Skocz do zawartości

ADBL - nowa polska marka tworzona dla Was i dzięki Wam!


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Witam wszystkich,

Jak już zdążyliście zauważyć ruszyliśmy z nowym sklepem internetowym.

Oprócz szerokiego asortymentu znanych producentów wprowadzamy markę własną.

Od ponad 6 miesięcy przygotowujemy, opracowujemy i testujemy chemię i kosmetyki samochodowe, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Przez ten czas zgromadziliśmy w naszym laboratorium ponad 100 surowców i komponentów chemicznych o przeróżnym zastosowaniu aby sprostać temu niecodziennemu wyzwaniu.

 

Mamy rozpoczęte prace nad kilkunastoma produktami.

Chciałbym Was prosić o wzięcie udziału w ich tworzeniu, bo najbardziej zależy nam na opinii przyszłych użytkowników.

 

W tym temacie piszcie czego potrzebujecie, jakiego działania, konsystencji, lepkości, gęstości czy innych parametrów jakich oczekujecie od produktu, który spełniłby Wasze oczekiwania, a my dołożymy wszelkich starań aby właśnie taki produkt jak najszybciej znalazł się na Waszej półce.

 

Pierwszy produkt jest już gotowy i jeżeli pomożecie to w ciągu najbliższych tygodni pojawi się na sklepowych półkach :) Nowy, żelowy, krwawiący zawodnik do felg.

 

Zapraszam zatem do merytorycznej dyskusji na temat Waszych oczekiwań. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dla każdego "dobra" może znaczyć co innego. :)

Prace nad niewidzialną wycieraczką mamy na zaawansowanym poziomie. Jednak jeszcze nie czas na chwalenie się rezultatami.

Jedne właściwości na szkle uzyskuje się stosunkowo łatwo, inne zaś wymagają dłuższej zabawy.

Określ co jest dla Ciebie priorytetem przy poszukiwaniu idealnej niewidzialnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Napiszę bardzo krótko bo jestem w trakcie wrzucania testu naszego irona.

Co jest do wszystkiego to jest... od ADBL :-]

Opinia przyjęta, chemikalia do niewidzialnej zostają wyciągnięte z szafy (metalowej oczywiście) i następuje proces dopracowywania receptury, później testy laboratoryjne i próbki wędrują do testerów. 1 tester jest jak rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam coś w sumie banalnego a jednak czego nigdzie nie moge znaleźć :P

Odświeżacz do auto o zapachu..i tu jest problem, kiedyś Ambi pur miał zapach Speed i od kiedy przestali go produkować żaden mu nie dorównuje.. I własnie o taki zapach by mi chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jakie nuty zapachowe? Owoce? Warzywa? Perfumy? Ciężkie i mocne czy świeże i lekkie?

Jaka forma? "choinka", słoiczek szklany w kratkę co odbarwia kokpity, puszka, spray, aerozol? :D

Tak samo woski? Jakie właściwości? Krople, połysk trwałość?

Piszcie proszę o konkretnych parametrach/właściwościach, na których Wam zależy.

To samo jeżeli chodzi o QD.

Niewidzialna za dobrą kasę - dla mnie czy dla Was :-] ?

 

A tak poważnie to wszystkie Wasze opinie będą dla nas pomocne i będą brane pod uwagę przy tworzeniu finalnych receptur.

 

Co do ręcznego odświeżania tapicerki to nasze APC w stężeniu mniej więcej 1:15-20 nada się do tego celu idealnie. 1:10 można używać jako pre sprey. Czekam na zwrotne info od kilku osób i nie długo pojawią się jego testy. Wolisz produkt RTU czy koncentrat?

 

Czy ten zapach speed, o którym piszecie był typowym zapachem do aut? Ma ktoś może jakieś jego pozostałości? Kiedy wycofano go z produkcji i czy ktos się orientował czy można go dostać poza granicami PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapach : owoce oraz perfumy , intensywne , najlepiej wkład w kratkę albo puszeczka

Wosk jak dla mnie wosk letni (carnauba) przede wszystkim efekt wow i dobry wet look

QD łatwość docierania i dobre usuwanie water sp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzięki na informację - o takie info nam chodzi!

W stosunku do zapachów do wentylacji jestem zdecydowanie na nie.

Produkty zapachowe w koncentratach (te do kratki to zdecydowanie skoncentrowane zapachy) działają agresywnie na niektóre materiały i tworzywa. Znając ich skład i mając z nimi styczność na co dzień nie ryzykowałbym wytrawieniem kokpitu. Jeżeli zapach to najprawdopodobniej puszka. Co do nut zapachowych to właśnie celowaliśmy w owocowe i o zapachu perfum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Pianka też się robi:)

 

Jest jeden zapach, który byłby lepszy od czosnku ale nie ma sensu go robić bo już jest.

Zapach zeszłorocznych pisanek:D

 

Tak na marginesie próbował ktoś z Was usuwać plamy po rdzy z bagażnika środkiem ironopodobnym??:) Ja próbowałem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Chodzi o konkretny zapach o takiej nawie jakiejś firmy czy stripper w znaczeniu potocznym jako agresywny środek do gruntownego doczyszczania posadzek i usuwania zniszczonych warstw polimerowych?

Jak coś co funkcjonuje jako zapach to nie będziemy kopiować pomysłów innych. Mamy taką paletę zapachów u siebie, że przy pierwszym "wąchaniu" przestałem rozróżniać zapachy :oops: (na szczęście na chwilę ).

Nasze produkty mają być unikatem a nie klonem 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stripper Scent od Chemical Guys.

Jak na razie za pieknie to wszystko wyglada. Gdyby wszystko bylo takie proste jak wlasciwosci produktow tutaj wypisywane. Wypuscie dwa, trzy na prawde dobre produkty, obojetniejaka to chemia wyskijcie kilku testerom i wtedy bedzie moznagdybac co dalej. Na razie gruszki na wierzbie, ale nie twierdze, ze produkty bedazle. Raczej jestem z tych co jak nie zobacza to nie uwierza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Przed chwilą zacząłem a tu od razu kubeł zimnej wody na przywitanie... :cry:

 

 

A na poważnie :)

Nikt nie mówi, że to łatwe i piękne.

Chcemy poznać zdanie użytkowników. W chemii da się zrobić bardzo dużo. Trzeba tylko wiedzieć czego się oczekuje po danym produkcie. Konsultacja ma nadać wszystkiemu odpowiedni kierunek.

 

Modyfikowanie pewnych właściwości jest stosunkowo proste ale w niektórych przypadkach chodzi o koszty tych "modyfikatorów". I tu bardziej widzę schodki niż po stronie niemożliwości uzyskania jakiegoś konkretnego efektu.

 

Nie wystartowaliśmy z tematem mając puste rękawy...

poczekajmy zatem na efekty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje środka do plasti dipa na rynku, plasti dip, lak i podobne coraz bardziej cieszy się popularnością u nas i pewnie popyt będzie wzrastał, a środka którego spokojnie do użycia np czyszczenia mocno zabrudzonych felg nie ma. Nie mówie tu, że środek ma być tylko dla plastidip, ale ma być bezpieczny dla niego (przetestowane itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze produkty mają być unikatem a nie klonem

Dokładnie , a zweryfikuje to rynek (czyli my) sprawdzajac stosunek jakosci do ceny.

A tak na marginesie przydałby sie srodek o podobnym działaniu do SCHOLL BOOST Engine Shine&Seal

(środek przeznaczony do zabezpieczania powierzchni plastikowych i gumowych w komorze silnika.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorowa aktywna piana tylko taka, która nie farbuje kostki brukowej przy okazji i o zapachu gumy balonowej (wzornik zapachu to płyn do kąpieli dla dzieci o zapachu gumy balonowej firmy Ziaja) :song:

+1

Zapachy pomarańcz, winogrono i cola tez Ziaja. Kolory odpowiednio pomarańcz, fiolet i brąz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Aż miło patrzeć jak temat się rozwija.

Z tego co widzę to jest jeszcze dużo do zrobienia w kwestii kosmetyków:)

 

Do Pastidipa jest przecież APC Predator - nie sprawdza się Wam czy jest jakiś inny powód?

Chłopaki z 4Nano doskonale wiedzą co robią:)

 

Jaka piana farbuje kostkę? Dziwna sprawa chyba, że ktoś użył przy produkcji barwników spożywczych w nadmiarze żeby uzyskać piękny kolorek:D

 

Wszystkie Wasze opinie i prośby są analizowane i będą brane pod uwagę przy dopracowywaniu kolejnych produktów.

 

Produkty, które nie zawierają szkodliwych w przypadku inhalacji substancji jak najbardziej będą zapachowe i kolorowe. Wolałbym żeby te drugie były bezzapachowe.

Szampony jak najbardziej, a pomysł z Colą mi się bardzo podoba.

 

Wypowiedzcie się również w temacie z konkursem na nazwę naszego środka do felg.

Kilka ciekawych nazw się już pojawiło ale czekamy na więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.