Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś próbował rozcieńczać tuge alu-teufel spezial z wodą demineralizowaną, aby użyć jej na lakierze? Bo bardzo mnie to ciekawi czy da się jej użyć do deironizacji lakieru, ponieważ żelowa konsystencja bedzie mało wydajna moim zdaniem.

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prędzej rozprowadziłbym ją miękką gąbeczką lub kupił K2 Roton, który kosztuje śmieszne pieniądze, a konsystencje ma odpowiednią dla lakieru.

 

dokładnie, rozprowadzenie aplikatorem :good: dla mnie Tuga jest tańszym zamiennikiem CarPro IronX Paste ;) rozrobienie mija się z celem, tym bardziej, że od jakiegoś czasu mam wrażenie, że Tuga działa słabiej niż z początkiem swojego wejścia na nasz rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś próbował rozcieńczać tuge alu-teufel spezial z wodą demineralizowaną, aby użyć jej na lakierze? Bo bardzo mnie to ciekawi czy da się jej użyć do deironizacji lakieru, ponieważ żelowa konsystencja bedzie mało wydajna moim zdaniem.

 

Wysłane z mojego P6-U06 przy użyciu Tapatalka

 

Używałem Tugi wiele razy rozcięczoną ze zwykłą kranówką 1:1 i nierozcięczoną ,z tym , że używam jej do poślizgu dla glinki i moim zdaniem taki duet sprawdza sprawdza się znakomicie . Rozcięczanie Tugi do glinkowania ma sens tylko do auta ,które wymaga deironizacji jedynie profilaktycznie , w przypadku gdzie rdza lotna jest wyczuwalna w dotyku , po glinkowaniu przy użyciu nierozcięczonej Tugi całość poprawiam czymś mocniejszym ( Iron X , Ares , Vampir ) . Do deironizacji bez glinkowania myślę że tuga słabo się sprawdzi (oczywiscie w zależności od zanieczyszczenia) gdyż jest to dość słaby środek ,a rozcięczony będzie jeszcze słabszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da, do tego został stworzony.

Każdy kolor?

 

Wydaje mi się, że chodziło Ci o to, czy Megs UC można stosować na każdym kolorze. Otóż można, nawet na srebrnym :-]

 

Bomba, myślałem że ogarnia jedynie czarne/ciemne lakiery i że na nich jest bezbłędny. Na srebrnym też całkiem wporzo czy średniawka?

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka ;-) musze okrecic pierscien mocujacy trzepien wycieraczki (przechodzi przez szybe tylnej klapy),

jest dosc mocno skorodowany wiec udar oraz "mrożace" penetratory odpadaja, WD40 kiepsko i nie pomogl, robilem "okład" z IronOff ale poszukuje mocnego (nawet barodzo mocnego) odrdzewiacza, penetratora (jestem w stanie okleić wszystko wokół folia aby nie uszkodzić szyby\lakieru\uszczelek)

WAZNE ... kołnierz\trzpień chciałbym uratować zatem cięcie tylko w ostatczności

 

co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka ;-) musze okrecic pierscien mocujacy trzepien wycieraczki (przechodzi przez szybe tylnej klapy),

jest dosc mocno skorodowany wiec udar oraz "mrożace" penetratory odpadaja, WD40 kiepsko i nie pomogl, robilem "okład" z IronOff ale poszukuje mocnego (nawet barodzo mocnego) odrdzewiacza, penetratora (jestem w stanie okleić wszystko wokół folia aby nie uszkodzić szyby\lakieru\uszczelek)

WAZNE ... kołnierz\trzpień chciałbym uratować zatem cięcie tylko w ostatczności

 

co polecacie ?

 

Rost Off Plus, Rost Off Ice :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie polerki (jako że jestem zielony w tym temacie a nie stać mnie na odstawienie do firmy profesjonalnej) a dokładniej mam Dustera czarnego z porysowanym lakierem

 

a35ff2a7bb37ff13med.jpg

518a5bf357f61c7fmed.jpg

 

Prawie cały lakier ma takie rysy.

 

Z tego co wyczytałem to na pewno trzeba na początek umyc auto potem proces glinkowania i to juz mam nawet :)

glinka żółta ValetPRO Yellow Clay oraz poślizg TENZI Clay Spray 1 Ls

 

Potem z tego co rozumiem trzeba ponownie umyć auto i dopiero zacząć polerować- jako, że sam mam zamiar to zrobić więc nie ma mowy o polerowaniu maszynowym.

Z tego co wiem są specjalne gąbki i nawet wybrałem która mogła by mi pasować (tak mi się zdaje) FLEXIPADS APLIKATOR 3-KOLOROWY DWUSTRONNY i preparat do polerowania SSR 2 .

I po polerowaniu wosk - tutaj już nie mam pojęcia

 

Oczywiście chodzi o dość dobre produkty ale o umiarkowanej cenie ( niestety)

 

Nie wiem czy pasuje jedno do drugiego - czytałem, że to też zależy od tego czy lakier jest miękki lub twardy :/ .

 

PS. Niestety nowego tematu oddzielnego nie mogłem otworzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natychmiast po otrzymaniu paczki dzwoniłem i uzyskałem informację że właściwości wosku się nie zmieniły. Przed chwilą sprawdziłem jak wygląda konsystencja wosku po dobie od otrzymania i przebywaniu w temperaturze pokojowej i w dalszym ciągu ma konsystencje "roztopionego masła" =(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie... mam świeżo położoną kostkę przed domem. Pytanie za 100pkt. czy przy kompleksowym myciu (auto nie myte z 2 miesiące) tj. piana, dwa wiadra, ironX, anty-smoła, glinka mogę coś upaskudzić do tego stopnia, że już nie zejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pianę kolorową, to mogą zostać ślady. Anty smoły bym się nie obawiał, używałem ajrona na kostce i po spłukaniu nie było śladu, ale nie dam Ci gwarancji, że u Ciebie będzie spoko tym bardziej, że masz nową kostkę i pory jeszcze nie są zapchane jak na kostce 10 -letniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka ;-) musze okrecic pierscien mocujacy trzepien wycieraczki (przechodzi przez szybe tylnej klapy),

jest dosc mocno skorodowany wiec udar oraz "mrożace" penetratory odpadaja, WD40 kiepsko i nie pomogl, robilem "okład" z IronOff ale poszukuje mocnego (nawet barodzo mocnego) odrdzewiacza, penetratora (jestem w stanie okleić wszystko wokół folia aby nie uszkodzić szyby\lakieru\uszczelek)

WAZNE ... kołnierz\trzpień chciałbym uratować zatem cięcie tylko w ostatczności

 

co polecacie ?

 

 

Naprawdę b.mocny odrdzewiacz. Silniejszy od Rost offa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.