Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 wiadra 2 wiadra! tak mówi przykazanie i tak się zaczyna prawie każda relacja tylko jaki to ma sens na szczurze 10 lat mytym na automatach, na którym zaraz będziemy robili ostrą korektę?

Taki sam sens jak na aucie po korekcie? To, że jest bałagan na lakierze nie oznacza że mamy przy myciu jeszcze go powiększać - szczególnie że 2 wiadra to taki wielki wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 wiadra 2 wiadra! tak mówi przykazanie i tak się zaczyna prawie każda relacja tylko jaki to ma sens na szczurze 10 lat mytym na automatach, na którym zaraz będziemy robili ostrą korektę?

Taki sam sens jak na aucie po korekcie? To, że jest bałagan na lakierze nie oznacza że mamy przy myciu jeszcze go powiększać - szczególnie że 2 wiadra to taki wielki wysiłek.

Mam inne zdanie. Coś jak "Hebluj synku, hebluj, przyjdzie tata, siekierką poprawi" :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W detailingu jest wiele rytuałów, które ludzie traktują niczym wiarę - bezmyślnie klepią bo ktoś "mądrzejszy" powiedział, że tak trzeba :dontknow: . 2 wiadra 2 wiadra! tak mówi przykazanie i tak się zaczyna prawie każda relacja tylko jaki to ma sens na szczurze 10 lat mytym na automatach, na którym zaraz będziemy robili ostrą korektę? Co do clenerów to po korekcie cleaner w kwestii oczyszczenia lakieru nie zrobi NIC bo co może być czystszego niż dobrze wymyty/odtłuszczony lakier po drapaniu pastami polerskimi. Inna sprawa ma się z duetami typu HDC+ zymole gdzie cleaner daje o ileś tam % lepszy look.

 

Według mnie taki sens dwóch wiader,aby lakier umyć, a nie myć wodą z szaponem w którym już jest brud. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

zrobiłem korektę lakieru. Potem poszedł cleaner + wosk.

 

Pytanie : Czy już po korekcie powierzchnia nie jest dość dobrze przygotowana pod wosk ? Chodzi TRZEBA nakładać cleaner po korekcie czy można od razu jechać z woskiem ?

 

Opcję którą wybrałeś jest prawidłowa :good:

wiele past ma w sobie olejki, które cleaner usuwa a także przygotowuje powierzchnię pod wosk. Niektóre z nich także wiążą wosk z lakierem. Niektóre woski jak popularny Collinite 476s lubią jałową powierzchnię dlatego po cleanerze możesz dodatkowo przelecieć alkohol izopropylowym ;) Jednak pamiętaj, że IPA tylko odtłuszcza a cleaner dodatkowo oczyszcza.

 

Większość osób tutaj uważa, że cleaner po korekcie jest zbędny. Też tak uważam. Dla mnie na ten moment robienie całego auta po korekcie cleanerem to marnotrastwo czasu, siły i środka, którego zupełnie nie rekompensują uzyskane w ten sposób efekty. Robiłem i z cleanerem, i bez... i nie widziałem różnicy w wyglądzie ani w trwałości. Jednak zaznaczam, że jestem w tej dziedzinie początkującym.

 

Uważam, że trzeba ten temat wyjaśnić. Panowie, może ktoś zrobi test?

Bodaj w dziale Testy jest temat po co cleaner i dlaczego.

Streszcze w 2 zdaniach temat: cleaner oczyszcza chemicznie lakier, podczas gdy ipa jedynie odtluszcza.

Polecam tamten temat, jest tam też podany przykład: auto umyte porządnie ręcznie, przetarte IPA i dla sprawdzenia czystym Aplikatorem użyty cleaner : efekt? Aplikator brudny (tzn ściągnął ten brud którego nie ruszyła ipa i szampon)

IPA > Cleaner bez sensu

Cleaner > IPA pod niektóre Woski jak najbardziej (ipa usunie olejki zwarte w niektórych Cleanerach)

 

Wysłano z mojego G4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam taki problem polakierowałem maskę było na niej trochę wytrąceń więc poszedł papier na klocku 2 000 potem pasty polerskie kocha pomarańczowa i finisch ( fioletowa nie pamiętam dokładnie ich nazw jeśli to istotne to sprawdzę i podam jakie to były ) po polerowaniu wszystko fajnie był połysk ( może nie było idealnie ale było w miarę ok ) itp nie było mnie kilka dni w domu poszedłem do garażu a tu na masce pojawiło się sporo rys i nie ma tego połysku który był zaraz po polerowaniu . Wie ktoś co z tym teraz zrobić i co robić żeby na pozostałych elementów teraz nie wyszło znowu to samo ? Z góry dzięki za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótko ciąłeś zmatowienie po papierze - wypełniacze z past częściowo znikneły i ukazało się na ile faktycznie to wyprowadziłeś. Po papierze 2000 trzeba wykonać kilka solidnych przejazdów mocno ścierną kombinacją więc czochraj dalej i sprawdzaj na bieżąco efekty przemywając zmywaczem/IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA to alkohol - więc tu cudów nie ma pod kątem mieszanki (dostaniesz ją w budowlanym, tudzież w sklepie z elektroniką - bo tam też jest stosowana/y). I to nie %, by szukać konkretnych smaków/marek ;-)

 

Nie no wiem za alkohol, ale cedzić przez chleb jej nie będe. :D w takim razie biore najzwyklejszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. cmentarzysko robaków na masce mogę spokojnie potraktować APC ? (nielsen cyclone 1:10) nie mam dedykowanego płynu do usuwania owadów/smoły a zwykły szampon tego nie rusza.

 

2. plastiki na dachu samochodu, "zderzaki" na drzwiach przed nakładaniem dressingu do platików (meguiar's Gold Class Trim Detailer) w celu oczyszczenia mogę bez przeszkód spryskać również APC ? (nielsen cyclone 1:10) bez uszczerbku dla lakieru. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. cmentarzysko robaków na masce mogę spokojnie potraktować APC ? (nielsen cyclone 1:10) nie mam dedykowanego płynu do usuwania owadów/smoły a zwykły szampon tego nie rusza.

 

2. plastiki na dachu samochodu, "zderzaki" na drzwiach przed nakładaniem dressingu do platików (meguiar's Gold Class Trim Detailer) w celu oczyszczenia mogę bez przeszkód spryskać również APC ? (nielsen cyclone 1:10) bez uszczerbku dla lakieru. ?

 

1:10 może być słabo :good: Jeśli nie ruszy to mocniej 1:5, do felg używaj dedykowane środki, opony 1:3 1:1

taki przedział używamz Cyclone i ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki środek polecacie do dekontaminacji ? czy do dekontaminacji można użyć po prostu APC ??

 

plan umycia samochodu:

1. mycie wstępne

2. usuwanie owadów. (smoły nie ma. miejsc mocno brudnych wymagających glinki również brak)

3. czyszczenie zderzaków czarnych i plastików zewnętrznych APC Nielsena cyclone

4. mycie zasadnicze

2. cleaner

3.politura

4.wosk

5. dressing do plastików

6. czyszczenie szyb (autoglym car glass polish)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.