Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

A kompresor się nie martwię, a tak jak napisałem wcześniej, mam okazje pożyczyć taka maszynę, a swojej żadnej polerki elektrycznej nie mam, dlatego chciałem swoje tylko jedno auto zrobić i to wszystko. DA byłaby najlepsza opcja i nie wykluczone, że wiosną taka wpadnie, ale do wiosny/lata sporo jeszcze czasu wiec rozglądam się również za innymi opcjami 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.toolon.pl/narzedzia/narzedzia-samochodowe/naprawa-i-konserwacja/maszyny-polerskie/6152/akumulatorowa-polerka-12-v-li-ion-z-zestawem-akcesoriow

Używał ktoś coś takiego?
Szukam czegoś małego, podręcznego do trudno dostępnych/małych miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
im więcej czytam tym coraz mniej wiem
chcę kupić polerkę, którą raz na rok odświeżę lakier w 6 letnim A6 C7 lakier LZ9Y - czarna perła (pierwsza korekta + położenie wosku).

Mam do wydania maks ~600 zł.
Będzie się w miarę sprawnie na DA pracowało na tym lakierze, czy lepiej zwykła rotacyjną przemyśleć?
Jaki skok brać? I jakie pady + pasty ? Finiszowa i .... (?) średnio ścierna (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, MaRsXzU napisał:

chcę kupić polerkę, którą raz na rok odświeżę lakier w 6 letnim A6 C7 lakier LZ9Y - czarna perła (pierwsza korekta + położenie wosku).

Nie powiemy Ci nic nowego niż to co zostało wyklepane tutaj przez 142 strony 😉

Ale na Twoje potrzeby - raz w roku - to wystarczy Ci 8" DA - moja pierwsza to LARE EPL42 - kup kilka padów NAT - 2czarne, 2 żółte, 2 białe na start plus pasty SONAX 0406 albo CUTMAX do tego Perfect FInish na wykończenie do tych czarnych gąbek.

Po testujesz sobie kombinacje 😉

 

Maszynę wybierz z oferty forumowych partnerów: https://kosmetykaaut.pl/forum/35-dział-handlowy/ w ich sklepach są sekcje: "maszyny polerskie"

Jeśli to ma być raz w roku to Roller będzie idealny. https://www.pielegnowacauto.pl/urzadzenia/maszyny-polerskie/adbl-roller-da09125-01-b-maszyna-dual-action-9mm-z-torba.html

Nawet torbę na półke ma w komplecie 😉

Jak Ci się spodoba zostawisz sobie, jak nie sprzedasz bez problemu na forum lub fan pages detailerskich na FB. Nie ma sensu na rozkminy, bo jak zaczniesz kminić czy Lare, czy ADBL czy Krauss a moze nowe DA 4CR to zgłupiejesz. Na pierwszy raz nie potrzebujesz aż tylu dylematów. Trzeba wziąć w łapy, zrobić auto i będziesz wiedzieć 😉

W dniu 26.12.2018 o 22:54, barto125 napisał:

https://www.toolon.pl/narzedzia/narzedzia-samochodowe/naprawa-i-konserwacja/maszyny-polerskie/6152/akumulatorowa-polerka-12-v-li-ion-z-zestawem-akcesoriow

Używał ktoś coś takiego?
Szukam czegoś małego, podręcznego do trudno dostępnych/małych miejsc

a jaki budżet ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, barto125 napisał:

Jak najmniejszy - czysta amatorka, tylko do użytku własnego. 

Niestety o tym nie ma żadnych opini w necie, więc pytam bo cena jest spoko

 

Ciężko będzie 😉

Moze Autotriz z Ali ? a z droższych to proxxon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 26.12.2018 o 22:54, barto125 napisał:

https://www.toolon.pl/narzedzia/narzedzia-samochodowe/naprawa-i-konserwacja/maszyny-polerskie/6152/akumulatorowa-polerka-12-v-li-ion-z-zestawem-akcesoriow

Używał ktoś coś takiego?
Szukam czegoś małego, podręcznego do trudno dostępnych/małych miejsc

to nie czasem ta ? 7:24

https://www.youtube.com/watch?v=C3xm3WX-ZQc

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt doświadczenia nie mam ale na początek zakupiłem sobie Masnera i powiem że jestem zadowolony. Do C7 więc raczej twardego lakieru będzie spoko, z wykończeniem bez żadnego problemu. Tak myślę że jak ktoś nie ma miękkiego problematycznego lakieru to chyba naprawdę lepiej tą rotację na początek kupić bo jest bardziej uniwersalna. Pady różnej wielkości, przedłużki w razie czego o robisz wszystko czego dusza zapragnie. Z tego co się dowiedziałem to C7 ma lakier twardy wić siła tnącą polerki rotacyjnej napewno się przyda. Na C5 leciałem 2x futrem i jeszcze coś zostało więc to naprawdę jest beton. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajną opcją jest też dewalt DWP 849x. Maszyna na prawdę solidna, wymiarami i wagą zbliżona do dinozaura Makity 9227Cb. Miałem okazję na takiej pracować kilka dni i jedynym minusem który w pracy nie przeszkadza jest to że nie startuje tak płynnie jak makita czy flex, tylko ma taki jak by to nazwać zryw, ale na obrotach 600 można nią pracować bez utraty mocy! Zakres obrotow od 600 do 3000, dużym atutem jest to że jest cichsza od flexa pe14! Na start sprzęt idealny:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam te maszyny i nie wiem co kupić, aktualnie posiadam jakąś tanią rotację, która już dogorywa. Przymierzam się do DA. Pasty które posiadam to: Koch H8 i M2 oraz ultimate compound. Używana będzie 'od święta' raz zrobię korektę, później do wosków. Z tego co przeglądałem i mam na oku: (nazwy i ceny z allegro):

YATO YT-82200 POLERKA SAMOCHODOWA 720W +3GĄBKI

Spoiler

Moc: 720 W
Płynna regulacja prędkości obrotowej w zakresie 2100 – 5000 obr./min z systemem podtrzymania obrotów i łagodnym startem.
Regulacja oscylacji
Średnica tarczy szlifierskiej: 150 mm
Długość kabla zasilającego: 5m

+tania
+- średnia moc
+regulacja oscylacji (przydaje się?)
+znam i mam zaufanie do firmy
-brak opini

349,00 zł

ADBL ROLLER D09125-01 + 5 padów lub
Liquid Elements T2000 DA 9mm 650W

Spoiler

Skok maksymalny – 9 mm
    Średnica pada polerskiego – 125 mm
    Średnica talerza obrotowego – 125 mm
    Moc wyjściowa (Watt) – 650W
    RPM (ilość obrotów na minutę) – 2000 – 6400
    Długość przewodu zasilającego – 5 m
    Waga – 2 kg
    Elektroniczna kontrola prędkości – TAK
    Spust miękkiego startu – TAK

+dobre opinie
+ stabilizacja obrotów
-skok 9mm
-mała moc

549,00 zł

Lare maszyna polerska DA LD09-125 Lite + PADY
600W 9mm kabel 5m 125mm talerz
549zł

 Sicco Tools BLR 180

Spoiler

Talerz 150mm
Skok    21mm
Moc    950W
Obroty 2000-4800 obr/min
Waga    2,9 kg
Długość kabla 3 m

+dobre opinie
+duża moc
+- duży skok

319,98 zł

BASS POLSKA BP-5119 OSCYLACYJNA! + 3 GĄBKI GRATIS!!!

Spoiler

Moc: 950W
Obroty bez obciążenia: 1500-6800 rpm
Średnica tarczy: 180mm

+tania
+moc ok
-duży tależ
284 zł

 

Czy którąś z tych szczególnie polecacie, którejś powinienem unikać? Nie ukrywam, że im taniej - tym lepiej, maszyna raczej nie będzie na siebie zarabiać. Cz może lepiej w tej cenie polować na jakąś rotację ze stabilizacją obrotów (k2) i zainwestować w lepsze pady i inne środki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plusów Yato, to:

12 godzin temu, barto125 napisał:

+znam i mam zaufanie do firmy

może być bardzo zgubne. Kiedyś kupiłem 2 różne zestawy wkrętaków precyzyjnych tej firmy i musiałem zakupić 3ci zestaw z NEO, by zrobić to, co miałem do zrobienia.

 

Wracając do polerek, jest jeszcze firma Heckmann - mam rotację (ok 350 zł) i DA (ta większa 8mm za ok 550zł). Poza polerką 2ch szyb i maski testowej nie robiłem nic więcej ale sprzęt w mojej opinii sprawuje się świetnie. Jakość wykonania w porówaniu z BASS (miałem DA15mm) to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wybaczcie - nazwy na H mi się pomieszały.

Ta polerka którą miałem na myśli to Hamron z Jula

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-004229/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 10:01, barto125 napisał:

@Strus Tą to widziałem, to z tego co czytałem ta sama konstrukcja co Yato

Jula ma mniej problemowy talerz.

Reszta tutaj.
1 wynik z Google 😉

https://kosmetykaaut.pl/topic/12862-yato-yt-82200-dual-action

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari O co chodzi z tym talerzem, 150mm jest bardziej problematyczny? Tak po krótce, żeby nie robić offtopu o talerzach w temacie o maszynach.

Z tego co widzę Yato ma gwint M8, większość polerek ma podane 5/16 UNF ale to jest przecież na nasze M8 i gdyby 150mm nie podeszło można tależ wsporczy zmienić, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.