Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak umyć tylną szybę w samochodzie od środka :/ ? 4-drzwiowy sedan, brak dzielonej kanapy, dojście tragiczne... Mam glass cleanera od SG, wziąłem czystą mikrofibre ale narobiłem tyle smug, że aż strach w lusterko patrzeć :D Pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten glass cleaner od SG się nie nada? :P Może to najpierw wstępnie umyć a dopiero potem glass cleanera?

 

spróbuj różnymi mikrofibrami, niektóre lubią mazać ;) mi najlepiej podchodzi mikrofibra 200gsm z malutkimi włóknami ;) co prawda to prawda Glass Polish jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy jeżeli używam fibry do jakiegoś wosku z tesco "wosk na mokro " , to mogę jej użyć do QD morning dew, to nic z woskiem się nie stanie z tym nałożonym na auto ?

Czy po prostu mogę tej fibry używać do tego wosku na morko ido QD ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi944, ja robię tak ze jak jakas dobre używam do wosku to tylko do wosku a inna do QD ;)

Ale z woskiem nie powinno sie nic dziać bo QD wspomagasz jego "trwałość"

 

no w sumie wok na mokro nie powinien zaszkodzić woskowi na aucie mimo że jest z marketu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam do kazdego celu osobnej.po.kazdym uzyciu plukam w wiadrze z odrobina apc lub ludwika.w dino duza puszysta fibra firmy pucus kosztuje 8 zl wiec nie majatek.mam 3.osuszanie,qd i wosk.na szyby i felgi mam starsze mniejsze.do szyb od wewnatrz tez mam osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czym okleic uszczelki itp. przed działaniem z UC . czy moze byc to tasma malarska ? nie zostawi kleju na uszczelkach / lakierze ?

 

biedy nie narobi, ale może się odklejać na brzegach jak taśma kijowa albo uszczelki czymś do uszczelek pociągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zwykła taśmą to ja bym uważał :song: jest wiele firm, które produkują takie taśmy i niestety taśma malarska taśmie nierówna, stąd lepiej dołożyć 7-8zł i kupić chociażby Blue Dolphina 25mm :good: byłem świadkiem jak pseudo lakiernikowi zwykłe papierówki narobiły dodatkowej roboty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten glass cleaner od SG się nie nada? :P Może to najpierw wstępnie umyć a dopiero potem glass cleanera?

 

spróbuj różnymi mikrofibrami, niektóre lubią mazać ;) mi najlepiej podchodzi mikrofibra 200gsm z malutkimi włóknami ;) co prawda to prawda Glass Polish jest :good:

 

A AG CGP czym nakładać? fibra, aplikator z bawełny czy może tricolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten glass cleaner od SG się nie nada? :P Może to najpierw wstępnie umyć a dopiero potem glass cleanera?

 

spróbuj różnymi mikrofibrami, niektóre lubią mazać ;) mi najlepiej podchodzi mikrofibra 200gsm z malutkimi włóknami ;) co prawda to prawda Glass Polish jest :good:

 

A AG CGP czym nakładać? fibra, aplikator z bawełny czy może tricolor?

mi najlepiej idzie z aplikatorem typu mikrofibra/bawełna :)

Rryba najlepiej okrężne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przymierzam się do pierwszego poprawnego mycia auta, natknęło mnie dziś... Stąd pytanie:

 

1. Na nienagrzane auto i suche PA + Aktywna piana, nakładamy od dołu odczekujemy aż zleci

2. Płuczemy karcher pod ciśnieniem

3. Mycie rękawicą i szamponem i tu pytanie mam dwa wiadra 12l i w jednym woda w drugim woda + sampon, woda ma być zimna czy ciepła, gg ma być w tym wiadrze do płukania czy w tym co jest szampon? Szampon trzeba jakoś spienić? Widziałem na filmikach jak ludzie karcher leją wodę do wiadra z szamponem...

4. Płukanie karcher pod ciśnieniem

5. Suszenie Fluffy

 

Zgadza się wszystko? Proszę nie piszcie o glinkowaniu, wosku itp... Póki co chcę zrobić podstawowe mycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azsryel, przed pianowaniem możesz psiknąć czymś na smołę i opiłki metalowe, jeśli masz jedno GG to pakujesz go do wiadra z wodą do płukania, woda może być zimna, ale przyjemniej myć w ciepłej :mrgreen: Szampon spieni się przeważnie jeśli już lejesz wodę do wiadra, ale możesz spienić karcherem albo z węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.