Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Mi ADBL szybko umarł, ale zauważyłem, że dużo zależy od rodzaju gumy. U dziewczyny na Dębicach Passio siedzi 2x dłużej niż u mnie na ContiPremiumContact5. Opony tak samo przygotowane, jeżdzone mniej więcej podobnie, tak samo przygotowane APC i potem ADBL Tire and Rubber Cleanerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dalu napisał:

mam problem z endurance, efekt nałożenia szybko znika, może jest coś bardziej trwałego?

A jak przygotowałeś opony przed nałożeniem produktu? Kładłeś na suchą oponę? No i ile to jest krótko :) ? Dressing pół roku siedzieć nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fredi88 napisał:

A jak przygotowałeś opony przed nałożeniem produktu? Kładłeś na suchą oponę? No i ile to jest krótko :) ? Dressing pół roku siedzieć nie będzie.

wyszczotkowałem je wodą z APC - ExceDe Bulldozer APC, poczekałem aż wyschną i ogień...no tak pojęcie krótko jest niejednoznaczne, bo ktoś w tydzień zrobi 100km a ktoś inny 1000km...to napiszę inaczej...czy są specyfiki o zauważanie zwiększonej trwałości od endurance ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dalu - Gyeon Q2 Tire, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, SlickRims Slick Tyre Treatment. Te produkty ja stosuję i - wg mnie - trwałością przewyższają Endurance, który stoi na półce "w razie, jakby...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Sonaxa. Zaraz po nałożeniu faktycznie jest nienaturalny połysk, ale po odczekaniu paru godzin, na oponach pozostaje głębia czerni z lekkim satynowym połyskiem. Jeśli chodzi o trwałość to, to już zależy od warunków w jakich opony są eksploatowane. W moim przypadku taki efekt utrzymuje się około 3 tygodnie, z tym że codziennie robię kilkadziesiąt kilometrów po wiejskiej, zakurzonej drodze. W warunkach miejskich, myślę, że spokojnie miesiąc podobny efekt się utrzyma, być może nawet dłużej. A jeśli chodzi o kropelkowanie to utrzymuje się dłużej niż widoczny jest efekt.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2017 o 11:16, Tommymarine napisał:

Gyeon Tire polecam. Jeżeli chcemy uzyskać efekt bardziej błyszczący to nie przecieramy, efekt bardziej satynowy przecieramy po 10,15 minutach.

Rozumiem przecieramy zwykła mikrofibra a nie padem gąbkowym ? Jedna warstwa czy po odczekaniu nałożyć drugą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, nexx napisał:

Rozumiem przecieramy zwykła mikrofibra a nie padem gąbkowym ? Jedna warstwa czy po odczekaniu nałożyć drugą?

Ja czekam 10-15 minut i nakładam drugą warstwę. I jeżeli nie chcę bardzo błyszczących opon to przecieram fibrą, ale zwykle to zostawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.