Skocz do zawartości

Jaki zestaw past do DA?


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, sruba50 napisał:

po myciu tak mi zostalo, mylem szczotka recznie , uzylem piany aktywnej koncentrat ale nie rozrobilem jej z woda , jak mleczkiem MEGUIARS SWIRL REMOVER recznie przejade to odzyskuje lakier glebie ale ryski zostaja

Te, które widzisz w normalnym świetle są głębokie w bezbarwnym, "lekko porysowane" to jest to co dopiero widzisz w mocnym świetle/słońcu. Zawsze 90% osób "mam lakier w dobrym stanie" tudzież "lekkie ryski", a przychodzi do obejrzenia tego, to normalny zajechany lakier, rysa na rysie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D Car Care ONE Hybrid Compound - możesz użyć i futra, polishingu, finishingu (jedna pasta/zmieniasz tylko gąbki), raz, że solidnie tnie a dwa pozostawia świetne wykończenie.

Pasta praktycznie nie pyli i dociera się praktycznie jak wosk 😉

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, ShiningCar napisał:

3D Car Care ONE Hybrid Compound - możesz użyć i futra, polishingu, finishingu (jedna pasta/zmieniasz tylko gąbki), raz, że solidnie tnie a dwa pozostawia świetne wykończenie.

Pasta praktycznie nie pyli i dociera się praktycznie jak wosk 😉

no i dobra cena za 250ml. Trza dodać do koszyka na wiosnę.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany zacząłem szperać. Znalazłem porównanie 3D z Megsem UC gdzie gość twierdzi że wypadają tak samo. Więc 50zł (w promocji, poza promocją 60zł) za 236ml przy 60zł za 450ml Megsa to już nie taka dobra cena. Idą dalej CarPro ClearCut to 55zł (w promocji) lub 65zł (cena regularna) za 250ml. Także ja tu jakieś szczególnie dobrej ceny nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, Strus napisał:

Więc 50zł (w promocji, poza promocją 60zł)

To ja bardziej porównuje je (3D) do Sonaxów które używałem do tej pory i cena za 250 idealnie z nimi współgra - a zobaczymy praktycznie co będę mógł nimi (3D) amatorsko na swoich lakierach osiągnąć 🙂

 

 

 

 

Zapowiada sie ciekawie - co na to CarPro Essence ? 😉

@Tomas22 ty już je (3D)  wałkowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel jest na mojej liście życzeń 😉 nadmiar pracy narazie pochłania cały mój wolny czas. Może dopiero w kwietniu uda mi się zakupić i pobawić 😉

3D narazie jestem zadowolony z HD speeda i akcesori ( pady mikrofibrwe ) 😄

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One jest na tyle wielopoziomowa, że chciałbym ją zobaczyć w nieco szerszym porównaniu z UC - futro, gąbki, cięcie/wykończenie, pylenie, docieranie.

CP może tnie nieco lepiej (tutaj konkurencją w sile cięcia jest AAT501) niż One, ale raczej na pewno One jest bardziej uniwersalna i mało (o ile w ogóle) wypełnia.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzuję oczywiście bo UC nic nie robiłem, natomiast ClerCut mnie mega pozytywnie zaskoczył. Na one-stepowym padzie pod DA wyciął i wykończył mi maskę po 3 przejazdach. Próbowałem już robić one-stepa na swoim aucie Mizerną 400 i Sonaxem 04-06. W tej opcji CC mimo tego że niby jest stricte tnącą pastą zostawił Mizerną i Sonaxa w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Strus napisał:

Znalazłem porównanie 3D z Megsem UC

Pewnie mówisz o tym 

Szkoda, że zrobił porównanie tylko po papierze 3000, więc testuje tylko namiastkę możliwości obu produktów.

Na potrzeby filmu widać, że styl pracy przypomina trochę też ludzi w pośpiechu, brak impregnaji pada, duża powierzchnia pracy, szybkie przejazdy...

 

Dużo bardziej podobają mi się testy z APEX, bardziej precyzyjne i powtarzalne

Megs UC 

 

One nie znalazłem testowanego, był za to inny

3D 501 Cutting Compund

 

 

Jeżeli 3D One potrafi zejść do ziarna P1500 jak Meguiars UC  czy 3D 501 i usunąć je, i oba potraafią świetnie wykończyć po inspekcji. To faktycznie spisywałyby się podobnie, ale Megs niszczy dużo większą pojemnością w tej samej cenie. 

Niestety nie testowałem jeszcze One, ale jedyne pole jakie widzę na obecną chwilę, gdzie 3D mógłby wygrać, to możliwość założenia futra lub pada mikrofibrowego. Do Megsa jakoś nigdy nie próbowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ShiningCar napisał:

Jest kilka testów One przez APEX np.

To widziałem, bo obejrzałem niemal wszystko od nich i  chwalą  3D One ogólnie.

 

Ale chodziło mi o serię testów z papierem ściernym... tam są możliwie powtrzalne warunki i lepiej można porównac z innymi produktami. Może jeszcze dorzucą taki test.

Obecnie za dużo mam past w szufladzie. Jak trochę zużyję to One pewnie też wezmę na testy. 💪 

 

Bardzo dobre recenzje zbiera też Angelwax Ressurection. Mocne cięcie z bdb wykończeniem. Już miałem w koszyku ale okazło się, że brakło małych pojemności i wziąłem sprawdzone CarPro ClearCut, tu też potwierdzam, że bardzo mocno tnie i na twrdszym lakierze wykończenie klasa, zaskakujące jak na tak mocne cięcie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a do akrylu ClearCut się nada? Po prickborcie zostały przebarwienia i zacieki i o ile na razie jest to przykryte woskiem o tyle na wiosnę muszę to koledze ogarnąć. Autko swoją drogą sporo porysowane bo to terenówka z przeznaczeniem terenowym a nie miejskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 19:27, ghost napisał:

CarPro ClearCut, tu też potwierdzam, że bardzo mocno tnie i na twrdszym lakierze wykończenie klasa, zaskakujące jak na tak mocne cięcie.

Futro czy twarda gąbka?

Szukam czegoś na wiosnę do odświeżenia audi ly9b i nie wiem na co się zdecydować .

Byłem nastawiony na Kocha H8 , ale przeglądam tematy i się mętlik w głowie robi 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Przem@S napisał:

Futro czy twarda gąbka?

Szukam czegoś na wiosnę do odświeżenia audi ly9b i nie wiem na co się zdecydować .

Byłem nastawiony na Kocha H8 , ale przeglądam tematy i się mętlik w głowie robi 😛

Gąbka twarda otwartokomórkowa.

CC mocniej tnie niż H8. A wykończenie obu jest całkiem niezłe.

Niedawno wyszedł H9, możesz poszukać pierwszych recenzji.

ClearCut jest sprawdzony, jak bym miał testować coś nowego tej klasy to próbowałbym AW Resurrection albo właśnie KC H9.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@Strus, ja miałem styczność z obiema pastami i CP jest nieco ostrzejsza jednak 3D ONE pozostaje bardziej uniwersalna (pady od futra do finishingu), robi lepsze wykończenie.

Na plus jest również pylenie i docieranie.

Taką bezpośrednią konkurencją dla ClearCut będzie raczej ACA 500 (ewentualnie AAT 501).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.