Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie BellaClean nadaje się też do tworzyw i użyję go do wyczyszczenia winylu, ale który z produktów PolishAngel byłby najlepszy do wyprania podsufitki?

 

Czy np. to: http://polishangel.pl/shop/interiror/ta ... /soft.html

 

Czy jednak to: http://polishangel.pl/shop/interiror/tw ... imate.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy po woskowaniu np. Fusso płuczecie w wodzie aplikator w moim przypadku słoneczko Meg'sa ? Zauważyłem, że po takim wypłukaniu i wyschnięciu przy kolejnej aplikacji strasznie pylą te resztki zaschniętego Fusso na aplikatorze. Wyciskam i wyciskam ale niestety nie udaje mi się całkowicie pozbyć resztek z aplikatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po woskowaniu np. Fusso płuczecie w wodzie aplikator w moim przypadku słoneczko Meg'sa ? Zauważyłem, że po takim wypłukaniu i wyschnięciu przy kolejnej aplikacji strasznie pylą te resztki zaschniętego Fusso na aplikatorze. Wyciskam i wyciskam ale niestety nie udaje mi się całkowicie pozbyć resztek z aplikatora.

 

daj jako dodatek czyszczący mydełko biały jeleń, dobrze wyszoruj,wypłucz i nie będziesz miał pylenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być QD, to IMO opłaca się kupić do tego celu od Marka AG Fast Shine & Lube. Za litr zapłacisz 35 zł, do tego możesz go jeszcze rozcieńczyć do glinki z wodą 1:1, więc wychodzi naprawdę ekonomicznie - a do tego zapach jest kosa :kox:

Jeśli masz marolexa to możesz po prostu wlać 50 ml jakiegoś dobrze pieniacego się szamponu, uzupelnic wodą, spryskac tym auto i jechać glinką. Jest ekonomicznie, szybko i ślisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po płukaniu na bezdotyku na samochodzie zostaję mi białe ślady po kroplach, których nie "zdmuchneło" i wyschły na samochodzie. Mam tak po myciu na kilka stacjach w kilku różnych miastach, więc chyba nie jest to problem twardej wody. Czy te białe ślady po wodzie to może być efekt zbyt bogatego położenia Geyon Q2M Cure po ostatnim myciu na dwa wiadra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc chyba nie jest to problem twardej wody.

sam udzieliłeś sobie odpowiedzi, jak nie chcesz białych kropek to używaj ręcznika :) prawie każda myjnia oszczędza na dodatkach do wody żeby ją zmiękczyć stąd takie efekty :o u mnie z 4 myjni tylko jedna w miarę ma nabłyszczanie czyli woda z tabletkami heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaka jest różnica pomiędzy Meguiar's Ultimate Compound and choćby pastą 3M z zielonym korkiem? Dlaczego pytam? Otóż kilka miesięcy temu oddałem samochód do lakierowania zderzaka, a dzisiaj ktoś mi przetarł na parkingu :/ Póki co nie mam 500 zł na kolejne lakierowanie więc szukam tańszego rozwiązania do ręcznego ogarnięcia - przynajmniej z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony korek jest dużo mocniejszą pastą cuttingową, Megs UC to taki polish - czyli "poziom" niżej w klasyfikacji ścieralności. Jeśli chodzi o ręczną robotę to UC spełnia swe zadanie.

 

OK wielkie dzięki za wyjaśnienie. Zamówię UC i IPA do przetarcia i pobawię się przy następnym myciu ręcznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiś wosk dla teścia do Hondy Civic, 2000 rok. Samochód w bdb stanie - zależy mi na tym aby wosk dawał ładny efekt i co ważne był łatwy w aplikacji. Dobrze by też było, żeby poleżał dłużej niż do pierwszego mycia.

Co byście polecali- Colliego mu nie będę kupował bo za dużo zachodu z aplikacją i docieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colliego mu nie będę kupował bo za dużo zachodu z aplikacją i docieraniem.

 

Kup mu Softa np. KOG i powinien być zadowolony. Łatwa aplikacja i efekty niczego sobie.

 

hmm według z KOG czy też innymi Softami będzie podobnie jak z Colli :o może lepiej coś na szybko, wosk w płynie + quick detailer, mniej zachodu dla teścia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego powodu myślałem nad NXT Tech Wax 2.0 Megsa w płynie, który sam mam. Tyle,ze na lakierze bez przgotowania to on poleży do pierwszego mycia ;)

 

On generalnie chce żebym mu kupił endurance'a do opon, BSD bo popatrzył je u mnie a do tego jakiś wosk.

 

Wysłane z mojego SM-T520 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo nakładałem już Kiwami na dwa auta i nie było problemu. Na jednym lakier był liźnięty finiszem, a na drugim nie i nie miało to większego wpływu na aplikacje i polerowanie.

również nie miałem żadnych problemów, tak samo przy Colli. Wiele osób jednak twierdzi, że się maże ale jak ktoś używa mikrofibry za 4zł do docierania to nie ma co się dziwić Jednak wątpię aby teściowi chciało się bawić w nakładanie i polerowanie typowych wosków ;) mój by mnie wyśmiał, stąd propozycja wosku w płynie :D

 

No właśnie z tego powodu myślałem nad NXT Tech Wax 2.0 Megsa w płynie, który sam mam. Tyle,ze na lakierze bez przgotowania to on poleży do pierwszego mycia ;)

 

zamiast BSD dorzuć mu coś do lakieru Meguiar's Ultimate Compound ;) dobry zięciu sam by to zrobił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te Rezaw-Plastu w Swifcie. Dobrze dopasowane, mają w tej chwili rok i nie widać żadnych przetarć. Zapach przez pierwszy tydzień/dwa był dość intensywny. Potem już ok.

Mam wrażenie, ze trzymają się lepiej niż oryginalne Oplowskie w Astrze. Z oryginalnym Suzuki nie mam porównania bo miałem welurowe.

 

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jaki jest najsilniejszy srodek do usuwania brudu z felg aluminiowych? Zastosowalem popularny attack do felg i mimo szorowania szczotka nie pozbylem sie nalotu z klockow ham. na felgach. Prosze podajcie kilka mocnych preparatow bo niechce uzwac papieru sciernego. Moze byc kilka roznych preparatow jezeli uwazacie ze maja silne dzialanie. Z gory dziekuje.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.