Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, pushkarev90 napisał:

brak alternatyw? :dontknow:

Jeśli ma być mat To mamba zwykła , jeśli lekki połysk i bardziej czarniejsza opona to mamba shine (ładnie siada na plastikach ;) ) . Zobacz sobie dział https://kosmetykaaut.pl/forum/212-dressingi-do-opon/

tam są przeprowadze testy obydwu produktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gesiu_15 napisał:

Jeśli ma być mat To mamba zwykła , jeśli lekki połysk i bardziej czarniejsza opona to mamba shine (ładnie siada na plastikach ;) ) . Zobacz sobie dział https://kosmetykaaut.pl/forum/212-dressingi-do-opon/

tam są przeprowadze testy obydwu produktów :)

a gyeona testowałeś? też fajny efekt, ale z tego co widzę ciężko z dostępnością, tak jak z Elixirem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj testowo położyłem na opony 3 produkty. Wrażenia jak poniżej

1 - SG B2B - gęsty płyn bliższy żelowi, łatwo się rozprowadza, daje duży połysk, czerń na dobrym poziomie

2 - SG Coco Tyre Booster - wodnisty płyn o zarąbistym zapachu kokosa, aplikowany padem gąbkowym (nalane trochę na pad i odczekanie do wsiąknięcia w pad), bardzo łatwe i równomierne rozprowadzenie, najmniejszy połysk z tej trójki, czerń na dobrym poziomie

3 - Megs Endurance - żelowata konsystencja, mam wrażenie że że trzeba go użyć 2 razy więcej niż produktów SG, połysk pomiędzy B2B a CTB, czerń na dobrym poziomie.

 

Dla mnie numero uno z tej trójki to SG CTB. Najfaniejszy efekt i najłatwiejsze w aplikacji. Zobaczymy jak będzie z trwałością. Wszystkie aplikowane na opony umyte chemią z myjni i ADBL APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

Daj znac czy jest sens kupić.

 

Na oponach znajomego leżał dłużej niż Endurance. Myślę że jest sens

41 minut temu, Gesiu_15 napisał:

@Strus masz jakieś zdjęcia ? :)

Mam chyba jedną ale nie oddaje stanu faktycznego :( Może potem coś zmontuję w tej kwestii

 

42 minuty temu, kursien napisał:

 a kładłeś je na mokrą oponę czy suchą? 

 

Na suchą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam te aplikatory od ADBL - zestaw kilkunastu sztuk (bodajże 20) za kilka złotych, jakość w porządku. 

Poniżej uzyskany efekt po aplikacji żelu Sonax Extreme - satynowa czerń, jak dla mnie optymalny efekt:

S4DdOsl.jpg

 

Wcześniej wymywanie ADBL Tyre&Rubber Cleaner 1:4 - położony za przykurzona oponę, środek pracuje od razu po kontakcie z gumą (widoczna brudna piana - dodatkowo później pomogłem mu szczotką) :

mn9tiVp.jpg

Po splukaniu opony kontrolnie użyłem ADBL-A jeszcze raz - jak widać, nie miał już nic do zbierania:

knihvBp.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
45 minut temu, vangsta napisał:

Również używam te aplikatory od ADBL - zestaw kilkunastu sztuk (bodajże 20) za kilka złotych, jakość w porządku. 

Poniżej uzyskany efekt po aplikacji żelu Sonax Extreme - satynowa czerń, jak dla mnie optymalny efekt:

Tam jest 10 szt. Tez ich używam i sa fajne. Po aplikacji gabeczke w worek i lezy. Jak z wytrzymaloscia sonaxa ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podobny problem z mambą shine? Po aplikacji i nawet dotarciu fibrą brudzi w postaci małych kropeczek błotnik i zderzaki po jeździe.

 

Ze zwykłą mambą tego nie miałem, na tych samych oponach sonax extreme też tak nie robił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś Tenzi Detailer opona plastik? Umyłem kiedyś opony przejechałem opony nim i po wyschnięciu nie było śladu. Ale pomyślałem że może go za skąpo użyłem bo pierwszy raz go używałem. Przy drugim myciu mocno wyszorowałem opony i użyłem gąbki do nałożenia i na przednich zadziałało a z tyłu nic, żadnego śladu. A wszystkie opony zimne ta sama ilość płynu tym samym umyte i wyszorowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mamby shine jest super. Ostatnio wyjechałem na parking wysypany żółtym piaskiem zmieszanym z ziemią, było świeżo po deszczu, wyjechałem robiąc duże koleiny, opony uwalone na maxa. Po 3 dniach mówię sobie zrobię test i umyłem je samą wodą pod dużym cisnieniem z węża i co? opony wyglądają lepiej niż u większości aut na parkingu pod cerfurem. Jestem bardzo zadowolony z tego dressingu.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.