Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, zakupilem wosk Angelwax Bodywax i jestem bardzo zadowolony. Chcialem dokupic do zestawu Qd i cleaner tego samego producenta. Moze ktos podpowiedziec jaki zapach ma cleaner angelwax perfect polish i jak wyglada praca z nim porownujac np. do Prima Amigo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zakupilem wosk Angelwax Bodywax i jestem bardzo zadowolony. Chcialem dokupic do zestawu Qd i cleaner tego samego producenta. Moze ktos podpowiedziec jaki zapach ma cleaner angelwax perfect polish i jak wyglada praca z nim porownujac np. do Prima Amigo?

 

 

na zapach to sie nie nastawiaj bo on nie pachnie ale super maskuje drobne ryski, jest przy tym lekko ścierny i ogolnie praca z nim jest super. Porównania do Amigo nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję jakiegoś produktu do wspomagania suszenia auta (przed wycieraniem). Co się nada do tego celu?

 

CarChem Rinse Aid :good:

 

Podziękował. Jeszcze dopytam czy po naniesieniu produktu mam po chwili spłukać myjką czy bezpośrednio po naniesieniu osuszyć fluffym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie korektę i mam pytania:

 

1. Czasami pasta pyli. Za długo pracuje z nia, czy za niskie obroty? A może jescze coś innego zle robie?

2. Mam problem żeby domyć pastę IPA. Musze używać bardzo dużo IPY i jeszcze kilka przejazdów. Słabo wypracowana?

3. Ile przejazdów robić? Gdzieś czytam, że wystarczy ok 10, w innym miejscu 18. Pracuje ma Menzernie.

 

Pozbyłem się rysek, ale na czarnym lakierze nie ma WOW! Ostatnia pasta to SF3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładałem niecałe 2 miesiące temu FK1000p na DG652, i na całym aucie mega kropelkuje i odpycha wode tak od polowy drzwi do progow jakby go nie bylo, auto od tego czasu myte z 4x i to tylko po brudzie z deszczczu i do tego zawsze qd. Czy czas jaki lezy brud na aucie ma wplyw na wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wyczyścić i wywoskować swój samochód.

Zakupiłem następujące graty:

Szampon

Glinkę

Quick detailer

Wosk

 

1.Do ww zestawu potrzebuję jeszcze cleanera tak?( z grubsza).

2. Znajomy zbił mnie z tropu ponieważ powiedział że po glince samochód pozbędzie się blasku bo zostaną zmyte wszystkie woski i będzie potrzbne nakładanie 2 razy wosku żeby lakier odświeżyć (??).

 

Czy sam proces można streścić w taki sposób:

1.Mycie

2.Czyszczenie preparatem typu "tar remover"

3. Glinka

4.Cleaner/pre-wax

5.Wax

 

Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrzebujesz cleanera. Glinka ma za zadanie oczyścić lakier z syfu, ale też nie glinkujesz przed każdym woskowaniem - zwróć uwagę że jest różna agresywność glinek, cobyś nie narobił sobie bałaganu. A wosk warstwujesz pod kątem żywotności a nie dlatego, że glinka była w użyciu.

 

Odnośnie do procesu mycia: viewtopic.php?p=664092#p664092

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co czego :)

 

Liquid jest słabszy delikatnie, idealny do regularnego mycia plus stosownia na karoserii. Zwykły vampire mocniejszy, za to bardziej gesty i karoserii trochę ciężej z nim pracować. Do tego liquid wychodzi bardziej ekonomicznie

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z nałożoną roczną powłoką Gtechniq Crystal Serum no i wiadomo- chciałbym aby jak najdłużej siedział. EXO nie chcę brać bo na razie mam inne potrzeby, jedynie co posiadam z ciekawszych rzeczy to C2v3 ale myślałem o TAC System : QUARTZ.MAX 500ML - SiO2 W SPRAY-U lub CAR PRO RELOAD. Szukałem w showcarshine MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray który testują chłopaki ale coś mi nie poszło.

Więc który specyfik się nada do konserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho

Panowie, poszukuję jakiegoś produktu do wspomagania suszenia auta (przed wycieraniem). Co się nada do tego celu?

 

CarChem Rinse Aid :good:

 

Podziękował. Jeszcze dopytam czy po naniesieniu produktu mam po chwili spłukać myjką czy bezpośrednio po naniesieniu osuszyć fluffym?

Unique też w ofercie ma

Panowie, poszukuję jakiegoś produktu do wspomagania suszenia auta (przed wycieraniem). Co się nada do tego celu?

 

CarChem Rinse Aid :good:

 

Podziękował. Jeszcze dopytam czy po naniesieniu produktu mam po chwili spłukać myjką czy bezpośrednio po naniesieniu osuszyć fluffym?

Unique ir

Panowie, poszukuję jakiegoś produktu do wspomagania suszenia auta (przed wycieraniem). Co się nada do tego celu?

 

CarChem Rinse Aid :good:

 

Podziękował. Jeszcze dopytam czy po naniesieniu produktu mam po chwili spłukać myjką czy bezpośrednio po naniesieniu osuszyć fluffym?

Unique iris też podobno jest ok, ale sam nie używałem.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co czego :)

 

Liquid jest słabszy delikatnie, idealny do regularnego mycia plus stosownia na karoserii. Zwykły vampire mocniejszy, za to bardziej gesty i karoserii trochę ciężej z nim pracować. Do tego liquid wychodzi bardziej ekonomicznie

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Poszukuje czegos do regularnego stosowania na karoserie i kola.

 

Wysłane z mojego Galaxy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.