Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na wygląd mocowania.

A flexipad 150, to gąbka 175, czyli maszyna już ma ciężej, racja, przemyślałem temat i 125 najlepiej.

To teraz jula, czy warto dopłacić do ADBL?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, barto125 napisał:

Rozumiem, szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na wygląd mocowania.

A flexipad 150, to gąbka 175, czyli maszyna już ma ciężej, racja, przemyślałem temat i 125 najlepiej.

To teraz jula, czy warto dopłacić do ADBL?

 

To już nie chodzi o to, czy maszyna ma ciężej, ale pad 150 to nadaje się do robienia maski i innych płaskich powierzchni.
125 jest uniwersalny.
Jeśli rozważasz ADBL o skoku 9mm to będzie cięła słabiej niż maszyna o skoku 15mm.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema, obecne promocja w sklepie Jula, daje możliwość kupienia maszyny polerskiej Hamron 125mm (720Wat) za 259 zł z wysyłką, a polerka Bass BP 5119 kosztuje około 275zł z wysyłką, i teraz moje pytanie brzmi, którą polerkę lepiej zamówić?
Za Hamronem przemawia do mnie od razu BP o średnicy 125mm, a w Bass jest niestety bardzo duży, bo 180 mm i należałoby go wymienić na mniejeszy. W Bass przekonuje mnie polska firma, być może mniejsza bezawaryjność i większa moc. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, powalla napisał:

Jaka? Polska? Taaa , tyle w niej Polski co w nazwie  😉 

spokojnie ja tylko napisałem o polskiej firmie, a nie wykonaniu maszyny w Polsce na polskich częściach 😄 

Ja będę używał maszyny do cleanera i być może jakiś one step na Hondzie i to wszystko 😉 

Hamron ma BP na ten gwint m8x1? Czyli z tańszymi BP do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy BP do maszyny z 15mm skokiem?  Mniejszy to 100 mm, czy 75? Jeśli 100mm, to co to zmieni? Padów mały wybór i bywają droższe , a jeśli 75 mm, to będziesz pierwszy co tak zrobił ... tylko jak tym pracować ? 😱 Chyba musisz doczytać o maszynach DA15mm 😉

 

Co do uchwytu, to maszyny tego typu trzyma się za główkę która jest specjalnie uformowana dla dłoni. Takie trzymanie poprawia wyczucie maszyny i od razu sprawdzasz czy się nie przegrzewa przekładnia kątowa.

PS: trochę maszynek już przerobiłem ale w żadnej nie używałem uchwytu , czy to C czy bocznego , ot bezpośrednie trzymanie jest dla mnie z ww. powodów lepsze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  Myślałem o 75mm, ale jeśli mówisz, że nie będzie się tym dało pracować ze względu na oscylację, to wszystko jasne. 🙂 
Oczywiście przyznaję się, że o maszynach tak naprawdę nie wiem nic, a ze względu na tę promocję w JULA, na szybko chciałem się dowiedzieć czy warto ją brać czy lepiej tego Bass. 😉 

Co uchwytu też wszystko jasne, a miałeś tę maszynę lub przynajmniej miałeś ją w dłoniach w sklepie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem ostatnio w Jula, to tylko macałem i mogę tylko stwierdzić iż plastik, to plastik  i nie odbiegał jakościowo od np. polerki Sico lub uniteca , ba większość narzędzi ma podobnej jakości plastik ... nie zapominaj że to tylko 249zł i czasem na stacji benzynowej zostawiamy więcej 😉  Maszyna ADBL, Krauss , cz nie mówiąc o Flex ,Rupes  to 4 lub nawet 7 x drożej , a czy są lepsze i się w ogóle nie psują?  Wszystko się psuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie pytanie jak jest z tym gwintem? Bo jak wiadomo talerz może się uszkodzić i nie chce później sytuacji, że polerka sprawna, a ja nie będę mógł dokupić BP
Generlanie taki talerz to można uszkodzić jak maszyna Ci spadnie z 5 metrów na glebę. Wtedy opłaca się kupić nową maszynę ;-)
W tej cenie to nie ma co się zastanawiać, z tego co widzę ostatni dzień promocji.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron zdecydowałem się na zakup ADBL Roller 9mm wraz z polerką otrzymałem 5 padów ADBL. Niestety pady dość szybko się zniszczyły, na jeden większy samochód zużyłem aż 3 😕 Nie wiem czy to wina padów czy moja? Pady przed użyciem "zaimpregnowałem", pierwsze dwa dociskałem mocnej a ostatni tylko lekko, prędkości na jakich pracowałem to głównie 4-5 czasami 6. Teoretycznie pady były twarde ale podczas polerowania szybko zaczęły robić się miękkie. 

Jeżeli chodzi o samą maszynę to nie wiem czy mi się trafił taki egzemplarz czy te maszyny są tak słabo wykonane - boczne śruby są optarte, brzegi naklejek są odklejone, na gumowym uchwycie są wgniecenia, a część obudowy jest źle spasowana. Oczywiście nie wpływa to na pracę polerki ale i tak żałuję że nie dołożyłem tych paru złotych do Krauss'a.  

20190211_123042.jpg

20190211_123057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roler 9mm czy tez inna maszynka o takim skoku nie nadaje sie do ciezkich prac.! Taaka maszynka służy do finishu,, jakiegoś clenera czy nałożenia wosku, ludzie naczytaja sie glupot a później tak jest , Albo brak dobrego efektu, albo płacz ze maszyna sie grzeje, albo ze pady sie rozpadaja, odkąd weszły do sprzedaży maszyny DA to każdy zainteresowany kupnem odrazu ma wciskana maszyne dual action, rozumiem 15mm  , 21mm ale 9mm? Rotacja +9mm to jest dobry wybór do pracy, jako cuting rotacja i 9mm zfiniszowac. Ale katowania 9 mm będzie miała taki efekt u początkującego, niestety. Ktoś kto robi latami i ma doświadczenie to  byłby w stanie coś rozegrac z ta dziewiątką i zrobić robote...  Na foto pady masz zabite pastą i brudem z lakieru, do tego wibracje z adbl plus temperatura i pady od strony rzepa na tyle sie zagotowaly ze klej puścił, druga czy nie są to zamknięto komórkowe pady??  Bo jeżeli tak to tym bardziej będą sie niszcyly po przez niewłaściwe używanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, badyl84 napisał:

Niestety pady dość szybko się zniszczyły,

Aż trzy ?

Specem od polerowania nie jestem ale ewidentnie widać że pady przemoczone, z jarane, nie wymywane (widać grudki pasty), pady normalnie zgwałcone maksymalnym dociskiem do powierzchni polerskiej.

W mojej krótkiej amatorskiej karierze polerskiej nigdy nie udało mi sie zjechac ani jednego pada....

Wiec jak dla mnie ewidentna wina operatora maszyny. Tutaj widzę potrzebę szkolenia.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.