Skocz do zawartości

Zymol


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Postanowilem zalożyć temat dotyczący wosków marki Zymol. Zdaję sobie sprawę że wiele już zostało napisane, jednak obszerność poszczególnych tematów mocno utrudnia znalezienie interesujących nas zagadnień. Fajnie byłoby gdyby przy udziale naszych doświadczonych kolegów a w szczególności znawców marki których tutaj nie brakuje powstało swego rodzaju kompedium wiedzy o woskach Zymola. Wielu z nas nie ma pojęcia o istnieniu niektórych limitowanych (tak mi się wydaje) mazideł a jestem pewien że coś o nich możemy się dowiedzieć. Fotki zapożyczone zróżnych źródeł. Zapraszam do dyskusji.

Carbon

acbx5c.jpg

Detail

of92qf.jpg

Titanum

15otct1.jpg

Glasur

2dr8gtw.jpg

Concours

2lo3w5v.jpg

Atlantique

11t7rsj.jpg

Destiny

2iayc0h.jpg

Vintage

33b22wo.jpg

Royale

2nqcsxd.jpg

mniej popularne

Ebony

erj1ci.jpg

Ital w dwóch odsłonach

ta4y6h.jpg

35bi0k6.jpg

Rouge

ilhpok.jpg

Japon

25u1loo.jpg

Jaguar

2rfqzjp.jpg

Saab

2a7ijoh.jpg

Creame

29w7sra.jpg

oraz mega ciekawostki:

NSX

25rmp82.jpg

Z3

1gcg0.jpg

na koniec znalazlem fajne historyczne foto razem z konkurencją

108bbci.jpg

Do napisania tematu skłoniło mnie to że zastanawiam się nad zakupem Z atlantique a na forum informacji jak na lekarstwo, jeden test który niestety nie został dokończony. Interesują mnie opinie na temat tego wosku od ludzi którzy mieli z nim kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal, na lato śmiało możesz kłaść Titanium , wg mnie kładzie na łopatki Carbon'a i Concours'a

 

Pokaże jak u mnie na aucie siadły poszczególne

 

Concours ( jedna warstwa , może to miało wpływ na to że byłem mało zadowolony z look'u bo zrzucanie wody :song: )

1gzEBPL.jpg

Carbon ( dwie warstwy , look dużo bardziej mi się podobał niż w.w , zrzut wody kolejny raz :song: )

HNqehMK.jpg

Titanium ( dwie warstwy , look czacha dymi - rwie suty itp , zrzut j.w :kox: )

hIBwLZY.jpg

 

Napewno warto dać dwie warstwy po min 12 h , detale typu piano czy "chromy" zawsze traktuję Detal'em też w dwóch warstwach .

Wytzymałość to napewno najslabsza strona Concours'a ale jak sama nazwa wskazuje nie jest to wosk "na codzień" . Carbon bardzo uniwersalny wosk łatwy w nakładaniu i docieraniu choć lubi sie wypocić , wytrzymałość określam na 2-2,5 max gdzie kropelkowanie przez 1,5 miesąca utrzmywało się super . Titanium banalna aplikacja jeszcze banalne docieranie prawie znikome wypacanie się , look utrzymuje się bardzo długo kropelkowanie słabiej .

 

Wszystkie woski kładłęm na HDC i co 2 mycia podbijałem Zymol Field Glaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, jak jest z kurzem ? przyciaga titanium czy carbon kurz ? mam garaż w którym jest masakra pod tym względem, wiadomo że jak troche złapie to nic ale jak kiedyś połozyłem Collinite to miałem 2 cm kurzu na całym aucie. Po myciu było leoiej ale i tak jakby przyciągał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, spytam jeszcze czy jest sens kłaść titanium na inny cleaner niż HD clean ?

Dobrze leży również na Prima Amigo oraz Lusso RC. Według mnie porównywalnie do HDC.

Poza tym formuła HDC w ostatnim czasie uległa zmianie - jest zauważalnie lepiej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Osobiście miałem/mam do czynienia z Zymolem Carbon, Titanum, Concours i każdego z osobna lubię za coś innego. Carbon fajnie przyciemnia lakier, Titanum zrobił mega robotę na szarym metaliku a Concours lubię za ciekawy zapach i oleistość która sprawia że nie chce się siegać po aplikator podczas aplikacji. Jeśli chodzi o trwałość to sam jestem ciekaw który z nich wytrzyma najdłużej więc rozpocząłęm test na trwałość, w którym zestawiłem te trzy woski. Test trwa od 21.09 o swoich obserwacjach na pewno w temcie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titanium ( dwie warstwy , look czacha dymi - rwie suty itp , zrzut j.w :kox: )

http://i.imgur.com/hIBwLZY.jpg

 

"Matko Bosko Kochano" :shock: to zdjęcie drze suty niemiłosiernie.. Bracia Figo Fagot zaśpiewali by "pękłaś w serce moje" :mrgreen:

Piękne jest to Twoje Mondeo Pajko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na telefonie , filmik z water sheeting'u Z Titanium po 3 tygodniach od aplikacji i jednym podręcznikowym myciu z pre wash'em i myciem rękawicą .

 

Jumnąłem synkowi konewkę i wyszło coś takiego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No look jest , ale pewnie nieźle heblowałeś na etapie korekty . Lanie wody takim strumieniem ( spokojnym z konewki ) trochę bez sensu , na oklepanym collim też będzie takie odprowadzenie wody . Co nie znaczy że Titanium to świetny wosk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

c-7, w zasadzie każdy normalny wosk "nadaje" się do każdego rodzaju lakiery, czy to akrylu, metallicu, perły czy uni. Kolor również nie ma znaczenia :)

Zymol nie jest inny w tej kwestii :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Zymol Titanium to dobry wybór na zimę i przy garażowaniu auta ? Garaż mam nieogrzewany, jest tam pewnie z 10c (w zime zawsze na plusie), woskować musiałbym w końcówce października żeby przy woskowaniu te 15c było . Wosk musiałby leżeć 4-5 miesięcy, może na koniec marca udałoby się położyć znowu, w zależności od tego czy byłaby odpowiednia temperatura. Titanium mógłbym wspomagać co dwa mycia field glaze, oczywista jakby była odpowiednio ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy testerki Zymola są wycofane ze sprzedaży?

 

widzę, że tylko Detail można zakupić.

 

kiedyś byłe też sampler set, ale nie jest już dostępny w żadnym sklepie.

 

było i już nie będzie? :/

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i Gasura i Titaniuma i powiem szczerze jestem bardziej zadowolony z Glasura pod względem wytrzymałosci. Wogule Glasur jest w "mojej" czołówce jeden z najlepszych wosków. Wada jest to że Glasur nie występuje jako sampler :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.