Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi się wydaje ze gówno warte sitko, widzę ze teraz to jest mega loteria kupując te PA od nich, czy też nawet sitka. Zaopatrz sie w sitka może na którymś ruszy, zamiennik 9 zł, a ori karchera z tego co mi mówili okolo 90 zl sitko. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, boT napisał:

Cos mi się wydaje ze gówno warte sitko, widzę ze teraz to jest mega loteria kupując te PA od nich, czy też nawet sitka. Zaopatrz sie w sitka może na którymś ruszy, zamiennik 9 zł, a ori karchera z tego co mi mówili okolo 90 zl sitko. 

dzięki, a jak sie w ogóle dostać do tego sitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zdj. Zupelbie tak nie jest w moim przypadku! Stosowałem rozne stężenia.. w kazdym wychodzi *ŹLE* jestem zrezygnowany. Nakrecilem film i wyslalem pianownice techkar na reklamacje bo tak byc nie moze. Juz nie wiem czy błąd z mojej strony czy po prostu trefna pianownica techkar. 
Prosze ponizej 1:5.5 SH snow foam. Parkside 110rob. 
 
20190404_130050.jpg.b6bdf32b2a8ff5f47fe5f87ebde25474.jpg
Daj znać jak wróci że reklamacji tu na forum lub pw bo mam identyczny problem, co bym nie robił to taka śmietana jak u Ciebie. Pianownica nowa techkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie pianownicy podajecie parametry myjki?  Każda pianownica ma dyszę której rozmiar jest dobierany do mocy myjki.  
Nie ma nic o tym w opisie aukcji jak i przy kupnie techkar nie zadał takiego pytanie. Pisałem do nich z tym problemem ale o dyszy nic nie pisali tylko że stężenie powinno być coś ok 300ml na 1l żeby była piana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu pozytywnych opiniach wybór padł na kranzle 1050 P i potrzebuję waszej pomocy o podłączenie, jestem laikiem i nigdy nie miałem z tym styczności ale myślę że z waszą pomocą będzie to proste ❤️🙂 Od źródła zasilania wody będzie jakieś 15 metrów, jakiego przekroju i  długości optymalnie powinien być wąż ogrodowy oraz co będzie mi potrzebne do podłączenia, najprościej będzie mi się wpiąć w zawór który załączyłem niżej na zdjęciu (będzie wpinane w coś takiego tylko docelowo jest ono szersze, ten pod zlewem jest węższy) zamykam kranik, wykręcam wąż i potrzebuję wkręcić coś takiego na dwa zaworki jeden do myjki i drugi do zimnej wody, czy lepiej wpinać się w baterię? Bateria leję mi nie całe 5 sekund 1L, wydajność wody myjki to: 7,5 l/min (450 l/h ) to mi wychodzi jakieś 37,5 sekund czyli prawie dwa razy większa wydajność z baterii, rozumiem że bez problemu sobie poradzi i będę potrzebował tylko adapter na kran, zgadza się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kusiu osobiście używam węża 3/4 cellfastu o dł. 25m i nie ma problemu z niedoborem wody. Na początku znając zapotrzebowanie swojej myjki na wodę zrobiłem test z napełnianiem wiadra o określonej pojemności na czas i wyszedł duży nadmiar. Zdecydowałeś się na stosunkowo mocną myjkę. Martwi mnie niewielka średnica wew. tego kranika,  która może zmniejszać przepływ wody. Zrób test jak wyżej, jeśli wyjdzie ok, no to nie masz się czym martwić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kusiu napisał:

kupię tylko adapter na baterię

Kup lepiej takie coś > https://www.obi.pl/zawory-uszczelki-i-uszczelnienia/invena-zawor-kulowy-trojdrogowy-gz-gz-gw-chrom-1-2-x-3-4-x-1-2-/p/3415601

 

Montaż banalny, bo wykręcasz obecny kranik, przykręcasz ten nowy i do niego przykręcasz ten stary i już masz solidne zasilanie myjki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@looki12 Ful  Control K 7 ma głowicę alu, więc myśle że to odpada.

Hd 400 ma bardzo fajną głowicę mosiężną którą bez problemów można zregenerować, czyli wymienić zawory czy uszczelniacze. Kranzle podobnie z tym że troszkę słabsze ma paremetry od Hd. Cenowo podobnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zainak napisał:

Przy zakupie pianownicy podajecie parametry myjki?  Każda pianownica ma dyszę której rozmiar jest dobierany do mocy myjki.  

ja podawałem w wiadomości przy zakupie techkar na allegro że moja myjka to lidlowska parkside za 400zl, i tak lipa, zobaczymy co będzie z tej reklamacji to napiszę tutaj co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, looki12 napisał:

to i ja poproszę o opinię bo już sam zgłupiałem ograniczam wybór do:

Karcher HD 400 vs K7 Full control vs kranzle 1050p  

 

Standardowo prosimy o podawanie szczegółów dotyczących mycia😁

Kranzle jakościowo wyższa półka niż oba Karchery.

Wydajność 1050 i hd400 w zasadzie to samo, k7 będzie mocniejsza.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkr napisał:

Standardowo prosimy o podawanie szczegółów dotyczących mycia😁

Kranzle jakościowo wyższa półka niż oba Karchery.

Wydajność 1050 i hd400 w zasadzie to samo, k7 będzie mocniejsza.

 

 

 

Jeżeli o mnie chodzi to wybrałem 1050 P, mycie jednej osobówki, czas pracy ciągłej myślę max 5 min 😄 Przy takiej intensywności 1050 P będzie na lata a przynajmniej tak przypuszczam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem c135 i mam zagadkę czy dobrze podłączyłem filtr wody. Czarnym elementem w stronę myjki? Na zdj po prawej stronie widać krążek, który jak sobie tłumacze ma za zadanie zatrzymać większy szyf mogący uszkodzić filtr. Jeśli dobrze myślę to syf powinien zostać w filtrze, a nie w obudowie. Więc powinno być odwrotnie. Dobrze podłączyłem czy muszę dokupić złączki i odwrotnie podłączyć? Wczesniej używałem starego karchera bez filtra. 

IMG_20190413_011432.jpg

IMG_20190412_131840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.