Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

663600 Ale ja nie mówię o "chemii" przed cleanerem tylko po lub nawet po wosku. Np. Black hole jakbym chciał położyć no to chyba właśnie na wosk na takie "odświeżenie" co dwa tygodnie. Mam rację czy nie? :-)
663604 nie.....black hole na wosk ? na odwrót jak już. Black hole sam w sobie nie jest zabezpieczeniem ani woskiem wiec jaki sens go kłaść na zabezpieczone auto ? jak go wetrzesz w lakier to zetrzesz wosk. Do odświeżania wosku służą woski w sprayu, bo kłaść glaze na wosk to nonsens

 

Naprawdę mało poczytałeś [ref]stawek[/ref]. Po cleanerze można ewentualnie zastosować glaze np. black hole przed woskiem, ale on (glaze) osłabi trwałość docelowego wosku i wracasz do punktu wyjścia czyli woskowania co "dwa tygodnie"...

Zrób tak jak pisze [ref]W1Michal[/ref], cleaner -> wosk i potem w trakcie używania auta po myciu stosuj QD albo QW. Tyle nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dejwid92, W1Michal dziękuję za pomoc. To w takim razie może i będę upierdliwy ale kiedy takiego black hola się stosuje skoro po woskowaniu jak i przed nie jest zalecany?

 

Ps. Można glinkować plastiki (progi, listwy w drzwiach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejwid92, W1Michal dziękuję za pomoc. To w takim razie może i będę upierdliwy ale kiedy takiego black hola się stosuje skoro po woskowaniu jak i przed nie jest zalecany?

 

Ps. Można glinkować plastiki (progi, listwy w drzwiach)?

Stosuje się go przed woskowaniem - koledzy napisali Ci to wyżej. Tylko, że to glaze, więc może/będzie osłabiać trwałość wosku. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś środki do mycia chłodni samochodowej? Woże mięso i bardzo tym śmierdzi. Coś do odświeżenia zapachu? Posiadam PA opryskiwacz i karcher

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś środki do mycia chłodni samochodowej? Woże mięso i bardzo tym śmierdzi. Coś do odświeżenia zapachu? Posiadam PA opryskiwacz i karcher

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Wstaw wiadro kawy w ziarnach na weekend, powinno wyciągnąć zapach. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk nie masz wosku na lakierze to zamiast QW połóż normalny wosk a QW używaj po kolejenych myciach dla podtrzymania efektu. A jesli nie wiadomo co było wcześniej na lakierze to dla pewności że wosk poleży po myciu i glinkowaniu (bo o tym zapomniałeś) zastosuj cleanera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zbieram się do korekty lakieru Z168 na Oplu Signum z 05r.

Maszyna jaką kupiłem to da bass polskahttps://www.basspolska.com/polerka-samochodowa-dual-action-z-trzema-dyskami-polerskimi.html

Lakier jest w stanie średnim (nie ma głębszych rys, ale peło swirli widocznych w pełnym słońcu).

Pasty jakie posiadam to Menzerna Heavy Cut 1000, Menzerna 3w1 i UC Megsa.

Sporo czytałem na forum i większość forumowiczów poleca zestaw #101 i #205 od megsa lub Koch heavy cut + koch antihologramm.

Czy warto w moim przypadku kupić od kocha pastę tnącą czy ta od menzerny wystarczy ? (Z megsem się narazie wstrzymam bo nie potrzebuje większej butli za prawie 2stówki).

Sprawa druga - jakie pady do polerki DA pod w/w pasty? (sporo czytałem o tym, ale zaczynam się w tym gubić).

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chcę dać QW żeby było bez glinkowania tylko trochę wygląd poprawić

Za bardzo nie mam czasu i umiejętności bo jednak z glinka i nałożeniem normalnego wosku jest trochę roboty

 

Jak nie oczyścisz lakieru to trochę bez sensu mazać po nim potem fibrami. Jeśli deironizujesz i desmołujesz :) to odpuszczenie sobie glinki jest co najmniej nie na miejscu. Zrób raz, połóż sobie Fusso coat i do wiosny da radę jak pacniesz potem QW po myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chcę dać QW żeby było bez glinkowania tylko trochę wygląd poprawić

Za bardzo nie mam czasu i umiejętności bo jednak z glinka i nałożeniem normalnego wosku jest trochę roboty

 

Jak nie oczyścisz lakieru to trochę bez sensu mazać po nim potem fibrami. Jeśli deironizujesz i desmołujesz :) to odpuszczenie sobie glinki jest co najmniej nie na miejscu. Zrób raz, połóż sobie Fusso coat i do wiosny da radę jak pacniesz potem QW po myciu

 

Na pewno masz rację tylko to dodatkowe koszty na wosk, clener, pewnie jakieś aplikatory no i dużo więcej pracy ale zastanowię się nad tym jeszcze.

Dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk, kup na forumowej giełdzie. Można trafić końcówki za grosze. Cleaner też. Do aplikacji wosku aplikator K2 chyba dosłownie kilka złotych i miękka fibra do dotarcia. Przy odrobinie szczęści na giełdzie kupisz to wszystko za 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.prickbort i spłukanie

2.vampire liquid i spłukanie

3.umycie na myjni bezdotykowej i do domu

4.umycie na dwa wiadra

5. glinka

6.cleaner

7. Wosk

Tak to powinno wyglądać ? :)

1 i 2 -> pod warunkiem, że nie jest mocno zabrudzone. Inaczej wpierw piana. I zarówno vampir jak i prickbort lepiej działają na suchym aucie, więc osuszenie przed tym. Glinka po prewashu, a po glince mycie na 2 wiadra, żeby zebrać to, co glinka mogła odlepić i pozostawić 'leżące'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.