Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

planuje nawoskować nadwozie woskiem naturalnym Meguiar's no.16 a profile drzwi, ranty, klapę bagażnika która ma nierówny kształt i ogólnie miejsca do których dotarcie woskiem twardym jest trudne potraktować woskiem syntetycznym w płynie Meguiar's Quick Wax. Wosk syntetyczny na profile drzwi bedzie nakładany około 40h pózniej niż Meguiars no.16. Czy wosk syntetyczny gdyby gdzieś poleciał na powierzchnie już nawoskowaną (Meguiar's no.16) nie wyrządzi jej żadnej krzywdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje nawoskować nadwozie woskiem naturalnym Meguiar's no.16 a profile drzwi, ranty, klapę bagażnika która ma nierówny kształt i ogólnie miejsca do których dotarcie woskiem twardym jest trudne potraktować woskiem syntetycznym w płynie Meguiar's Quick Wax. Wosk syntetyczny na profile drzwi bedzie nakładany około 40h pózniej niż Meguiars no.16. Czy wosk syntetyczny gdyby gdzieś poleciał na powierzchnie już nawoskowaną (Meguiar's no.16) nie wyrządzi jej żadnej krzywdy?

 

bez obaw, żadnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kojarzy po południowo-zachodniej części Warszawy -> Ursus, Włochy, Piastów, Pruszków, Brwinów, Milanówek, Grodzisk myjnię automatyczną bezdotykową? Nie mogę takiego cuda znaleźć przez Google, w USA byłem na takiej z 8 lat temu, szukam takiej u nas, same Karchery tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wosk/detailer w sprayu do ciemnych lakierów, mocno przyciemniający lakier. Morning Dew, Beads Spray, QD+ od PB przetestowane - dla mnie słaby efekt. W ostateczności wosk w standardowej postaci...

 

A P40 od CG?

Ewentualnie Synthetic Spray Wax od Megs-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zakupić zestaw do testów/nauki polerowania maszynowego polerką obrotową (będę to robił na starych elementach pochodzących z różnych aut), czy taki zestaw past/gąbek będzie odpowiedni: Fg400, Pf2500, Sf4000; pady 3M(150mm): zielony, żółty, niebieski, czarny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zakupić zestaw do testów/nauki polerowania maszynowego polerką obrotową (będę to robił na starych elementach pochodzących z różnych aut), czy taki zestaw past/gąbek będzie odpowiedni: Fg400, Pf2500, Sf4000; pady 3M(150mm): zielony, żółty, niebieski, czarny??

Lepsze sa pady 135 mm. Wygodniej się na nich pracuje

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zakupić zestaw do testów/nauki polerowania maszynowego polerką obrotową (będę to robił na starych elementach pochodzących z różnych aut), czy taki zestaw past/gąbek będzie odpowiedni: Fg400, Pf2500, Sf4000; pady 3M(150mm): zielony, żółty, niebieski, czarny??

dokładnie zacznij od padów 135mm ;) dodałbym jeszcze do nauki futro i cięcie gwarantowane :good:

wiele sklepów ma fajne zestawy z pastami Menzerna oraz padami różnych marek, u nas też mamy zestaw z padami Royal Pads :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pady chciałem 3M ponieważ firma, w której pracuje handluje tym towarem i taniej nigdzie ich nie dostanę.. i na stanie mamy 150 albo 75.. no ale skoro 135 będą lepsze to poszukam takich.. ale generalnie zestaw (pomijając wielkość padów) jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pady chciałem 3M ponieważ firma, w której pracuje handluje tym towarem i taniej nigdzie ich nie dostanę.. i na stanie mamy 150 albo 75.. no ale skoro 135 będą lepsze to poszukam takich.. ale generalnie zestaw (pomijając wielkość padów) jest ok?

75 mm też się przydadzą na miejca o małych powierzchniach. Np slupki drzwidrzwi

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 mm też się przydadzą na miejca o małych powierzchniach. Np slupki drzwidrzwi

 

 

to wiem :D na razie jak napisałem, ma być to zestaw na początek, do "nauczenia się" na luźno leżących elementach wytarganych z lakierni brata :mrgreen: docelowo (tak za rok myslę ;) ) zestaw się powiększy na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadwozie nowoskowane Meguiars#16 (to jest wosk naturalny czy hybryda?) czy po umyciu samochodu (zwykłe ręczne mycie szamponem nie usuwającym wosku) można na lakier nałożyć Meguiars Ultimate Qucik Wax? czy lepiej skorzystać z jakiegoś Qucik Detailera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie uzywać UQW wzmocni leżący na aucie wosk a praca z tym produktem jest naprawde łatwa i przyjemna. Co do tego jakiego rodzaju to wosk, to rzeczywiscie nie ma na stronie nic napisane, ja bym sklanial sie jednak w kierunku tego ,ze to hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem qucik detailer może być stosowany na lekko brudne auto w celu szybkiego odświeżenia np. mamy odpicowane auto na zlot. jedziemy i wiadomo po drodze coś kurzu siądzie i wtedy psikamy Quick Detailerem i cieszymy się pięknym wyglądem. Ale w przypadku większości użytkowników (gdzie priorytetem jest ochrona lakieru niż efektowny wygląd) do odświeżenia lakieru bardziej skłaniałbym się do Qucik Wax.Po umyciu i wysuszeniu gdy auto jest czyste w celu "polepszenia" ochrony lakieru (na którym jest wosk) wychodzi że lepiej nałożyc Quick Wax niż Quick Detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.