Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na nie wyczyszczone i mokre opony wleciała Mamba Shine i wytrzymała z błyskiem 400km a w ogóle to ok tysiaka  i to jedna warstwa, więc @kamykmm może akurat wypadek przy pracy?

A masz wersję zwykła czy Shine? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy nałożył mi swojego czasu GS Mambę matową, nie dojechała nawet do pierwszego "płukania" a co dopiero mycia, także osobiście nie jestem zwolennikiem tego produktu. Wcześniej korzystałem z SG:B2B oraz Endurance, ale nie podobał mi się efekt świecącej opony. Tymbardziej, że auto to raczej nudne daily z oponą 205/55/16 więc balon i wyglądało to trochę jakby samochód wyjechał od Mirka Handlarza który zamawia Plaka europaletami. Tenzi którego używam jest w mleczku, dużo łatwiej i szybciej się aplikuje, opona po aplikacji jest sucha a nie tłusta, a i dłonie wystarczy przetrzeć papierowym ręcznikiem i są czyste. Jutro umyje samochód to zrobię zdjęcie przed ponownym nałożeniem dressingu. W odcinku Nowickiego na YouTubie o dressingach ten produkt występuje, gdyby ktoś chciał obejrzeć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 15:41, kamykmm napisał:

bardzo zaciekawił mnie ten produkt, podoba mi się efekt satyny, ale zanim kupie bardzo interesuje mnie trwałość, wiec bede wdzieczny nawet za zdjecie kalkulatorem :) 

Opona po 3 płukaniach samą wodą. Nie myta żadną chemią.

trxqEtH.jpg

KbcK84x.jpg

I po nałożeniu dressingu:

F3UFBeS.jpg

AR5ptup.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, efekt nie jest spektakularny, gacie nie spadają, ale o taki efekt, jak na ostatnim zdjęciu czy na zdjęciu które wstawiłem parę postów wyżej mi osobiście chodziło :) . Na pierwszych zdjęciach widać jak dressing leżał na oponie tydzień i została tylko spłukana a umówmy się dość trudne warunki przeżyła. Także jeśli chodzi o właściwości hydrofobowe i zabezpieczenie jest mega duży plus :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nowickich kiedyś na fejsie trafiłem na post o tym Tenzi PR . I pokazywali koła po 4 tygodniach od aplikacji i naprawdę było widać ze coś siedzi :).Wiec może te dodatki krzemu naprawdę robią robotę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mój jeśli ktoś chce oponę o lekkim połysku polecam u mnie nr1 :D a mam porównanie z mambą i klasykiem brilance:D a do tego konkretnie przyciemnia plastik :D 

https://kosmetykaaut.pl/topic/10991-daniel-washington-tyre-dressing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,
Panowie do tej pory używałem Nielsen Brillance, który aplikowałem pędzelkiem. Byłem zadowolony z tego dressingu jednak męczyła mnie czasochłonna apliakcja. Wreszcie szybko się skończył bo przez pomyłkę rozcienczyłem go z wodą myśląc, że to apc (podobna butelka) :).
Następnie kupiłem Meguiar’s Hot Shine Tire Spray Trigger z którego jestem bardzo zadowolony, jeśli chodzi o trwałość i nablyszczenie opon. Jednak przez aplikację w spray produkt ten jest słabo wydajny bo flaszka 710ml kończy się po 2 miesiącach...
Czy Gyeon Q2 Tire jest lepszy jakościowo od tych dwóch a może inny, który dłużej będzie leżał na oponach?
Chodzi mi o porównanie żebym wiedział czego mogę oczekiwać...
Dzięki

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 31.10.2017 o 20:00, kolo100 napisał:

Czy Gyeon Q2 Tire jest lepszy jakościowo od tych dwóch a może inny, który dłużej będzie leżał na oponach?

Lepszy, nie lepszy = kwestia gustu.

Genialnie przyciemnia i pokrywa oponę. Testuję go już kilka tygodni.

https://kosmetykaaut.pl/topic/6573-gyeon-q2-tire/page/4/

Co do trwałości nie chcę się wypowiadać, bo dla mnie jak coś nie błyszczy to tego już nie ma.

Każdorazowe mycie i mocna chemia osłabi każdy dressing.

Ostatnio myłem opony SG PreWash. Po wyschnięciu opona miała przebłyski szarości.

Nie mniej jednak to świetny produkt. Pięknie pachnie i daje oponie niesamowity look.

Żeby sprawdzić jaką ma trwałość, musiałbym zrobić test 50-50 z innym dresingiem, ale nie lubię dzielić i kolorować opony w paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Domel :) ja myję opony tylko wodą i prewash shinny jak mam nałożony dressing...
Ale wydajniejszy chyba będzie od meqsa choćby dlatego, że nakłada się aplikatorem...
Z meqsa jestem zadowolony bo to jest szybka piłka, kilka strzalow i zrobione a look piękny :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, kolo100 napisał:

Z meqsa jestem zadowolony
 

jest wiele dobrych produktów na rynku.

Zacznij testować, jeden po drugim.

21081997_10154789318531524_2036230097_o.
21104203_10154789318756524_197837571_o.j
21104240_10154789318226524_1014888153_o.
21124927_10154789318586524_2015814404_o.

 

Ostatnio testowałem AngelWax Elixir. Rewelka. Szkoda ze praktycznie juz go nie można dostać w PL.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, kolo100 napisał:

Domel jest o wiele za dużo :) nie wiadomo na co się zdecydować, a dla testowania wszystkich to życia zabraknie :)

no to jak masz budżet i lubisz ten blask - kup Q2 Tire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na tym forum nie używał dressingu Duragloss 253? :shock: Jest to rewelacyjny produkt, bardzo wydajny, łatwy w aplikacji (nie takie lepkie mazidło, jak Endurance), ma więcej, niż akceptowalną trwałość i nie daje wieśniackiego połysku... :idea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duragloss 253 mogę porównać tylko z Meguiars Hot Shine Tire Gel  i  Meguiar's Endurance High Gloss. Jak dla mnie najlepszy z tych trzech produktów jeżeli chodzi o wygląd i trwałość i wydajność (daje wygląd nowej opony, mógłby być bardziej satynowy jak na mój gust). Nakładam aplikatorem gąbkowym dwie warstwy w odstępie 10 minutowym. Ja i żona mamy opony mamy opony bridgestone potenza s001 run flat i moja opinia dotyczy aplikacji środków na tych oponach umytych DG#701. Raz sąsiadowi z garażu obok nałożyłem na opony bieżnikowane umyte na myjni proszkiem to próbie na jednej oponie nie było prawie efektu a po Meguiars Hot Shine Tire Gel sąsiad był bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.