Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chcę się wypowiadać na temat ceny i jakości, mam nadzieję że kolega jest zapaleniec i robi z przyjemności coby ładniejsze auta jeździły w okolicy, ale jeśli promuje się takimi fotami, to daleko nie zajedzie.

 

Nic na nich nie widać. Może na ostatnim bok auta prezentuje sobą coś, jakby się mocno wczuć i wysilić. To jakiś cień refleksu widać ;)

A oprócz tego to audi jak z giełdy zdjęcia jak z bazaru niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty kiepskie to fakt, takie coś to mozna zrobić kładąc AIO na lakier i popryskać woskiem w sprayu i efekt nie bedzie odbiegał od tego co na fotach, Niech po ciemku latarką ledową poświeci i pstryknie foty :-] chodzi o ujęcie auta a nie o to czy telefonem czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mój post nie miał w zamyśle pejoratywnego wydźwięku. Poprostu foty straszne.

 

Sam skłaniam się w stronę darmowych projektów zajawkowych bo ludzie wokół mnie to: biedni, którzy kupili samochody dla bogatych i teraz szukają kto im tanio a dobrze je wypoleruje. A nie na tym polega detailing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w profesjnalnym zakaldzie 3500 netto z powloka ceramiczna. wszyscy zaczeli krytykowac , a nikt nic nie dorzdzial konkretnego skoro efekt wedlug was miznerny i da sie go uzyskac jak to ktos napisal przy uzyciu kosmetykow to moze by rozwinac ta mysl i sam bym to ogarnał ?? dodam ze lakier jest raczej porysowany przod i maska od piachu lusterka to samo wiec a jesli mial bym robic to sam polerka mechaniczna odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kładłem ostatnio kwarc z tenzi na auto po korekcie. auto po korekcie umyte z past pianą, umyte neutralnym (tutaj wiem chyba powinien wjechać płyn do naczyń żeby jeszcze bardziej odtłuścić ) później osuszone, finish na miekkiej, odtłuszczone zmywaczem, starłem nadmiar powłoki po odpowiednim czasie, i następnie do polerowałem mikrofibrą niestety miałem problem bo powstają mazy, smugi,jakby ciągle tłuste.. czego to wina ? z racji czasu kładziona pierwsza warstwa ok 19:00 godziny, nie mogłem za cholere ściągnąć smug.. różne inne firby i nic.. ktoś się spotkał z takim czymś, podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w profesjnalnym zakaldzie 3500 netto z powloka ceramiczna. wszyscy zaczeli krytykowac , a nikt nic nie dorzdzial konkretnego skoro efekt wedlug was miznerny i da sie go uzyskac jak to ktos napisal przy uzyciu kosmetykow to moze by rozwinac ta mysl i sam bym to ogarnał ?? dodam ze lakier jest raczej porysowany przod i maska od piachu lusterka to samo wiec a jesli mial bym robic to sam polerka mechaniczna odpada

 

 

tyle że ta powłoka ceramiczna to jest zupełnie co innego niż to co ten twój ziomal kladzie na koniec, stąd pewnie cena. Poczytaj o środkach AIO, wszystko jest na forum. Pewny jesteś że ci potrzebna od razu powłoka ceramiczna ? piszesz o pełnym detailingu auta za 400 zł potem wyjezdzasz z ceramiką więc dwa rózne bieguny. Dobry wosk ci nie starczy po korekcie ? popytaj w dobrych firmach ile kosztuje korekta i odpuść sobie ceramike bo jakbyś miał hajs na to to byś nas tu nie pytał tylko by fura stała już w studio gdzieś, wtedy zapłacisz nie 3500 netto a połowe tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie skompletowałem zestaw kosmetyków, żeby po raz pierwszy zająć się autem, ale jeszcze kilka szybkich pytań.

 

1. Kupiłem samochód i nie wiem czy obecnie jest on czymś nawoskowany, lub czy posiada jakąś inną powlokę ochronną na lakierze. Planuje przejść cały proces łącznie z korektą lakieru. Załóżmy, że na lakierze obecnie znajduje się jakiś wosk. W którym momencie zostaje on usunięty? Załóżmy, że piana i szampon, go nie ruszą, czy Prickbort, lub ADBL Vampire ruszają stary wosk? Może glinka? Czy dopiero etap polerki? Ewentualnie czy można do piany dolać trochę APC do pierwszego mycia? On chyba ruszy/osłabi stary wosk?

 

2. Jeżeli już będę miał ogarnięte auto (dekontaminacja, korekta lakieru, ipa, cleaner, wosk) to czy przy kolejnych myciach używam tylko pianę i potem szampon, czy smiało mogę lać na wosk Prickbort i ADBL Vampire? Po myciu na nawoskowane auto stosujemy jakiś quick detailer?

 

Wosk jaki planuje to Finish Kare Hi Temp 1000 na lakier i felgi, szampon Shiny Garage Strawberry Car Shampoo, a piana Time to Shine Snow White

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zbieram się do korekty lakieru Z168 na Oplu Signum z 05r.

Maszyna jaką kupiłem to da bass polskahttps://www.basspolska.com/polerka-samochodowa-dual-action-z-trzema-dyskami-polerskimi.html

Lakier jest w stanie średnim (nie ma głębszych rys, ale peło swirli widocznych w pełnym słońcu).

Pasty jakie posiadam to Menzerna Heavy Cut 1000, Menzerna 3w1 i UC Megsa.

Sporo czytałem na forum i większość forumowiczów poleca zestaw #101 i #205 od megsa lub Koch heavy cut + koch antihologramm.

Czy warto w moim przypadku kupić od kocha pastę tnącą czy ta od menzerny wystarczy ? (Z megsem się narazie wstrzymam bo nie potrzebuje większej butli za prawie 2stówki).

Sprawa druga - jakie pady do polerki DA pod w/w pasty? (sporo czytałem o tym, ale zaczynam się w tym gubić).

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

 

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy mając zabezpieczone auto myjecie czasem na bezdotyku? Czy programem proszek/mycie cz tylko spłukiwanie wodą i demineralizowaną ? Czy mycie programem mycia na myjni wpływa na wosk czy co tam jest aktualnie?

 

Zwykle robię sobie w pianownicę 2l piany na drogę ale czasem fajnie byłoby po prostu przejeżdżając spłukać auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glince IPA i dalej już zabezpieczenie?

 

Czy do zmycia wszystkiego z auta mieszanka aktywnej piany k2 sambo + 2-3% tenzi truck wystarczy? Chciałbym domyć do lakieru przed korektą. Do zdjęcia jest morning dev i pewnie jakieś resztki z myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Menzernę FG500 i SF4000, pacjent to Fiat Bravo II ze średnio zniszczonym lakierem - dużo drobnych rysek jak po jakimś pyle (poprzedni właściciel miał firmę budowlaną, więc mogło coś się sypać). Potrzebuję do tego dokupić PF2500 czy np UC na średnim padzie wystarczy pomiędzy?

 

Z góry dziękuję na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.