Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja używam od dłuższego czasu,do bieżącego mycia dla mnie na plus.Stężenie 1;3 ,Używam go tez do szorowania opon i tez robi robotę

Spoko, chyba się skuszę ;)

 

 

@haks

Ja zuzylem juz 1l koncentratu i bardzo go lubię. Ma bardzo drażniący i nieprzyjemny zapach ale czyści genialnie. W "Pokaz co zrobiłeś przyswoić samochodzie" czy jakoś tak wstawiłam obrazek jak ładnie po 2 krotnym przeszczotkowanku doczyscil opony, jak chcesz to sprawdź ;)

Twoją relacje to widziałem zanim zadałem to pytanie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio nie mam serca do dokładnego czyszczenia wnętrza APC i nakładania dressingu. Ograniczam się do kładzenia Natural Looka na nieumyte plastiki. Czy w takiej sytuacji nie lepszy będzie detailer do plastików z właściwościami myjącymi, np. Shiny Garage Vanilla Touch Interior Detailer? NL mi się kończy i trzeba podjąć decyzję czy nadal udawać, że plastiki nie wymagają mycia czy wybrać półśrodek... Jak takie detailery się sprawdzają? Nigdy nie używałem.

 

Jednak się zdecydowałem na Meguiars Quick Interior Detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Haks, dziekuje, jednak zalezy mi na mniejszych opakowaniach, szczegolnie korzystne by byly waskie butelki. Duze butle mam bardzo rozne i bardzo nieusystematyzowane, czesto w opakowaniach producenta. Wole jednak trzymac srodki w wiekszych, zbiorczych opakowaniach w domu, natomiast w samochodzie lubie miec po reka mocny zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tej butelce http://www.shiningcar.pl/pl/p/Koch-Chemie-JUMBO/893 mogę trzymać olej samochodowy? Został niecały litr, a baniak 5L trochę dużo miejsca zajmuje...

 

A jak nie to jaką butelkę do tego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tej butelce http://www.shiningcar.pl/pl/p/Koch-Chemie-JUMBO/893 mogę trzymać olej samochodowy? Został niecały litr, a baniak 5L trochę dużo miejsca zajmuje...

 

A jak nie to jaką butelkę do tego polecacie?

 

Wpisz sobie w pewnym portalu aukcyjnym ofertę nr 5624374752. Ta butelka za 1,50zł też się nada ;)

Taką butelkę też pewnie dostaniemy w większości sklepów ogrodniczych lub budowlanych.

 

 

edit-

do wożenia w aucie ja używam http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00206317/ do tego pokrywa i spinki zabezpieczające. Fajne pudło, bo nawet jak się coś wyleje...

Musisz tylko pamiętać o temperaturach panujących w samochodzie, chemia nie lubi słońca i wysokich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

zrobiłem korektę lakieru. Potem poszedł cleaner + wosk.

 

Pytanie : Czy już po korekcie powierzchnia nie jest dość dobrze przygotowana pod wosk ? Chodzi TRZEBA nakładać cleaner po korekcie czy można od razu jechać z woskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

zrobiłem korektę lakieru. Potem poszedł cleaner + wosk.

 

Pytanie : Czy już po korekcie powierzchnia nie jest dość dobrze przygotowana pod wosk ? Chodzi TRZEBA nakładać cleaner po korekcie czy można od razu jechać z woskiem ?

 

Opcję którą wybrałeś jest prawidłowa :good:

wiele past ma w sobie olejki, które cleaner usuwa a także przygotowuje powierzchnię pod wosk. Niektóre z nich także wiążą wosk z lakierem. Niektóre woski jak popularny Collinite 476s lubią jałową powierzchnię dlatego po cleanerze możesz dodatkowo przelecieć alkohol izopropylowym ;) Jednak pamiętaj, że IPA tylko odtłuszcza a cleaner dodatkowo oczyszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

zrobiłem korektę lakieru. Potem poszedł cleaner + wosk.

 

Pytanie : Czy już po korekcie powierzchnia nie jest dość dobrze przygotowana pod wosk ? Chodzi TRZEBA nakładać cleaner po korekcie czy można od razu jechać z woskiem ?

 

Opcję którą wybrałeś jest prawidłowa :good:

wiele past ma w sobie olejki, które cleaner usuwa a także przygotowuje powierzchnię pod wosk. Niektóre z nich także wiążą wosk z lakierem. Niektóre woski jak popularny Collinite 476s lubią jałową powierzchnię dlatego po cleanerze możesz dodatkowo przelecieć alkohol izopropylowym ;) Jednak pamiętaj, że IPA tylko odtłuszcza a cleaner dodatkowo oczyszcza.

 

ok dzieki ;) myślałem że da się trochę na skróty iść :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy uzyskać jałową powierzchnię to imo użycie cleanera jest zbędne i można od razu przejść do odtłuszczania.

 

zrób sobie mały test z białym aplikatorem (bawełna bądź mikrofibra)

1. Po pełnej korekcie nałóż cleaner i po wypracowaniu i dotarciu przejedź aplikatorem lakier

2. Po pełnej korekcie odtłuść lakier tylko za pomocą ipa i przejedź aplikatorem

3. Wniosek sam wysuniesz :good:

 

Oczywiście nie każdy nakłada cleaner przed woskiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez cleanera cos tam zawsze po tych pastach zostanie, przez co to co bedzie nalozone pewnie bedzie znacznie krocej lezec. No chyba ,że się wymyje kilka razy naprawde porzadnie auto apc/ludwik itd itp. IMO cleaner potrzebny po korekcie przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Szukałem informacji czym można wyczyścić jasne pasy bezpieczeństwa w samochodzie? na pasach plamy po łapskach mechanika. APC nie działa. Dodam że nie chcę to uprać nie wyciągając pasów z auta. dzięki za pomoc.

 

mój sposób ADBL APC 1:10 + szczotka do skóry przy rozwinięciu pasa psikałem apc lekko rozprowadzałem i chwile odczekiwałem i dopiero później delikatnie szczotkowałem i ładnie schodziło. Ten sam problem po mechaniku miałem w audi c6 :good: wszystko znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

zrobiłem korektę lakieru. Potem poszedł cleaner + wosk.

 

Pytanie : Czy już po korekcie powierzchnia nie jest dość dobrze przygotowana pod wosk ? Chodzi TRZEBA nakładać cleaner po korekcie czy można od razu jechać z woskiem ?

 

Opcję którą wybrałeś jest prawidłowa :good:

wiele past ma w sobie olejki, które cleaner usuwa a także przygotowuje powierzchnię pod wosk. Niektóre z nich także wiążą wosk z lakierem. Niektóre woski jak popularny Collinite 476s lubią jałową powierzchnię dlatego po cleanerze możesz dodatkowo przelecieć alkohol izopropylowym ;) Jednak pamiętaj, że IPA tylko odtłuszcza a cleaner dodatkowo oczyszcza.

 

Większość osób tutaj uważa, że cleaner po korekcie jest zbędny. Też tak uważam. Dla mnie na ten moment robienie całego auta po korekcie cleanerem to marnotrastwo czasu, siły i środka, którego zupełnie nie rekompensują uzyskane w ten sposób efekty. Robiłem i z cleanerem, i bez... i nie widziałem różnicy w wyglądzie ani w trwałości. Jednak zaznaczam, że jestem w tej dziedzinie początkującym.

 

Uważam, że trzeba ten temat wyjaśnić. Panowie, może ktoś zrobi test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W detailingu jest wiele rytuałów, które ludzie traktują niczym wiarę - bezmyślnie klepią bo ktoś "mądrzejszy" powiedział, że tak trzeba :dontknow: . 2 wiadra 2 wiadra! tak mówi przykazanie i tak się zaczyna prawie każda relacja tylko jaki to ma sens na szczurze 10 lat mytym na automatach, na którym zaraz będziemy robili ostrą korektę? Co do clenerów to po korekcie cleaner w kwestii oczyszczenia lakieru nie zrobi NIC bo co może być czystszego niż dobrze wymyty/odtłuszczony lakier po drapaniu pastami polerskimi. Inna sprawa ma się z duetami typu HDC+ zymole gdzie cleaner daje o ileś tam % lepszy look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.