Skocz do zawartości

Gyeon Q2M WetCoat- TEST


mamut103

Rekomendowane odpowiedzi

mam doswiadczenie z wet protektorem od SG a o tamte produkty pytalem gdyz nei wiem czy warto zmieniac 

wzgledem weta oczywiscie pomaga on przy uzytkowaniu pojazdu w moim wypadku jakies 2 mc ustrzymauje sie na aucie czyli jakies max 3000 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problem z WetCoat Essence?  Robię już 3 podejście do tego produktu i za każdym razem na lakierze zostają okropne zacieki, które żeby usunąć to trzeba się nieźle namachać fibrą stostując dość spory docisk na panel.

Generalnie zaczynałem od rozcieńczenia 1:10 i zacieki tłumaczyłem faktem że użyłem zwykłej wody zamiast deminaralki. Potem spróbowałem z demineralką ale to nie pomogło. Skonsultowałem się ze znajomym, który prowadzi studio i stwierdził, że w przypadku Essence też tak miał i zalecił mi dać rozcieńczenie 1:15, wtedy zacieków na pewno będzie. No niestety ale dzisiaj na czysty i mokry lakier nałożyłem dość ubogo i po spłukaniu myjką i osuszeniu wyszły plamy na całej karoserii. Mam prawie cały arsenał z Gyeona i cenię sobie ich produkty bardzo wysoko ale z Essence się wyjątkowo nie polubiłem.

Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, turzol napisał:

Czy tylko ja mam problem z WetCoat Essence?  Robię już 3 podejście do tego produktu i za każdym razem na lakierze zostają okropne zacieki, które żeby usunąć to trzeba się nieźle namachać fibrą stostując dość spory docisk na panel.

Generalnie zaczynałem od rozcieńczenia 1:10 i zacieki tłumaczyłem faktem że użyłem zwykłej wody zamiast deminaralki. Potem spróbowałem z demineralką ale to nie pomogło. Skonsultowałem się ze znajomym, który prowadzi studio i stwierdził, że w przypadku Essence też tak miał i zalecił mi dać rozcieńczenie 1:15, wtedy zacieków na pewno będzie. No niestety ale dzisiaj na czysty i mokry lakier nałożyłem dość ubogo i po spłukaniu myjką i osuszeniu wyszły plamy na całej karoserii. Mam prawie cały arsenał z Gyeona i cenię sobie ich produkty bardzo wysoko ale z Essence się wyjątkowo nie polubiłem.

Jakie są Wasze doświadczenia?

Po jakim czasie spłukujesz?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, turzol napisał:

Najpierw spryskuje całe auto

No i to jest właśnie błąd, aplikuj na jeden element lub dwa elementy i od razu spłukuj(bezpieczniej po jednym)  Nie przesadzaj z ilością produktu 🙂 

Sproboj tak jak napisałem i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym to nawet dzisiaj ale skończyłem butelkę i tak mnie ten produkt irytował, że skutecznie mi się odechciało kupować następny. Myślałem że to właśnie Wetcoat będzie na szybkie akcje na bezdotyku, ale jak trzeba się aż tak przykładać do aplikacji to jednak wole Sonax Spray & Seal, z którym absolutnie nie ma żadnych problemów i wizualnie ładnie podkręca look. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Essence, ale zwykły WetCoat gotowy do użycia tez potrafi zostawić po sobie plamki. Zawsze aplikowałem na 2 elementy maksymalnie i zaraz obficie spłukiwałem myjką pod dużym ciśnieniem, najbardziej widoczne były te ślady na poziomych elementach np. maska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wet Coata i innych  podobnych stosuje atomizer robiący mega mgiełkę. Canyony i te z małych petów nie nadają się do aplikacji. Przy spłukiwaniu dach robię w kierunku tylnej klapy, maska w kierunku lamp. Da się zauważyć gdzie trzeba dołożyć weta spłukując w ten sposób. Wychodzi mega oszczędnie. Aa i czasami może być tak że na lakierze leżą resztki czegoś tam i robią się jakieś problemy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A czy ktoś może miał problem, że produkt się jakby rozwarstwił? Przyszła mi wczoraj nowa butla i pełno w niej jakichś farfocli, jest osad na ściankach butelki i sam płyn jest jakiś jaśniejszy niż ten, który do tej pory używałem. Mocne wstrząśnięcie nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie zrobię, ale niewidzieli co wysyłają? 🙄 Może nie wpływa to na jakość działania, ale wygląd sugeruje co innego 🙂 

Edit- dostałem odpowiedź od Gyeon Polska, że takie zachowanie produktu może się zdarzyć, ale zupełnie nie wpływa to na jego skuteczność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.