
IMG_4649.jpg.7d4f11ba1a9368a1e44d0e293f7d7473.jpg
IMG_4660.jpg.3e42688526be31de67f52aee3146be0e.jpg

Dawno, mimo sporego przerobu różnej klasy wosków nic, nie sprawiło mi takiej przyjemności przy współmiernych efektach z pracy. Połysk hmm.. krótko miażdży,  nawet jak to pożyje 2-3 miesiące to będe zadowolony

  • Lubię to 7
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.