Skocz do zawartości

Zymol


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

@Dannyy88 A ja pytalem o różnicę pomiędzy Carbon a Titanium :D ale spoko dzięki za opinie :) 

Pytanko co do Cleanera HDC. Maszynowo na jakim padzie? Mam NAT DA czarny, miękki. Może być? Jakie oboroty? Mam DA DB5800S. Wypracowywać do końca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Berd napisał:

Ile razy myłeś?  Wzmacniałeś Carbona po myciu Qd? Zastanawia mnie krótka żywotność Carbona.  Tyle czasu, to mi siedział na  nieprzygotowanym lakierze pod wosk :o

jaki jest sens wzmacniania wosku jakims qd i później mówienia o trwałości...?
jaką masz pewność że tam siedzi jeszcze wosk, a nie już qd...? 

jak dla mnie stosowanie na wosk qd/qw i później mówienie o jakieś trwałości to nieporozumienie logiczne... 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram,jak można oceniać trwałość danego wosku jeśli po kolejnych myciach się na niego nakłada ciągle jakieś QD/QW dochodzi do paradoksalnych sytuacji jak kiedyś na pewnym forum pewien profesionista zapewniał że nakładany przez niego wosk SV leży rok czasu :shock: co się okazało po kolejnych myciach zalecal nakładanie jakiegoś trwałego sealenta w sprayu tej samej marki,no w taki sposób to i 5 lat może leżeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamykmm 

Próbowałem zdobyć informacje na temat krótkiej żywotności wosku Zymol Carbon. Bo jeżeli kolega podbijał Qd  to byłoby w mojej ocenie conajmniej dziwne. U mnie Carbon leżał 3-4 tyg na nieprzygotowanym lakierze. Gdzie Ty widziałeś w moim poście sens stosowania Qd i oceniania trwałości wosku? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@blady666 Jasne że tak:D. Nie dość że to przyjemne to jeszcze efekt lepszy no i będziesz miał pewność że dobrze wysmalcowałeś:mrgreen:, całe autko. Tak zymole lubią się wypacać, od 2 do 4 h. Jak byś jakiś większych konkretów potrzebował to kolega @paperson ostatnio woskował titanumem więc jest na bieżąco z jego aplikacją i wypacaniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady666 czy jest sens? Oczywiście, że jest ze względu na przyjemność aplikacji i samego zapachu wosku. Wg mnie look po dotarciu drugiej warstwy zwiększył się o jakieś procenty ;) Czy warstwowanie zwiększa trwałość? Na tę chwilę nie wiem :) Tu zdania są podzielone, nawet wśród "profesorów" naszego forum. Sam ocenię po jakimś czasie. 

Mnie gonił czas, więc drugą warstwę nakładałem po ok. 7h (w międzyczasie 4h wygrzewania na słońcu), normalnie drugą warstwę nałożyłbym rano, kolejnego dnia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Cześć Wam,

chciałbym Was zapytać o dwie rzeczy.

1. Czy za każdym razem jak aplikujecie wosk to myjecie auto a potem HD cleaner czy cała procedura wchodzi - smoła, płyn na metal, glinkowanie?

2. Na ile użyć szacunkowo może wystarczyć słoik Zymol Titanium?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem cały proces: tar,iron,hdc i wosk (glinowalem 2-3 razy w roku). Od jakiegos czasu robie jak w handbooku SV czyli cleaner co drugie woskowanie-auto wciąż jeździ 😉

Wolałbym robić full opcje,ale brak czasu, chęci itp. 

Przy jednym aucie zdążysz sie znudzić detailingami, a wosk wciąż będziesz miał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dejnasm napisał:

Cześć Wam,

chciałbym Was zapytać o dwie rzeczy.

1. Czy za każdym razem jak aplikujecie wosk to myjecie auto a potem HD cleaner czy cała procedura wchodzi - smoła, płyn na metal, glinkowanie?

2. Na ile użyć szacunkowo może wystarczyć słoik Zymol Titanium?

Smoła - tylko jeżeli potrzebne, widać czarne kropki

Deiron - tylko jeżeli potrzebne, na karoserii u mnie raz do roku mało krwawi, zależy od regionu gdzie mieszkasz

Glinka - prawie nigdy, tylko przed korektą, chyba że pod ręką czujesz mega chropowaty lakier, wtedy można pomyśleć ale potem przejechać pastą

 

Cleaner - zawsze, można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych elementów przed woskiem gdy nie robimy korekty

 

Zużycie zależy od wielkości samochodu,  umiejętnosci i samego wosku.

Dla szacunkowego przykładu policz 8g na samochód.

Teraz możesz sobie sam obliczyć na ile razy wystarczy puszka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.