Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, KUBA46 napisał:

@Bare Shine diesle sobie uzupełniają po części ten brak oleju ropą.

Zajechane diesle z zapchanym dpfem.

Raczej nie ma takich duzo bo na dluzsza miare tak nei da rady jezdzic.

 

Tak czy inaczej. Turbo benzyna jest spoko. Wszystko co ma turbo jest spoko 🙂 No i PB z bezpośrednim wtryskiem + sensowne przełożenia skrzyni (dzięki turbo) powodują już niższe spalanie i względny komfort w trasie przy wyprzedzaniu jak i ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie mojego kolejnego civica i jego "szybkiej" metamorfozy. Mam nasrane w czubie i każdą hondę muszę zrobić pod siebie. Z modów zewnętrznych pełen pakiet typer, tylne kierunki typer, nowa OEM lotka grand prix, h&r -30mm + nowe amortyzatory, dyfuzor home made, korekta lakieru. Będzie jeszcze jakaś 17/18".

 

@paperson może być? 😛

 

e55a60634d60.jpg

ecf3b9a620ee.jpg

 

4dd3b44e9571.jpg

 

576b40f4738e.jpg

 

fd06fe6330ab.jpg

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tazman Głównie szukałem vivid blue, tak jak miałem w EP, bo kolor sztossss, ale sam odpowiedziałeś. Starszy pan, ASO, do tego świeże LPG, wszystko Ori, także kolor spadł na drugi plan. On w słońcu ma super ziarno, no i kurła do brudu extra i wiadomo honda=lakier plastelina i tu nie widać mikrorys itp.

Ex Civic 

6a5f009c0e9b.jpg

Tutaj aby gleba, splitter, home made dyfuzor, felgi, lotka, rozpórki, cambery, korekta+ceramika i chyba tyle z zewnątrz 😛

 

Wcześniej miałem dosyć znane na forach ek Ferio, które miało sporo rarytasów z Japonii.

 

521cbc404b48.jpg

 

0502cbe819d9.jpg

 

A jeszcze wcześniej jeszcze kilka civicow 🙂

każda moja honda ma coś indywidualnego według mojej wizji i własnej roboty. W ufo planuje jeszcze splitter+ side skirtsy dorobić, ale to na spokojnie 😊

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to że robię to na codzień w pracy to w zyciu osobistym znudziło mi się wyprowadzanie ludzi z błędów. Dlatego jak słyszę ze o matko 3.0 ile to pali ile to ile tamto to wzruszam ramionami. Niech każdy myśli co tam chce 💪

#dieseleater

IMG_20200919_100020.jpg

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek 🙂 Cruze 1.4T 2012 rok. Mam go dopiero kilka dni, ale wydaje mi się że będę zadowolony, planuje go na około 3 lata. Pakiet stylistyczny robi robotę, szczególnie podobają mi się felgi. W oczy rzuca się świeżo malowany zderzak. Auto wymaga szerokiej opieki detailingowej, co mi się bardzo podoba, praca przy swoim to duża przyjemność. Warunki oświetlenia na foto skutecznie maskują liczne wady 🤐
Będę pracować przy nim na wiosnę, planuję też temat Wash&Wax - wyjdą fajne 50tki. Niby zwykły przedłużony kompakt, ale wyposażenie jest super: automat, tempomat, fajne audio, odpalanie na odległość z kluczyka. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony responsywnością układu kierowniczego. Wcześniej miałem megankę z 2000r, później jeździłem flotowym gołym Golfem VII - także dla mnie to duża róźnica.

 

Webp.net-resizeimage.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitekman nie chcę wywoływać gownoburzy ale cruze to jeden z bardziej plastikowych samochodów jakie znam. Wizualnie naprawdę nie głupi samochód, zwłaszcza właśnie sedan, ale wnętrze tragedia jak chodzi o materiały. Co do jazdy to dla mnie bezpłciowe auto dla dziadka. Oczywiście mówię o aucie na rynek europejski ale wątpię by w przypadku USA było inaczej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał82 napisał:

@Crasher  mnie też zabijają pytania po co mi tak duże auto i, że pewnie pali 20+. Już po prostu przytakuje. Nic nie muszę nikomu tłumaczyć ani udowadniać. Za stary chyba jestem 😀

U mnie to samo 2.0 tfsi, każdy ile pali, po co mi, szybko urywam rozmowę stwierdzeniem,  stać mnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Michał82 napisał:

@pitekman nie chcę wywoływać gownoburzy ale cruze to jeden z bardziej plastikowych samochodów jakie znam. Wizualnie naprawdę nie głupi samochód, zwłaszcza właśnie sedan, ale wnętrze tragedia jak chodzi o materiały. Co do jazdy to dla mnie bezpłciowe auto dla dziadka. Oczywiście mówię o aucie na rynek europejski ale wątpię by w przypadku USA było inaczej. 

Luzik 🙂
Plastik daje się we znaki szczególnie w silniku, szczególnie sławny zawór PCV i "upust powietrza" na pokrywie zaworów. Łatwo jest przez nieuwagę zniszczyć mocowania/okablowanie silnika podczas pracy. Co do wnętrza, jak mówiłem - dla mnie przepaść względem poprzednich aut. Kombinacja różnych drobiazgów - np. sterowanie tempomatem i audio z kierownicy powoduje, że jest funkcjonalny. 
Zdecydowałem się na Cruze, bo bardzo dużo jeździ ich tutaj na Uberze - znaczy że można na nich polegać. Dodatkowo, w Kanadzie system mandatów jest połączony z ubezpieczeniem - prawdopodobnie nigdy nie pojadę nim więcej niż 140kmh, więc operujemy w zakresie 60-110kmh. Wydaje mi się, że +50kmh to już formalnie przestępstwo. W tych prędkościach jest fajnie wyciszony (szczególnie w jeździe miejskiej). Jestem na etapie życia, w którym potrzebuje móc polegać na aucie, więc serce i emocje odchodzą na przyszłość. Jestem już biegły w ogłoszeniach Mustangów/Chargerów V8, za jakieś 5 lat będę mógł sobie na to pozwolić 🤠

Generalnie oceniając cokolwiek trzeba pamiętać, w jakich kryteriach się poruszamy. Porównanie ceny dolary - złotówki nie ma żadnego sensu, bo wartość pieniądza i zarobki są zupełnie inne. Myślę, że najbardziej obrazowo - gdybym został w Polsce to wziąłbym niedługo samochód pokroju nowej Fabii w leasingu. Także z takimi samochodami mogę go porównywać. Dla ciekawych, kosztował mnie 14k zł - natomiast tak jak mówię: To przeliczenie nie jest w ogóle miarodajne. Na polskie warunki to jest cena pokroju 6-8k zł.

img_20200917_144742.jpg

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KUBA46 napisał:

@pitekman auto dostosowane do możliwości budżetu i o to chodzi. Dla większości Polaków zachowanie nie do ogarnięcia 😅

Bardzo trafny wpis 🙂 

jak się zastanowiłem znam masę ludzi, zwłaszcza młodych, którzy ciułają, a potem kupują kilkunastoletni samochód na którego utrzymanie ich nie stać. Potem tylko narzekania ...  🙁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pietras napisał:

jak się zastanowiłem znam masę ludzi, zwłaszcza młodych, którzy ciułają, a potem kupują kilkunastoletni samochód na którego utrzymanie ich nie stać. Potem tylko narzekania ...  🙁

A powiedz coś takim o nowej Fabii lub Octavii w leasingu lub wynajmie długoterminowym... 😄 Ja koledze o poglądach takich jakie wspomniałeś wysłałem raz fajną Octavię na otomoto, to najpierw zapytał czy skończyłem, a potem powiedział, że to "typowe auta dla p0laszków" i się obraził. Już dwa miesiące nie gadamy. :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak czytam takie posty to aż mi się śmiać chce :)

Rozumiem ze jak ktoś kupi tv 65cai to tez żyje ponad stan bo wystarczy mu 35? :) co Wy ludziom do kieszeni zaglądajcie. Każdy bierze leasingi kredyty raty tak jak chce, jeden woli inwestować pieniądze a nie je mrozić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareme89 Wynajem długoterminowy to trochę inna sytuacja niż kupienie sobie dużego telewizora, choćbyś wziął go sobie na raty. Bo jak go spłacisz, to ten telewizor masz. Gorzej jak stracisz pracę i nie masz za co spłacać rat, ale wiadomo to nie duże kwoty. Jeżeli wynajem długoterminowy dla osób fizycznych to inwestycja, to chętnie posłucham jaka i jak to działa, bo ja w tym żadnego inwestowania nie widzę. Co do zaglądania ludziom do kieszeni, to zauważyłem tylko luźne spostrzeżenia, a nie jakieś konkretne przytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze jest dużo osób obecnie które maja bardzo różnorodne zarobki, nie tak jak kiedyś dużo osób pracowało i miało mniej więcej jeden poziom wypłaty przez x lat. Wynajem długoterminowy po pierwsze jest taki popularny bo dużo osób nie wykazuje swojego dochodu przez co nie dostaną klasycznego leasingu. Po drugie dużo moich znajomych ma np 30tys luźne które chce sobie przeznaczyć na jakaś przyjemność. Ta przyjemnością jest np poruszanie się autem X przez rok. On nie wie czy w następnym roku tez tyle zarobi żeby wziąć leasing i go spłacać np przez 4lata. Jeżeli ktoś jedzie na Malediwy to nikt od niego nie wymaga ze co roku ma jeździć na takie wakacje tylko jak pojedzie do Turcji to tez będzie ok. Tak samo trzeba traktować auta. U nas przywiązanie do aut jest ogromne. Ogólnie do posiadania wszystkiego na własność. Na zachodzie wynajmowanie mieszkań domów przez osoby zarabiające duże pieniądze jest normalne. U nas będą taka osobę nazywać idiota. Czasy się zmieniła i pracowanie na jednej stawce w jednej formie przez 30 lat nie będzie już realne.


Co do inwestowani chodziło mi o to se jak ktoś ma 200tys na auto w gotowce to woli czasami wydać 15k na wynajem przez rok a za pozostałe pieniądze tak popracować ze ten najem wyjdzie go za darmo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dareme89 napisał:

dużo moich znajomych ma np 30tys luźne które chce sobie przeznaczyć na jakaś przyjemność. Ta przyjemnością jest np poruszanie się autem X przez rok. On nie wie czy w następnym roku tez tyle zarobi żeby wziąć leasing i go spłacać np przez 4lata.

Skoro na zachodzie istnieje szansa że za posiadanie wszystkiego na własność ktoś nazwie Cię idiotą, to dla mnie zawartość powyższa która zacytowałem to czysty idiotyzm 😂 Skoro mam 200k in cash kupuje samochód z drugiej ręki albo z salonu tylko używany za niższą kwotę żeby nie stracić na tym za dużo i mieć pełną historię serwisową z aso, użytkuje pojazd przez rok i myślę że napewno wyjdzie mnie taniej użytkowanie tego samochodu przez rok niż 30 tyś. Po roku pojazd sprzedaje za nie wielką różnicą bo w rok dużo nie straci i wychodzi mi na to że nie muszę na to ani pracować ani płacić najmu 😁 Jedyny minus wtedy to koszt ubezpieczenia które wydaje mi się i tak korzystniejszym wariantem (nawet jak jeszcze do tego dorzuce jakis serwis). Zwłaszcza ze jak ktoś "nie wie czy on za rok zarobi" to jest to wlasnie czysta definicja "zesram sie ale się postawie". Nigdy ponad stan 😛 To jest tylko moje zdanie. Zarobki są zróżnicowane i każdy robi sobie jak mu się podoba. Who cares. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.