Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zna ktoś jakiś magiczny środek, który spowoduje, że nie będą zostawać ślady po wodzie na czarnym lakierze, po opłukaniu na bezdotyku? Gyeon wetcoat czy coś podobnego może w jakikolwiek sposób pomóc?

 

Prawdopodobnie najtańszym i najskuteczniejszym (choć nie magicznym) będzie osuszyć lakier odpowiednim do tego celu ręcznikiem. Jednak po bezdotyku ręcznik nadawał się będzie do prania (wiadomo, jak skuteczne jest mycie/płukanie na myjni bezdotykowej). Ewentualnie można prosto z myjki wyskoczyć na 2-3 km odcinek i przejechać go z prędkością 80-100 km/h. Auto samo się osuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników: Czy Espuma G202 to to samo co Autosmart G101? Kolor mają taki sam. Espuma pachnie podobnie jak Nielsen Cyclone, Autosmart - nie wiem...

W internecie i na DW można do czytać się całkowicie sprzecznych opinii :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którym programem spłukujesz?

Oczywiście używam tego ostatniego "Nabłyszczanie" czy jakoś tak (woda demineralizowana - niby).

Zna ktoś jakiś magiczny środek, który spowoduje, że nie będą zostawać ślady po wodzie na czarnym lakierze, po opłukaniu na bezdotyku? Gyeon wetcoat czy coś podobnego może w jakikolwiek sposób pomóc?

Prawdopodobnie najtańszym i najskuteczniejszym (choć nie magicznym) będzie osuszyć lakier odpowiednim do tego celu ręcznikiem. Jednak po bezdotyku ręcznik nadawał się będzie do prania (wiadomo, jak skuteczne jest mycie/płukanie na myjni bezdotykowej). Ewentualnie można prosto z myjki wyskoczyć na 2-3 km odcinek i przejechać go z prędkością 80-100 km/h. Auto samo się osuszy.

Ja zawsze robie tak jak pisze Eidos71 oplukanie i ciach szybsza trasa. Chociaż skuteczność tej metody jest wyższa jeżeli czymś auto jest zabezpieczone. Chociażby takim WetCoatem który pomoże odprowadzić tą wode z karoserii.

Czytałem, że nie powinno się wycierać samochodu umytego tylko bezdotykiem, bo brud który został będzie robił ryski ;)

 

Co do metody suszenia jazdą - właśnie taką stosuję, aczkolwiek nie jest dla mnie idealna - 90% wody znika, ale zostaje woda w różnych zakamarkach z których później wypływa i na tylnym zderzaku, który nie jest owiewany powietrzem. Niestety po takiej przejażdżce, te krople łapią już kurz i zostawiają ślady.

 

Oczywiście samochód jest systematycznie zabezpieczany - aktualnie FK1000. Chyba muszę się po prostu pogodzić z kroplami, jak nie ma czasu na mycie rękawicą i QD :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Po raz kolejny potrzebuję Waszej pomocy. Zrobiłem polerkę kloszy i nadszedł czas na odnowienie skórzanych foteli w moim samochodzie i samochodzie siostry. Prosiłbym o poradę jakie dobrać środki do odnowy oraz jakie kupić środki do impregnacji i pielęgnacji foteli, żeby efekt utrzymał się jak najdłużej i skóra nie pękała.

 

Fotel kierowcy, samochód Mercedes-Benz CLK W209 (może to ma jakieś znaczenie)

 

th_fotel%20kierowcy%201.jpg

th_fotel%20kierowcy%202.jpg

th_fotel%20kierowcy%203.jpg

th_fotel%20kierowcy%204.jpg

th_fotel%20kierowcy%205.jpg

th_fotel%20kierowcy%206.jpg

th_fotel%20kierowcy%207.jpg

th_fotel%20kierowcy%208.jpg

th_fotel%20kierowcy%209.jpg

th_fotel%20kierowcy%2010.jpg

th_fotel%20kierowcy%2011.jpg

 

Fotel pasażera

 

th_fotel%20pasaera%201.jpg

th_fotel%20pasaera%202.jpg

th_fotel%20pasaera%203.jpg

 

Dziura w boczku i rysa na skórze koło podajnika pasa

 

th_boczek.jpg

 

 

Fotel kierowcy w samochodzie siostry - Mercedes-Benz W211

Siostra narzeka, że robią się jej rysy na fotelach i chce je jakoś zabezpieczyć (zdjęcie 1). No i pojawiają się drobne odkształcenia (zdjęcia 2 i 3).

 

th_fotel%20w211%201.jpg

th_fotel%20w211%202.jpg

th_fotel%20w211%203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na aucie, na którym leży wosk (FinishKare 1000P Hi-Temp) mogę używać hydrowosku Tenzi Rollex? Może osłabić wosk czy wręcz przeciwnie, wydłuży jeszcze jego ochronę?

nic nie osłabi :good: jednak jeżeli chciałbyś wydłużyć żywotność to szukałbym typowego quick detailera :good:

Hej. Po raz kolejny potrzebuję Waszej pomocy. Zrobiłem polerkę kloszy i nadszedł czas na odnowienie skórzanych foteli w moim samochodzie i samochodzie siostry. Prosiłbym o poradę jakie dobrać środki do odnowy oraz jakie kupić środki do impregnacji i pielęgnacji foteli, żeby efekt utrzymał się jak najdłużej i skóra nie pękała.

takie są efekty jak się nie pielęgnuje skóry, jednak wszystko da się naprawić ;) po zdjęciach widzę, że jest to chyba skóra półanilinowa więc zerknij na środki Gliptone jak np. GT13,50 - GT12 - GT15 bądź środki Colourlock ;) jeżeli chodzi o szybkie pokrycie przetarć to Saphir Juvacuir balsam mocno koloryzujący, bądź większa zabawa w renowacje ze środkami tonującymi Colourlock, Renoskór :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie są efekty jak się nie pielęgnuje skóry, jednak wszystko da się naprawić ;) po zdjęciach widzę, że jest to chyba skóra półanilinowa więc zerknij na środki Gliptone jak np. GT13,50 - GT12 - GT15 bądź środki Colourlock ;) jeżeli chodzi o szybkie pokrycie przetarć to Saphir Juvacuir balsam mocno koloryzujący, bądź większa zabawa w renowacje ze środkami tonującymi Colourlock, Renoskór :o

 

Dzięki za odpowiedź. Oba samochody zostały kupione niedawno. To zaniedbania poprzednich właścicieli, a ja nie zamierzam tego tak zostawiać. Dlatego chcę to "naprawić" i pielęgnować jak trzeba. Nie mam pojęcia jak odróżnić rodzaj skóry, dlatego napisałem na wszelki wypadek modele samochodów. W moim W209 jest chyba inna skóra niż w W211 siostry. Moja jest taka bardziej śliska i twarda w dotyku, u niej jest takie lekkie uczucie chropowatości. No i jej skóra jest bardziej miękka. Moja ma dziurki (czy to perforacja?), jej fotel jest gładki.

 

Czy te środki będą wystarczające do wygładzenia skóry (pozbycia się tych rowków"), czy muszę kupić coś jeszcze osobno? Czy te środki będą odpowiednie dla obu aut, czy tylko do mojego? Ja chyba będę się bawił w "kolorowanie" wszystkich foteli, żeby wszystkie miały taki sam kolor. Nie jestem dobry w cieniowaniu :D

 

Aha, i jak pozbyć się tej nieszczęsnej dziury w boczku? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klapie bagażnika mam kilka punktów z początkiem rdzy. czy podczas deironizacji nadwozia pryskać na miejsca z oznakami korozji czy je ominąć? preparat Gyeon Q2 Iron

 

Jak najbardziej pryskac

 

ale czy przypadkiem nie przyniesie to złych skutków? tzn odsłoniona zostanie czysta blacha i czy nie przyspieszy to postępu korozji ? czym najlepiej zabezpieczyć te miejsca po deironizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie stosuję wosk naturalny firmy Anglewax, po nałożeniu i wypolerowaniu jest ok po wyjechaniu na słońce przy dużych temp. pojawiają się hologramy, wystarczy wypolerować go szmatką lub umyć u wypolerować aby znikły ale pojawiają się nawet do dwóch tygodniu po nałożeniu wosku czy macie jakiś sprawdzony sposób aby po jednym już polerowaniu nie powracały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie są to odpryski w które wniknęła pasta polerska. Należałoby umyć dokładnie auto APC albo użyć myjki cisnieniowej. Jeśli nie masz APC jedz do firmy która Ci wykonała usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.