Skocz do zawartości

ADBL - nowa polska marka tworzona dla Was i dzięki Wam!


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
9 minut temu, Gold_Car napisał:

@Domel jakie miałeś zrobione stężenie tego środka ?

bez stężenia - w sensie roztwór z butelki - z tego co pamiętam z dyskusji podczas premiery, jest to środek który nie rozcieńczamy.

@ADBL poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 25.08.2017 o 06:36, david2888 napisał:

@ADBL Co to za wosk na tym filmie? Czyżby nie długo nowość? emoji3.png czekam na premierę

 


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

to będzie raczej gel niż wosk , zobacz jak się ciągnie po wyjęciu pada z puszki ( 30-32 s filmu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ADBL widziałem na zdjęciach z wczorajszej wizyty w MrCleaner 50tkę nowego środka do plastików zewnętrznych :) Coś więcej możecie powiedzieć o tym środku ? To będzie środek w konsystencji żelowej ? Kiedy planujecie premierę ? :)

21125727_1121153931362877_72049360083985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ADBL napisał:

trochę tego będzie ale nauczeni doświadczeniem wolimy nie mówić co planujemy wypuszczać bo jeszcze wystąpią jakieś komplikacje i później będziemy musieli się tłumaczyć. ;)

Tylko w ten sposób sami sobie ograniczacie sprzedaż, bo jeżeli wiem że produkt A jest planowany na miesiąc październik, to nawet zakładając wtopę i miesiąc opóźnienia, to na niego zaczekam. Jeżeli czytam że może będzie jeszcze do końca tej dekady, ale nie jest pewne czy i kiedy, to odpuszczam i biorę coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

chwała Ci za podejście, ale z doświadczenia już wiem że znajdzie się bardzo dużo osób które będą wieszać na nas psy bo "przecież miało być w październiku a jest 2 listopada".

Musimy to wypośrodkować. na pewno jak coś już będzie blisko wypuszczenia to damy info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Chemik ADBL @ADBL koledzy drodzy. Wiecie może jakie stężenie chloru w wodzie jest szkodliwe/zabija woski lub inne zabezpieczenia ?

Czy chlor jest nieszkodliwy, na waszą chemię ?

Pytam bo na 160Litrów wody w beczce wrzucam połowę takiej kostki ( allegro 6226084678)

Woda śmierdzi chlorem niemiłosiernie.

Pytam w sumie z ciekawości ;) Czym sam sobie lub lakierowi nie szkodzę.

 

Druga sprawa - fajnie gdyby udało się wam kiedyś zrobić taki produkt https://www.ammonyc.com/shop/ammo-boost-winter-wash/

Na polskie warunki jak ulał ;)

 

Albo jakieś QD z inhibitorami korozji. Zdarza mi sie lac QD w plastikowe nadkola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

połowa kostki na 160 litrów to bardzo dużo. teoretycznie wg wskazań producenta powinieneś wrzucić mniej.

 

Główne właściwości chloru:

- bakteriobójczy i grzybobójczy

- wybielający

- neutralizujący nieprzyjemne zapachy

 

Jeśli nie ma konieczności wykorzystania, którejś z 3 w/w właściwości, stosowanie preparatów na bazie chloru nie uważam za uzasadnione, ponieważ może prowadzić do alergii, zatruć i wyjałowienia flory bakteryjnej. Bezwzględnie nie powinien być rozpylany, mieszany z ciepłą wodą (parowanie) lub stosowany z preparatami na bazie kwasów (mogą powstać toksyczne opary). Powinien być użyty, w przypadku konieczności, od czasu do czasu, a nie do rutynowego czyszczenia.

 

Co do naszej chemii to tutaj odpowiedz Chemika:


"Jeżeli chodzi o szkodliwość na naszą chemię to nie ma to większego znaczenia ale jeżeli chodzi o używanie wody z taką ilością chloru do płukania to takie stężenie chloru powoduję silną flokulację. Może ona powodować zbijanie zdyspergowanych cząstek brudu w duże agregaty. Mówiąc prościej może utrudniać ..... wypłukiwanie zabrudzeń z auta"

 

 

co do zimowych produktów... we will see ;).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2017 o 13:55, ADBL napisał:

co do zimowych produktów... we will see ;).

Ja to w ogóle jestem za tym, żeby łączyć tematykę typowych kosmetyków z produktami, których się używa poza cyklami pielęgnacji pojazdu. Na przykład nie rozumiem prawie całkowitego oddania pola płynów do spryskiwaczy czy odmrażaczy firmom, które często nawet nie specjalizują się w motoryzacji. I jest tego na rynku masa, a jakby się zastanowić co rzeczywiście jest porządne i na pewno - bo producent to sprawdził - nie zaszkodzi lakierowi, plastikom czy uszczelkom, to jak mantra padają: Sonax, Würth, rzadziej Turtle Wax i Autoland. Myślę, że "detailingowy" odmrażacz czy koncentrat płynu do spryskiwaczy, oczywiście za w miarę rozsądną cenę, to by było to. @Detailer's Magic wypuścił odmrażacz i nagle się okazało, jaki może być fajny, ładnie pachnieć, konserwować NW i w ogóle bić marketówę na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2017 o 10:25, Michał126 napisał:

Ja to w ogóle jestem za tym, żeby łączyć tematykę typowych kosmetyków z produktami, których się używa poza cyklami pielęgnacji pojazdu. Na przykład nie rozumiem prawie całkowitego oddania pola płynów do spryskiwaczy czy odmrażaczy firmom, które często nawet nie specjalizują się w motoryzacji. I jest tego na rynku masa, a jakby się zastanowić co rzeczywiście jest porządne i na pewno - bo producent to sprawdził - nie zaszkodzi lakierowi, plastikom czy uszczelkom, to jak mantra padają: Sonax, Würth, rzadziej Turtle Wax i Autoland. Myślę, że "detailingowy" odmrażacz czy koncentrat płynu do spryskiwaczy, oczywiście za w miarę rozsądną cenę, to by było to. @Detailer's Magic wypuścił odmrażacz i nagle się okazało, jaki może być fajny, ładnie pachnieć, konserwować NW i w ogóle bić marketówę na łeb.

Masz od dawna płyny np. Autoglym, AngelWax i odmrażacze jak np. Soft99, tudzież kosmetyki produkowane pod marki samochodowe, jak np. fajny koncentrat zimowy Audi i odmrażacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.