Jump to content

Tores

Użytkownik
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

About Tores

Informacje

 • Imię
  Rafi

Tores's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. To prawda, powinno być to robione zgodnie ze sztuką... Co do średnicy BP to tak sobie myślę że jeśli stwierdzę za jakiś czas iż BP75 jest mi niezbędny wówczas nie pozostanie mi nic innego jak poszerzyć asortyment skromnego sprzętu. Dziękuję...
 2. Ok, dziękuję Tobie oraz pozostałym osobom ktore odpowiedziały na moje pytania. Teraz muszę tylko poszukać tego Heckmanna w dobrej cenie Może w tym czasie jeszcze ktoś napisze o różnicach bądź podpowie którego brać, S15 czy 930.
 3. Jak najbardziej się zgodzę że Adbl roller D09125 jest bardziej uniwersalny ze względu na możliwość założenia BP75 którym lepiej robić małe elementy np. zderzaki, jakieś zaokroglenia itp... Jednak cały czas nurtuje mnie ten problem czy Adbl da radę wyciąć ewentualne rysy w stosunku do skoku 15mm Heckmanna S15 lub 930 o którym wspominałem. Heckmann ma niestety możliwość pracy tylko (chyba, 100% pewności nie mam) z BP 125. Z tego co czytałem to skok 15mm jest najbardziej uniwersalny. Gdzieś trafiłem na taki opis (porównanie) skoków 9,15,21mm ale teraz nie pamiętam gdzie. Jeśli znajdę to dodam. Edit: znalazłem... zaczerpnięte z internetu. Różnice pomiędzy skokiem maszyn dual action. skok 8mm - mała siła cięcia, bardzo dobre wykończenie, bardzo łatwa w prowadzeniu maszyna skok 12/15mm - średnia siła cięcia, dobre wykończenie, łatwa w prowadzeniu maszyna skok 21mm - duża siła cięcia, średnie wykończenie, delikatnie narowista w prowadzeniu maszyna O właśnie... chyba takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem. Jeśli tak jak piszesz ze Heckmann 15mm na BP125 da radę oblecieć zderzaki, lusterka i mniejsze elementy to raczej nie będę się zastanawiał. Może podpowiesz mi jeszcze jaka jest różnica między Heckmannem S15 a 930-stką oprócz mocy silnika? (no i koloru obudowy... )
 4. ADBL z dwoma BP jest dostępny tylko ze skokiem 9mm a mnie interesuje skok 15mm który jest jak najbardziej optymalny. Natomiast ADBL ze skokiem 15mm już sporo przekracza mój założony budżet. Tak czy inaczej dziękuję za propozycję... Edit: no chyba że osoby które użytkują (lub użytkowali) Adbl roller D09125 z ręką na sercu powiedzą iż ten sprzęt da radę wyciąć jakieś rysy tak jak Heckmann s15 lub 930 to chętnie się zastanowię nad tym sprzętem bo cena jest w zasadzie taka sama.
 5. Witam szanowne grono... Na początku napisze że czytałem to forum jako niezarejestrowany myśląc iż przyniesie mi to odpowiedź. Niestety im więcej informacji otrzymywałem tym większy galimatias w glowie ale może do rzeczy... Chce kupić pierwsza maszynę polerską DA tylko i wyłącznie na swoje potrzeby ewentualnie dla rodziny (2-3 auata w roku) aby zrobić jakieś odświeżenie, one step itp... Budżet jaki chce przeznaczyć to max 500zl, w związku z tym chce kupić polerkę DA w miarę uniwersalną ze skokiem 15mm. Zainteresowały mnie polerki firmy Heckmann a konkretnie model S15 i model 930 obie mają bp 125mm. Różnice jaką znalazłem między nimi to moc silnika, pierwsza ma 900W a druga 700W. Czy ktoś z Was może mi coś więcej napisać o tych polerkach... Nasuwa mi się kolejne pytanie związane z wielkością bp 125mm, czy ta średnica będzie na tyle uniwersalna aby wykonać pracę na małych elementach typu zderzaki, lusterka itp...? O maskę, dach, drzwi nie pytam bo rozumiem że 125mm jest ok. Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.
 6. Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.