Skocz do zawartości

Gyeon Q2M WetCoat- TEST


mamut103

Rekomendowane odpowiedzi

Parę fotek z domywania przy pomocy samej wody pod ciśnieniem :)

 

Ps. Uwaga zdjęcia są niesmaczne i kolorowe :dontknow:

 

Strasznie auto osrakane :zly:

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+17

 

Trochę pracy samą wodą 8-)

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+1

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+13

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+6

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+16

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+2%20

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+12%20

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+3%20

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+15%20

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+8%20

 

Testy+domywania+Gyeon+Wet+Coat+-+4%20

 

Musiałem troszkę podjeść z bliska do niektórych bomb, ale wszystko zeszło razem z zabezpieczeniem :kox:. Ogólnie domywanie na bardzoo satysfakcjonującym poziomie :)

 

Nic ze sobą nie wożę teraz (zima zła, zima zła), a Wet Coata zapomniałem to teraz pozostały niezabezpieczone placki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z obietnicą przy zakupie grupowym opiszę swoje wrażenia.

 

 

1555561_729263360425430_2067100573_n.jpg

 

Auto umyte Q2M Bathe+ na myjni ręcznej za pomocą Q2M Woolie , potem szybkie płukanie wodą i nałożony Q2M WetCoat. Szampon nakładany bezpośrednio na rękawice. Zdjęcie zrobione 12 godzin po myciu całą noc chyba padała mżawka.

 

1. Q2M Woolie bardzo przyjemna , niestety nie miałem wiaderka więc była mało mokra

2. Q2M Bathe+ mało się pieni przy nakładaniu na rękawice

3. Q2M WetCoat zużyte około 80ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto umyte Q2M Bathe+ na myjni ręcznej za pomocą Q2M Woolie
Szampon nakładany bezpośrednio na rękawice.
Q2M Woolie bardzo przyjemna , niestety nie miałem wiaderka więc była mało mokra

 

pogubiłem sie :o myłeś auto rękawica bez wiader/wiaderka ?? :o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rękawica zmoczona lancą , na to szampon , płukanie rękawicy lancą , brak wiaderka ( jeszcze nie kupiłem )

Ogromna kolejka bo zrobiło się plus 6 stopni i każdy pojechał myć auto , około 20:00 czekałem 20 minut na wjazd na myjnię.

 

[ Dodano: 2 Luty 2014, 13:50 ]

Szorowanie rękawicą tylko po opłukaniu lancą? :o

 

Swego czasu też tak mi się zdarzyło, a potem nieuniknona korekta menzerna 2500.

 

Auto było myte dzień wcześniej też na bezdotyku , więc to było drugie mycie w ciągu 20 godzin.

 

Jestem przed korektą lakieru ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rękawica zmoczona lancą , na to szampon , płukanie rękawicy lancą , brak wiaderka ( jeszcze nie kupiłem )

Ogromna kolejka bo zrobiło się plus 6 stopni i każdy pojechał myć auto , około 20:00 czekałem 20 minut na wjazd.

 

Auto było myte dzień wcześniej też na bezdotyku , więc to było drugie mycie w ciągu 20 godzin.

 

Jestem przed korektą lakieru ;-)

 

A, to tylko menzerna 4000 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rękawica zmoczona lancą , na to szampon , płukanie rękawicy lancą , brak wiaderka ( jeszcze nie kupiłem )

Ogromna kolejka bo zrobiło się plus 6 stopni i każdy pojechał myć auto , około 20:00 czekałem 20 minut na wjazd.

 

Auto było myte dzień wcześniej też na bezdotyku , więc to było drugie mycie w ciągu 20 godzin.

 

Jestem przed korektą lakieru ;-)

 

A, to tylko menzerna 4000 :P

 

Tym będzie się zajmować już firma detaling-owa , jestem właśnie na etapie wyboru kto zajmie się moim JAG-iem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybulisz firmie 1500 za robote a potem jeden taki wypad z rękawica i po sprawie :thumbdown:

 

Jest to dla mnie oczywiste, narazie auto ma 15 lat i chyba zawsze było myte na myjniach automatycznych.

 

Po doprowadzeniu lakieru do stanu idealnego , napewno bedzie mycie na 2 wiadra itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak na przyszłość. Na prawdę lepiej tylko ogarnąć bezdotykowo auto, niż robić takie coś ;) Bo szczerze, to raz, że napisałeś, że była kolejka, a ty z rękawicą gonisz, a dwa człowiek w Jagu powinien być raczej poważny, a nie psikać wodą z lancy po rękawicy na myjni bezdotykowej :) Generalnie z technicznego punktu widzenia ciężko mi sobie wyobrazić jak moczyłeś tą rękawicę :mrgreen: Lanca jest dość długa, chyba, że ręce masz długości 1.5m więc jest to do zrealizowania :)

A tak abstrahując wiadro kosztuje 5zł, więc to nie inwestycja, a już jakoś można jak typowy Kowalski ogarnąć furkę :)

ps jak zrobisz auto, to podrzuć link do pracy, chętnie pewnie wszyscy oglądną 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z technicznego punktu widzenia ciężko mi sobie wyobrazić jak moczyłeś tą rękawicę

 

na uchwycie do dywaników ;-) ,

 

A tak abstrahując wiadro kosztuje 5zł

 

Naprawdę nie chodzi o cenę wiadra lecz o mój brak zdecydowania.

 

Cała zabawa było do testu Q2M , trzeba sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa czasami.

 

ps jak zrobisz auto, to podrzuć link do pracy, chętnie pewnie wszyscy oglądną

Relacja z korekty mam nadzieję że będzie wykonana przez detailerów, sam chętnie zobaczę co robili z moim autem. Firma już prawie wybrana więc niedługo ktoś się pochwali swoją pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja również jestem pod wielkim wrażeniem weta :shock::!:

Auto umyłem na 2 wiaderka megsem goldem jakieś 3 tygodnie temu ... do tej pory produkt nie stracił swoich właściwości super kropelki i syntetyczny blask :) Tak mi się spodobał, że zastanawiam się nad zastosowaniem w sezonie letnim. Czy ktoś testował z Was wet coat'a na auto z woskiem? Czy to się nie pogryzie? Czy wosk pod wet coat'em będzie przez to trwalszy?

W moim przypadku wchodzi w grę wosk syntetyczny FK1000hp lub naturalny Carbonik.

Jeśli nie macie w tym temacie doświadczenia wiem, że i tak pokuszę się o sprawdzenie tego tematu 8-) Tylko, że aura nie sprzyja w moim przypadku tego typu testom .... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja również jestem pod wielkim wrażeniem weta :shock::!:

Auto umyłem na 2 wiaderka megsem goldem jakieś 3 tygodnie temu ... do tej pory produkt nie stracił swoich właściwości super kropelki i syntetyczny blask :) Tak mi się spodobał, że zastanawiam się nad zastosowaniem w sezonie letnim. Czy ktoś testował z Was wet coat'a na auto z woskiem? Czy to się nie pogryzie? Czy wosk pod wet coat'em będzie przez to trwalszy?

W moim przypadku wchodzi w grę wosk syntetyczny FK1000hp lub naturalny Carbonik.

Jeśli nie macie w tym temacie doświadczenia wiem, że i tak pokuszę się o sprawdzenie tego tematu 8-) Tylko, że aura nie sprzyja w moim przypadku tego typu testom .... :/

 

 

Nie ma żadnych przeciwwskazań, można aplikować na woski :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku

Czy Wet Coat nie lubi tanich małych śmietniczkowatych samochodów? :) Ostatnio z BartekB aplikowaliśmy na bezdotyku, on na swój wóz, ja na zimowe wozidło aplikowałem i teraz mycie Magi po 300km i jest o tak :?

Gyeon+na+Yarisie+-+3

 

Gyeon+na+Yarisie+-+1

 

Auto przed aplikacją myte pianą i Megs Gold Class (raczej był cały spłukany, choć drobne goniły :D ). Aplikacja na Yarisa z 50ml no nie było na bogato... Bartek na wrzucił chyba 200ml :kox: na Fokusa S-Max i mówi że kropelki z lodu miażdżą :evil: Bartek ma auto utrzymane jak człowiek :ad: A Yaris to szczur ;P Zbyt biednie czy zbyt brudno pod spodem ? Dziś znów myje E36 to zobaczę jak wygląda 3 tygodniowy Gyeon (pod chmurką i z przebiegiem 100km :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zostałem wywołany do tablicy :D

 

Sytuacja wyglądała następująco. Na moim w zasadzie wosku już nie było natmiast Yaris jak Mess mówił to idealny material do wszelkiego rodzaju prac na lakierem. Zero ochrony, mycie od czasu do czasu, idealnie, można działać. Oba auta były tylko zlane pianą i spłukane poczym nałożona została warstwa WetCoata i auta kolejny raz obficie zostały spłukane wodą. Oto efekty zaraz po umyciu (przypominam samochodu nie były wogóle dotykane, wszystko działo się bezdotykowo, miało być szybko no i dobrze - jak wyszło; oceńcie sami)

 

Yaris Mess

widac po zdjęciach że po zlaniu wody na aucie kompletnie nic nie ma, tafla wody aż miło

nh2x.jpg

3ukv.jpg

4jie.JPG

c7k8.jpg

lp.JPG

...przy pracy :D

rnhr.jpg

...coś się zaczyna dziać, dobrego :)

9u4f.jpg

vyb9.jpg

5ldn.jpg

ve4y.jpg

 

Moja Foka (lałem obficie ale widziałem po spłukaniu że warto było (ciekaw jestem jak wygląda sytuacja teraz, ile środek trzyma, co się dzieje po aktywnej pianie i ponownym spłukaniu? tego dowiem się pewnie jutro)5yns.jpg

8mws.jpg

 

Reasumujac, po aplikacji jest zajebiście, ja byłem podczas spłukiwania naprawdę bardzo zadowolony ze środka. Chyba nie skłamał bym jakbym powiedział że efekt odprowadzania wody zbliżony do powłoki kwarcowej. Tylko czy to nie było tylko jednarazowo? zpbaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu codziennych jazd nastał czas na myjnię bezdotykową.

 

Auto zabrudzone codziennym brudem normalna jazda po mokrych ulicach , na aucie Bathe+ i WetCoat .

6 zł do automatu , najpierw mycie proszkowe potem splukiwanie woda demineralizowana.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony brud schodził prawie sam , woda z auta ucieka aż miło i co najważniejsze poszło na to 4 zł , zrobiłem dobry uczynek i komuś za mną podarowałem 2 minuty mycia.

 

Auto ma 5,05m wiec jest długie i mycia troche jest.

 

Ps. Tomku jaki QD na wetcoat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem żeby użyć QD na szybko

 

Na pewno nic się nie stanie, jak użyjesz na szybko, ale też nie wróżę "kanapce" WC i QD zbytniej żywotnoci - dlatego napisałem, ze generalnie jest to bez sensu.

 

QD jest włąsnie stworzony/wymyślony do takich "szybkich akcji" typu: nie mam dziś czasu a na wieczór na się świecić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.